Výfuk Cruze

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Neee nie je to úplne pravda. Toto je ťažké na vysvetlenie. Nie je zbytočný ale s novým výfukom a vzduchovým filtrom je lepší a učínnejší :) Tak ! :D Každopádne chiptuning na atmosferický benzín je škoda peňazí...každý dobrý chipper ktorý neechce za každú cenu zarobiť ti to povie...
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od chrudoš »

Odbocujes, ja nechci chipovat atmosferu, ale chci jasne vysvetleni, jestli se mi vyfuk u bezneho auta dusi nebo ne. Pokud ne, vymena vyfuku bez dalsich uprav nema jak pridat vykon, pokud ano, dam tam rouru od kamen a auto ma vyssi vykon a muzu chipovat. Chapej, ja to nemyslim zle, proste me to zajima, zatim mi nikdo nevysvetlil, jak vymena koncove casti auta muze zlepsit vykon motoru
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Dobre skúsim.
Citujem:
"Využití dynamiky plynů
Podobně jako konstrukce sacího potrubí lze pomocí výfukového zařízení ovlivnit charakteristiku a kvalitu „plnění“ motoru. Daleko více než jen na pohybu pístu motoru závisí k optimalizaci použitelná dynamika výfukových plynů na obrovské tlakové změně v momentu otevření výfukového ventilu. Z důvodu velkého tlakového rozdílu mezi válcem a výfukem proudí většina výfukových plynů v momentu otevření ventilu do výfuku. Takto vzniklá tlaková vlna se šíří zvukovou rychlostí výfukem a způsobuje zpětnou vlnu, která může za jistých podmínek zabránit dalšímu proudění plynů z válce. V této fázi (krátce před uzavřením výfukového ventilu) jsou tlakové poměry pro kvalitu spalování rozhodující. Je-li tlak ve výfuku vysoký, zůstává zbytek plynů ve válci a zhoršuje tím kvalitu plnění. Při vhodné konstrukci a seřízení je možné tlak v této fázi minimalizovat tak, že dochází k plnému vyprázdnění válce.Zásadním předpokladem
pro plnění podporující chování výfuku je vhodné svedení jednotlivých výfukových proudů tak, aby nedocházelo k nežádoucím interferencím a tlakovým špičkám. "
ak si cheš prečítať celý článok tak tu :
http://www.tuning.cz/a57:jak-na-vyfuk/
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
koski
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 06, 2011 09:41

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od koski »

cus ví někdo kde je přesně ten filtr vevných částic?
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od tomask »

Chrudoši pokud chceš zvýšit výkon tak musíš auto poladit.
Chipem zvýšiš výkon bez ohledu na výfuk.
Potom můžeš ten výkon navyšovat upravou saní, upravou výfuku atd.
Pokut chceš zrychlit tak upravou aerodynamiky, odlehčením kol a dalších komponentů atd atd...
Pokud chceš aby auto líp jezdilo v zákrutách tak upravuješ aerodynamiku pomoci přitlč. křidel, pneumatikami atd.
Tak nějak jsem to zhrnul co mně momentálně napadlo, no prostě tych uprav je hafo.
Doufám že už tomu kousek rozumíš :D
Kdyš takhle auto poladíš můžeš frajerit na zrazech, nebo blbnout na okruhech ale to už je asi moc.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od chrudoš »

Tak nejsem blbej, vim, jak se da auto poladit, decko ze me delat nemusite. Spis mi uz konecne dejte odpoved!
1. Za predpokladu, ze vyfuk v seriovem aute nedusi motor, ten spaluje a vyfukuje bez problemu, co mi pomuze lepsi vyfuk, kdyz nikde problem neni?
2. Pokud vyfuk v seriovem aute nestaci a dusi mi motor, muzu si auto oturbit a precipovat jak chci, ale ten slaby vyfuk mi vyssi vykon stejne zbrzdi, tudiz jsou veskere upravy bez vymeny vyfuku zbytecne.

Jedna z techto domenek je dle logiky pravdiva, to mi nikdo nevyvrati a zatim nevyvratil. Pokud mi tu nekdo dolozi zmereny vykon pred a po vymene vyfuku, budu jen rad
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
schnappi
Příspěvky: 49
Registrován: ned srp 02, 2009 10:43

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od schnappi »

už sem to sem dával sice na jiné auto ale všude to funguje stejně podle typu auta a typu dosazené části...

http://produkt.sebring.at/media/product ... 5-TS4_.gif

pokud chipnes cruze budes mejt vykon o par PS na tomto motoru více.. tudit vyfuk menit nemusis neni to potreba... kdyby auto melo 200PS tento vyfuk by to nezvladl...

je to proste fyzika... :)
Naposledy upravil(a) schnappi dne stř úno 16, 2011 13:58, celkem upraveno 1 x.
Ford Focus 2001 , Silver , 1.8 TDDI (66kw)
Chevrolet Cruze 1.6LS+ MarBlue (83kw)
Mini Cooper JCW, Black-white , 1.6 (155kw)
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Chrudoš a ty si nečítal môj príspevok ? Myslím si že tam je jasne napísané prečo je to tak. Keď už ti ani to nepomohlo tak už ti tu od nás žiadne vysvetlenie nepomôže :D Je to tam veľmi pekne napísané a pokiaľ si to pozorne prečítaš tak na to prídeš...
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od tosuja »

jen abych doplnil co jsem psal předtím: dynamiku výfukových plynů ovlivňuje a zpětným rázům zabraňujě PRVNÍ díl výfuku v součinosti s výfukovým potrubím a svody. zadní díl v podstatě jen reguluje zvuk. samozřejmě že i tak ten motor může lehce (skoro neznatelně) dusit (kompromis mezi zvukem a výkonem) ale výměna zadního dílu nemá na výkon skoro žádný vliv. Důležitější je všechno mezi motorem a zadním dílem. (svody o stejné délce, první díl výfuku, průměr trubky) a pokud tam máš kat, tak ten dusí motor víc než cokoli jiného, procpat plyny přes 600 dutinek na cm2 není žádná sranda, takže radši kat na euro3 tam je jen 400 dutinek na cm2 takže větší průměr a použít třeba u 16 ccm kat na 2500ccm)
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od tosuja »

takže abych nezapomněl:
1) příliš vysoký tlak za výfukovými ventily = klesá výkon
2) příliš nízký tlak za výfukovými ventily = klesá výkon
3) malý průměr trubky a špatný první díl = stoupající tlak za venily při vysokých otáčkách = špatný průběh výkonové křivky

změnou výfuku se dá dostat kolem 7% výkonu navíc (+-) a z toho jen možná 1% a nebo míň ovlivňuje zadní tlumič.
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od tomask »

chrudoš píše:Tak nejsem blbej, vim, jak se da auto poladit, decko ze me delat nemusite. Spis mi uz konecne dejte odpoved!
1. Za predpokladu, ze vyfuk v seriovem aute nedusi motor, ten spaluje a vyfukuje bez problemu, co mi pomuze lepsi vyfuk, kdyz nikde problem neni?
2. Pokud vyfuk v seriovem aute nestaci a dusi mi motor, muzu si auto oturbit a precipovat jak chci, ale ten slaby vyfuk mi vyssi vykon stejne zbrzdi, tudiz jsou veskere upravy bez vymeny vyfuku zbytecne.

Jedna z techto domenek je dle logiky pravdiva, to mi nikdo nevyvrati a zatim nevyvratil. Pokud mi tu nekdo dolozi zmereny vykon pred a po vymene vyfuku, budu jen rad
Hele chrudoši děláš si srandu nebo ti to ještě pořád nedošlo ?
Odpovídam: 1. Dej si udělat výfuk od renom. firmi na auto a nech si ho změřit uvidíš rozdíl
2. Dej si udělat chip motoru a zase si ho nech změřit uvidíš rozdíl. Jak říkaš výkon ti zbrzdí ale máš vyšší výkon než původně (oni ti negarantují max. možný výkon po chipu ale jenom to co to dané "auto zvladne"). Oto tím chipem jde nebo nééééééééé !!!!

Pokut chceš doložit změřený data, tak skus kontaktovat firmu která se tím zabýva. dej jím konkretní vůz a budeš mít jasno.
Po chipe máš vyšší výkon a po přestavbě výfuku ještě větší !!!! CHÁPEŠ
Carthell Prg
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od chrudoš »

Dooobre, takze: kdyz chipnu Cruze, prida mi to par koniku, tzn vyfuk se nedusi a je v pohode. Ale kdyz vymenim vyfuk, taky mi to prida vykon, tzn cruze se dusil...kaslu na to, tohle mi hlava nebere. Pokud mi nekdo nedolozi, ze LEVNA vymena vyfuku bez dalsiho poladeni mi vykon prida (u toho Coopera to bylo i se sanim za 20k a prida to 5 koni, coz nikdo z nas nepozna), tak obehnu nahaty Svobodak, jinak mi nikdo nenamluvi, ze je mozne takto dosahnout ZNATELNE lepsiho chodu auta
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

no počkaj ja nehovorím o LANOM výfuku bez ladenia a ani o nejakom super náraste výkonu !!! Nič také som nikde nenapísal.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od Kjub »

Vyfuk by som menil az ked ten origo zhnije...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Výfuk Cruze

Příspěvek od tosuja »

chrudoši, výfukový systém , i ten originál, je naladěný na nějaké hodnoty, tím, že změníš některý parametr (pokud ho změníš správným směrem) tak ti výkon stoupne, ale zároveň se ti změní i další parametry, jako je zvuk, spotřeba, volnoběžný chod motoru apod. sériový výfukový systém je kompromis mezi všemi těmito parametry a všechny spolu souvisí. Každý výfuk, i ten sportovní dusí motor, do té správné míry. kdyby za výfukovýma ventilama nebyl žádný tlak, tak by výkon klesl a spotřeba stoupla. výfuk by měl udržovat tlak za ventily na určité hodnotě, ale zároveň by tam tlak neměl rapidně stoupnout, když tomu pořádně naložíš. To je celkem problém, když je to zajištěné jen soustavou děr. Proto ti dobrý (profesionálně udělaný) výfuk zvedne výkon....a výfukem se dá získat tak kolem 7% výkonu (pokud neděláš žádné další úpravy). Když máš Cruze se 115 kobylama, tak výfukem to zvedneš tak o 8 kobyl. Víc bych od toho nečekal........co se ti ale změní je i krouťák a částečně i průběh krouťáku.....a to už poznáš víc než těch 8 kobyl. Ale to neznamená, že by předtím ten motor byl udušený, jen jsi změnil parametry, takže se ti kromě výkonu taky změní spotřeba, zvuk apod.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“