Vibrácie volantu a záruka

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

lomngi píše:
Dimco Nubira 97 píše:Je to tak. Brzdy ti uzná len sakra seriózny servis :) lebo je pravda ako bolo spomínané že brzdy ti zlividujem aj za 1000km keď ccheš :D stačí jazdiť plyn brzda a tým myslím velice prudké brzdenie a kotúče idú papa :D na Nubire som ich menil často :D
skusim sem napísať príklad
povedzme že máš nové auto najazdených15tis km. a zistíš trhanie volantu a pojdeš do servisu. a tam zistia že predný lavý kotuč je zvlený. opotroebovanie zodpovedá najazdeným km. povedia že to treba vymeniť lebo je zvlnený. tak pozrú pravú stranu a to je Ok nič tam neni a žiadné zmeny tvaru. čo urobíš potom. ????
Necháš to tak a zaplatiš opravu , alebo to buš reklamiovať.?
A oni ti povedali že lavý je zvlnený a pravý nie ? :D tak to sú potom debili a ani šáliť nevedia. Lebo v každom "dobrom" servise by ti povedali že sú zvlnené obydva a že si to spravil ty svojou jazdou.... :D asi toľko... so servismi mám skúseností až až....naposledy ked zlomili páčku na posúvanie sedadla resp. jej plastový kryt išli sa s tatkom vadiť že to také donésol... a pritom dobre vedeli že o tak neni...za korunu si nehajú aj kolená rozvŕtať
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Kjub »

Podla mna by skryvene, zvlnene kotuce mali vymenit na zaruku, pretoze urcite to nebude vina sofera. Ak sa ich niekomu povedzme podari velmi rychlo zodrat, tak to by na zaruku asi nepreslo. Ale skryvene kotuce na novom aute? To snad musia vymenit :evil:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Kjub »

Inak mne to chvilu robilo na Golfe (ale aj pri jazde mi triaslo volant) a ked mi spravili geometriu tak to prestalo.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Daff.Cz »

Ja by jsem reklamoval, protoze pokud je auto v poradku, resp brzdy, tak se opotrebovavaji zhruba rovnomerne a stejne, ne :?:
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Iacobus »

Richard píše:Každopádně vibrace ve volantu při brždění vznikají na kotoučích které jsou zvlněné....... nejvíc je to znát při lehkém brzdění ve vyšší rychlosti vibruje volant a i trochu je to cítit v pedálu. Přední zvlněné kotouče přenášejí vibrace do volantu vozu a pedálu, zadní jen do pedálu a vozu, tedy ne do řízení...... Kotouče jsou i v běžném provozu dost horké a je dobré po zastavení např v koloně nestát na brzdě ale zatáhnout ručku..... totiž kotouč s přitlačenýma deskama v tom místě chladne pomaleji než v odkrytém místě a pokud třeba zastavíte u závor a 5 minut stojíte na brzdě je ke zvlnění kotouču jen malý krůček......
Volant pri jazde vo vyššej rýchlosti nevibruje a ani nekope do pedálov, takže z vyššie napísaného mi vychádza že by to mohli byť predné kotúče. Má niekto z Vás info koľko by pri katastrofickom scenári stáli dva predné kotúče?
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Hanzy »

Kjub píše:Podla mna by skryvene, zvlnene kotuce mali vymenit na zaruku, pretoze urcite to nebude vina sofera. Ak sa ich niekomu povedzme podari velmi rychlo zodrat, tak to by na zaruku asi nepreslo. Ale skryvene kotuce na novom aute? To snad musia vymenit :evil:
Nemusi nebot ti vemu auto a za hodinu ti ho dovezu s zvlnenyma kotoucema at jsou jakkoli nove ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od lomngi »

A pre to treba dávať pozor čo je napísané v preberacom protokole. Preberací technik je povinný výplnit protokol a Ty keď s tým nesúhlasíš tak žiadaš napravu. A keď na zistenie závady potrebuje skušobnu jazdu tak ty to musíš umožniť ale musia Ti umožniť účasnit sa. Dobrý servis s tým problém mená. A keď odovzdáš auto na opravu a pri preberani zistíš niečo čo není uvedené v protokole tak za to už odpovedá servis. Nenechajte sa odbit a dožadujte sa svojich práv. Lebo potom servis si môže robiť čo chce. Keď každý z nás bude dôsledne stáť za tým na čo má pravo tak aj prístup voči zákazníkom sa zmení.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od kesko »

Ešte na Lanose, ktorého som kupoval ako prvé a aj posledné nové auto mi pri cca 8 000 km začali kopať brzdy. Vo fancare sa išiel technik previezť a kotúče mi vymenili na počkanie. Ale myslím že vtedy bola taká séria u ktorej bolo tých zlých kotúčov viac.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Iacobus »

Tak nakoniec mi to dobre dopadlo, lebo k vibráciám sa neskôr pridalo aj pískanie v ľavom zadnom kolese. Mechanik (súkromný) mi za 15 € brzdy rozobral, očistil, prestriekal a Cruze frčí ako za mlada. Katastrofický scenár s výmenou diskov alebo ložiska sa pre tento krát nekonal.
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Corpus2009 »

Podľa mňa si urobil dobre, že si nešiel do autorizovaného servisu, ale k súkromníkovi. Tam by ti určite komplet vymenili všetky štyri kotúče aj so všetkým, čo k tomu patrí. Tak ako oni hovoria "pre istotu". A bol by si bez auta ktovie koľko a o cene ani nehovorím.

Prajem veľa šťastných kilometrov. -i
Uživatelský avatar
ruso65
Příspěvky: 69
Registrován: úte dub 26, 2011 11:08
Bydliště: Topoľčany

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od ruso65 »

Čaute.
Neviem či som sa trafil do témy, ale môj problém na Cruze je , že pri prudšom stlačení brzdového pedálu
mi stočí volant doľava. Idem po rovnej ceste rýchlosťou asi 80 km/h pustím volant stlačím brzdový pedál a auto zatočí dosť prudko doľava.
Myslel so , že to bude podhustenými pneu , ale tie som kontroloval sú nahustené podľa výrobcu. Môžete mi poradiť v čom to môže byť, alebo má niekto rovnaký problém.
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Obrázek
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Kjub »

A toci ti ho aj ked ho drzis?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
ruso65
Příspěvky: 69
Registrován: úte dub 26, 2011 11:08
Bydliště: Topoľčany

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od ruso65 »

Točí ho aj keď ho držím.
Cítim v rukách že zatáča doľava.
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Obrázek
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od Kjub »

Tak potom tam teda bude nieco dost v neporiadku. Nemoze to byt poloos alebo mozno jedna strana (predne koleso) brzdi viac z nejakeho dovodu? To by teoreticky vysvetlilo stacanie do jednej strany. Ale ja niesom odbornik, su tu lepsi, snad ti poradia. :PP:

A inak zda sa mi, ze modely 2011 su viac kazove ako 2010...Ci? To by bolo blbe, lebo u nas sa Chevy uchytil a ludia si ho vdaka Cruzovi kupuju viac. Uz aj Orland jazdi celkom hodne... A ak to bude vsetko kazove, tak reputacia pojde rychlo do prdaku... Suseda sa ma akurat pytala ako som s Cruzom spokojny, aj so servisom, tak som len pochvalil...dufam ze som neurobil chybu... :lol: :lol: :lol:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
ruso65
Příspěvky: 69
Registrován: úte dub 26, 2011 11:08
Bydliště: Topoľčany

Re: Vibrácie volantu a záruka

Příspěvek od ruso65 »

Díky za radu.
Dúfam že to nieje ta poloos, veď to auto má najazdených 1900 km. Ešte budem skúšať, ak to bude robiť aj po najazdení viac km tak s tým pôjdem do servisu a uvidím čo mi povedia.
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“