!!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Vybral som klapku , po odpojeni lanka som otocil hriadelkou a pustil , malinko sa potom este dalo klapku rukou privriet, mozno uz ten nalepeny bordel okolo branil uplne ju privriet , ale stejne ked sa ten doraz nastavi tou skrutkou , tak je klapka kusocek otvorena, lebo ked sa zavrie uplne , tak sa tak sekne -ulozi v tom otvore a ked som stlacil plyn ,tak ju tak trhlo ako bola fest zatvorena .Hriadelka uz ma jemnu osovu aj priecnu volu , tak ci nenasava niekde okolo nej , co by zodpovedalo tomu ze auto stoji na volnobeh a otacky lietaju . Ta priruba sa komplet precistila .
Snímka0021.jpg
Snímka0021.jpg (100.74 KiB) Zobrazeno 6428 x
Snímka0022.jpg
Snímka0022.jpg (93.3 KiB) Zobrazeno 6428 x
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

28012012276.jpg
28012012276.jpg (82.95 KiB) Zobrazeno 6428 x
28012012277.jpg
28012012277.jpg (69.53 KiB) Zobrazeno 6428 x
28012012278.jpg
28012012278.jpg (72.52 KiB) Zobrazeno 6427 x
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Vybral som krokovy a tak ako Palikx pisal otocil som 3x klucikom , ale nevedel som aj tocit klucom , aj sledovat co to robi , tak mam pocit ze ten krokac sa nepohol ani o milimeter . Rukou sa tiez nedal vytiahnut ten ventil . Ani posunut . Ale bol tam zavit a tocenim sa dal uplne vybrat aj uplne zasunut . Zajtra to cele poskladam . Pozrel som aj podtlaky a tak rozmyslam ze odpojim vsetky podtlaky a skusim to bez nich . Aspon budem vediet ci to nerobia oni
Snímka0024.jpg
Snímka0024.jpg (57.66 KiB) Zobrazeno 6425 x
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

klidne se zastav at to konecne najdem.
a pridrena klapka muze byt.ale pokud mas uplne povoleny sroubek na klapce tak to je spatne.klapka se NESMI uplne dovirat zasekava se v hlinikove klapce a dela to psi kusy.musi byt tesne aby byla dovrena ale nesekala se.obvykle se to pozna pri prvnim slapnuto na plyn ze to jde tezko.
to ze reagoval na uvolneni pedalu muze proste byt v lehce prituhle klapce.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Palikx ,ta klapka je urcite prituhla . Ked som to poskladal a nastavil ten doraz skrutkou , pekne sa klapka zavrie -pruzina na klapke ju zavrie , nastavil som aj lanko , lebo trebalo trochu povolit , tak sa pekne uplne zavrie-po ten doraz .Uz teraz po stlaceni plynu ide lahsie klapka . Ale to len kym nenastartujem , vtedy sa stane to ze po stlaceni plynu a pusteni musim tu klapku rucne dovriet . Pri beziacom motore sa nevie uplne zavriet - teda po ten doraz . Akoby podtlakom sa nejak skruti ta klapka a trosku sa derie . Zas nechapem , ved ta pruzina je dost silna ked zavrie klapku , ale pri beziacom motore ju uz nezavrie . :?: :?: :?: Pozeram nova skrtiaca 166 eur , 5000 Sk . :shock: http://www.auto-elektronika.sk/product/sk07-daewoo-291/
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

no to je nejaka ptakovina
takovy podtlak tam neni tam musi byt jeste neco.
kazdopadne novou klapku mam aspon na zkousku a asi bych ti ji i nechal kdyz to bude dobry.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Palikx poslal som ti SS .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Precital som si zas cele forum a nasiel som dalsie veci , ktore sa daju skontrolovat . Niekto mal napr. deravy vyfuk , spinavy vzduchovy filter, vadny alternator ,alebo slabu alebo vadnu baterku ,snimac teploty motora , to vsetko moze sposobovat zvysene otacky . U mna uz nepomaha ani to dvihnutie plynoveho pedalu nohou . :? Dnes to bolo rano zas strasne , len som sa pohol a hned otacky 1500 a stale sa drzia tak vysoko , nepadnu , dokonca isli este viac hore . Skusim nabit bateriu , prefukat vzduchovy filter, vymenim potenciometer skr. klapky , je novy ale skusim tam dat stary . A to teraz z Lanosakov nikto neriesi dvihanie otacok , iba ja ? Zaujimave ze vam pomohlo vymenit ten kablovy zvezok .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

no obcas se objevi nejaky problem ale vzdy se to vyresi resetem nebo krokovym motorkem u lanose propajenim vsech konektoru.
aby auto drzelo neustale 1500 se snad jeste nikdy nestalo.
a proto rikam vyhod ten krokovy motorek a dej tam jiny -funkcni.
a samozrejme si over ze je ta klapka skutecne dovrena a nekde nevede lanko tak blbe ze si za ni samo taha.
Naposledy upravil(a) palikx dne čtv úno 02, 2012 00:06, celkem upraveno 1 x.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Ja skusim pozriet toto vsetko,nech to vylucim a ked ani tak , tak kupim novy krokac . Dik Palikx .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
zubrik2tony
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 12, 2012 01:10

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od zubrik2tony »

Zdar Mino,

Mame na nasom Daewoo lanos 1,6 16V r.v.99 ten isty problem. Krokovy motorek volnobehu sme vymenili este pre tym (niekedy v oktobri) nez sa nam zacali tuto zimu v mrazoch otacky po starte drzat na 3000. Sledujem co vsetko uz si skusil a musim uznat ze nikdo zatial asi neurobil viacej co sa tyka dokumentacie pri pokuse identifikovat a opravit zavadu. Zelam vela stastia pri hladani zavady. Myslim ze by sme sa mali opytat priamo korejcov - urcite tam maju riesenie len to este nikdo neprelozil do cestiny :(
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mzprx »

Najst v Korei Daewoo je docela problem, tam to je samy Hyundai a Samsung. Za tyzden som videl len jeden Lanos.
Skor by som daval sancu ruskym a ukrajinskym foram.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

zubrik2tony - dik za uznanie . Mzprx - keby si pozval toho jedneho Lanosa na pivo , uz mam po probleme :) .
Takze vymenil som potenciometer skrtiacej za ten starsi , ten den vsetko o.k. ako vzdy , na druhy den zasa vyletene otacky . Vybral som bateriu a nabil ju . Zajtra vyskusam cestou do prace , zbytocne dnes skusat , lebo stopro to pojde . Tak potom dam vediet .
2012-02-12-006.jpg
2012-02-12-006.jpg (27.94 KiB) Zobrazeno 6310 x

Medzitym zacal dost casto pistat klinovy remen na alternatore . Na vyplatu bolo menej o 100 eur :? , faktura za internet 90 eur , tak novy krokac sa odklada . :(
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
zubrik2tony
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 12, 2012 01:10

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od zubrik2tony »

Zdar Mino,

U nas bol problem s otackami eliminovany. Najprv sme manualne odmontovali krokovy motorek a nastavili rucne otacky volnobehu tak jak maju byt (kusok pod 1000). Potom ale este stale tie otacky kolisali 800-1000. Skusal som cistit kontakty na konektore do krokoveho motorku ale to nepomohlo a potom som trochu precistil skritiacu klapku (nie tak dokladne ako ty lebo som to nemal cele rozmontovane) a poriadne som tam zase nasadil az nadoraz a dotiahol riadne tu gumovu hadicu od vzduchoveho filtru. Uz asi tyzded sa to drzi v norme a tvari sa to opravene. Je pravda ze jak tie otacky v tych mrazoch vyskocili na 3000 tak to bolo asi sposobene nejakym zlym napatim v elektrike a ten pocitac (riadiaca jednotka) sa z toho uplne poblaznil a uz ten volnobeh nevratil tam kde mal byt, takze tam riesenie jedine odsrobovat krokovy motorek a manualne nastavit. U nas sa tie problemy s otackami zatial objavili vzdy iba v zime ked prituhlo - ktovie co sa deje v elektrickych obvodoch pri takych mrazoch. Inak nam na tom aute furt svieti kontrolka motora kvoli nejakej elektrickej chybe, neda sa to napojit ani na diagnostiku, pretoze diagnosticka jednotka je pokazena. Rozvody motora sme menili v septembri a motor inak slape dobre - ziadne podivne zvuky.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Tak aj u mna je to eliminovane , aspon dufam . Po nabiti baterie a spraveni nastaveni sa to zrovnalo , zlepsilo tak o 70 percent . Hned sa s tym lepsie jazdi , ale stale ma motor problem , lebo tie otacky maju snahu sem-tam vyletiet , ale riadiaca to vyrovna a otacky nakoniec stiahne dolu pod 1000. Ale uz je to omnoho lepsie . Stale ale pretrvava problem , ze pri prvom slapnuti na plyn je skrtiaca klapka kusnuta . Cakam na lepsie pocasie , nech vyberiem komplet bowden na kontrolu ci sa niekde nederie , ale mam pocit , ze klapka je uz dost vybehana -hriadelka ma osovu volu a pomoze len komplet vymena najlepsie aj s krokovym motorcekom .A toto som nasiel pri potulkach na internete , nie je to konkretne na Lanos , ale aspon nieco.
Strategia motora .
Kroky postupu regulacie zavisia na prevadzkovych podmienkach motoru .
Startovanie
Pri zasunuti kluca do spinacej skrinky je riadiacou jednotkou nastavovana poloha krokoveho motorceka v zavislosti na teplote chladiacej kvapaliny a NAPETIA BATERIE .
Zahrievanie
Otacky su korigovane v zavislosti na teplote chladiacej kvapaliny .
Zahriaty motor
Regulacia volnobehu sa riadi signalom snimaca otacok. Pri zapnuti externej zataze motoru riadiaca jednotka udrzuje konstantne volnobezne otacky .
Je toho viac , len sa mi nechce vsetko prepisovat .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“