Zabezpečení CONSTRUCT

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od Hanzy »

Me ty hebeda jakekoli neskutecne rozcilovaly s tim porat hamplovat a stejne je to k nicemu kdyz ho chcou cornout tak ho cornou.
Jinak pojistovny trosku zvyhodnujou ale jak mate sikovneho pojistovaka tak mate pojisteni za 20000kc udelane za 10000kc s asistenci velkou pripojistenim auta s pujcovny tam mam do 20000kc sklo zavazadla do 15000kc a zaden kram navic vozit a raplovat s nim nemusim :o)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
ludo
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 01, 2011 00:09
Bydliště: slovensko

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od ludo »

Zdravym ja som tieš rozmyšlal nad zabezpečením cruza aj ked ho mam dobre poistene ved aj ta poiska je dost vysoká ročna hehe :)))ale chcel som si dat zabezpečenie ZEDER a povedali mi v servise original kde montuju zeder že na cruza sa to neda že ani nemontuju na tieto auta :)čo vy nato kdo ma stým skusenosti?????DD
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od tomask »

Zeder nemám ani jsem o něm neslyšel tak nevím, já mám Construkt a je to OK dělali mi to rovnou u prodejce.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
henryx
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 16, 2012 17:37
Bydliště: Topoľčany, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od henryx »

Ja som si dal pri kupe namontovat DEFEND Lock a spokojnost. Tak dufam ze pripadnych zlodejov prejde chut ked to v aute uvidia ;-) Ale ako tu uz bolo napisane ze ked niekto velmi chce tak ukradne vsetko.
Chevrolet Cruze 1.6 16V 124k LT+ Smokey Grey
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od lord_maxx »

Já jsem při nákupu auta taky zvažoval, zda jít do Constructu nebo ne a doteď jsem z toho na rozpacích.

Construct vyšel na nějakých 7 000 Kč, což se za dobu provozu vrátí na pojistce.

Jenže - u manuálu je toto opatření NAPROSTO k *****, neboť komukoliv, kdo se dostane do auta, stačí vymáčknout spojku a auto jednoduše odtáhnout nebo odtlačit! A to nemluvím o dalších způsobech, jak toto zabezpečení překonat. To znamená, že s autem odjede i ten největší lůzr, který se ho pokusí ukradnout. A někde za rohem to rozmlátí nebo naloží na návěs atp. atp.

Jednoznačně bych dal přednost mechanickému zabezpečení klasickou jednoduchou pákou na volant (kdyby to ovšem nevypadalo jako opičárna a nebylo s tím tolik ***** při každé jízdě - odemknout, dát pryč, při odejití zase nandat a zamknout), zde jednoznačně vyhrála pohodlnost.

Ona totiž taková páka na volat dokáže odradit více lidí nebo nějaký konstrukt, prostě si vyberou auto vedle, se kterým budou mít větší *****.

Takže, abych to shrnul - zamykání řadící páky (ať to je jakýmkliv způsobem) je z hlediska ochrany naprosto k ničemu, svůj účel to může mít u automatů. Je tedy otázkou, zda není lepší koupit za pár stovek páku na volant (v přápadě obavy z odcizení auta), protože ta se stejně jako konstrukt počítá jako mechanické zabezpečení.

Druhá otázka je pohodlnost a vizuálně-sociální dojem - asi si nedokážu představit, jak každý den rvu na parkovišti před barákem na volant Orlanda páku. Tam pro uspokojení pojišťovny je dobré sáhnout po zamčení řadící páky.

Ale pokud dokážete vyjednat s pojišťovnou srovnatelné podmínky, vřele doporučuji se mechanickému zabezpečení vyhnout, ušetříte 6-8000 Kč. Myslím, že ke kradení jsou "lepčí" auta a kdyby přecijen někdo chtěl Chevroleta ukradnout, tak ho ukradne i s jakýmkoliv zabezpečením (vyjma případu, kdybyste měli k dispozici ochočeného "negra s letlampou", který bude 24 hodin hlídkovat v blízkosti našeho miláčka) ...
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od Honza H. »

Construct vyšel na nějakých 7 000 Kč, což se za dobu provozu vrátí na pojistce...

Já když sem uvažoval nad zámkem řadící, tak jen proto, abych dostal lepší cenu na pojistce, ale do ceny započítávají pouze jedno zabezpečení a další ostatní (mechanická) zabezpečení ti udělají slevu jen 1 % z částky. Což ať sem počítal jak sem počítal, tak se prostě nevyplatí...
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od Honza H. »

Takže raději tam mám opravdu páku na volantu, sice to vypadá, jak to vypadá, ale psychologicky to přeci jen působí... takže souhlas Lordem
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od lord_maxx »

Ono strašně záleží na pojistce, pojišťovně a nabídce, kterou se ti podaří vyjednat. Mně se ta investice vrátí do čtyř let. Ale tím netvrdím, že mám nejlepší pojistku, ba naopak.

Takže nebýt mé lenosti, volím páku na volant za pár stovek. Dle mého názoru to udělá víc parády než nějaká blbá nálepka Construct vzadu na kufru.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od 18lukin18 »

lord_maxx píše:Ono strašně záleží na pojistce, pojišťovně a nabídce, kterou se ti podaří vyjednat. Mně se ta investice vrátí do čtyř let. Ale tím netvrdím, že mám nejlepší pojistku, ba naopak.
přesně ták a také záleží na poradci jak si stojí za svým klientem a jak umí si vyjednat slevu,já jsem například včera dělal návrh na pojistku Rudovi (členovi) a na 5 leté auto s havarijkem (spoluúčast jen 3000,-) jsem se dostal na cenu 1776,- -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od Matsonic »

No ja to nad 500t tam musel dat kuli pojistovne.
Jinak zamek RP je proti tem co ti ho chteji ukrast a hned s nim odjet. Ten kdo ma vlek a podobne jak pise lord, tak tomu nevadi nic(ani paka, zamek, alarm)
A proti vykradeni pomuze jen dobrman
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od tomask »

Přesně tak -i
Carthell Prg
Uživatelský avatar
henryx
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 16, 2012 17:37
Bydliště: Topoľčany, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od henryx »

Ak by chcel niekto vidiet ako sa da jednotucho odomknut zabezpecenie riadiacej paky tak tu je pekne video http://www.youtube.com/watch?v=_hQOQFcJh9g. Je to uz sice dost stare ale mozno ze to este niekto nevidel ;-)
Chevrolet Cruze 1.6 16V 124k LT+ Smokey Grey
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od Scorpion.11 »

Hm..., takže ochrana zpátečky žádná a dá se lehce odemknout :?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od Matsonic »

Tezko rict jak je na tom Construct. Na videu je defendlock
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Zabezpečení CONSTRUCT

Příspěvek od Scorpion.11 »

No jo, ale pokud teda máš ten univerzální klíč, který se přizpůsobí zámku je to pak asi jedno jaká je to značka zabezpečení :?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“