!!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

pokud je hodne volna klapka prisava si to tam vzduch a proto ma jednotka tezke to srovnat.
a ta kousnuta klapka to je teda zvlastni.
prijed na sraz do brna ja nejakou vezmu sebou.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

To odskusanie s tvojou klapkou by som bral , ale ten zraz je pre mna hodne daleko , navigacia mi vyhodila 1400 km tam a spet . :? To by padla cela vyplata pri terajsej spotrebe a je aj problem s tesnenim hlavy -tlaci olej. Vybral som komplet bowden , premazal aj uchytenie pedalu a nepomohlo.Teraz sa uz uspesne derie klapka asi stale. Je az neprijemne takto jazdit , pri pustani spojky ak chcem jemne slapnut plyn tak je to sranda ako mi odolava -je kusnuta. Asi spravim video aku volu ma ta oska klapky . Ta je uz len na vymenu . Ale pri tej cene si asi zvyknem.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

ta kousla klapka je nesmysl.
tam je neco co jsi prehledl.to neni mozne.
jestli v motoru klapka chodi a jde pridat plyn lehce musi byt bovden poskozen nebo samotny pedal plynu je nekde zahryzly.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Priestor pod volantom a pedal som pozrel dokonca lampou , nastriekal som tam WD 40 , odpojil som bowden na klapke a tahal , kamos pritom slapal na pedal , ziadny problem , nikde nezasekavalo , prechod bowdenu do kabiny takisto v poriadku lanko sa o nic neopiera . Pripojil som lanko ku klapke stlacam pedal -parada, vsetko lahucko . Nastartujem a uz derie . :shock: Mam nejaky mocny podtlak alebo co . :) Pritom ta skrutka dorazu je nastavena spravne . Skoda ze ta klapka je nerozoberatelna, ja by som ju uz nejak opravil . A zda sa mi ze by pomohla jedna pruzina ktora by tahala osku klapky od potenciometra ku kabine auta . Len ju neviem kde zavesit , kedze zavadzia potenciometer . Palikx fakt nechapem . V robote to mam podobne, neraz sa stalo , ze som fakt nechapal kde moze byt problem kedze diel bol v uplnom poriadku a pomohla len vymena za novy diel .To su take zahady zivota .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

jo to je normalni ze dobry dil je spatny.
ale to ze to po nastartovani nejde seslapnout to je teda hodne divny.
a v motoru pridas plyn normalne?kdyz je nastartovano nebo to ma taky odpor.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Rukou to ide v pohode , ale to prisudzujem tomu ze tam si viem korigovat tu osku, lebo ked otvorim klapku ,potiahnem jej osku k sebe - ku chladicu , a pomali zatvaram tak citim ako drhne o stenu .Ale ked tlacim smerom ku kabine , tak nedrhne vobec . Pri stlaceni pedalu nohou sa da uplne stlacit aj sa vrati spet - teda nie ze stlacim plyn a ostane tam zaseknuta niekde , ale zatvorena klapka pri pomalom stlacani je uz kusnuta , logicky ta vratna pruzina na klapke tlaci osku smerom ku chladicu. Aspon podla mna .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
yarda8
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 24, 2009 17:32

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od yarda8 »

Zdravím.
Měl jsem problém s otáčkama cca 4 roky a pokaždé jen v létě - asi náhoda. tak jsem vyměnil čidlo teploty vzduchu, potenciometr a zapalovací kabely, dále jsem byčistil klapku a krokový motůrek. A od té doby jsou otáčky v pořádku.

Jarda
yarda8
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 24, 2009 17:32

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od yarda8 »

Zdárec chlapi.
Měl jsem stejný problém.
U mě pomohlo - vyčištění klapky a krokového motůrku, nové čidlo teploty vzduchu, potenciometr a zapalovací kabely. Investice do 1000 Kč. Ty kabely jsem měnil jen proto, že byly vcelku jeté....
Od té doby je vše O.K.

Jarda
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

Jo to by mohlo pomoct
ten snimac klapky je zradnej
ted resim to samy.nejdriv vadna kostra motoru
pak to ujelo 2500 km a zas tak jsem pouzil novy original motorek a cekam
jak to dopadne.ty polsky smejdy stoji za prd.
Pokud nic dam snimac klapky.
Jo a byly tam poskozene piny a nemelo to kontakt.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
yarda8
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 24, 2009 17:32

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od yarda8 »

Tak pak dej vědět, jak si dopadl. Já jsem "automechanik" amatér, ale začíná mě to tak nějak bavit. Teď řeším kouřivost z výfuku při startu - asi gufera ventilů, tak uvidím. Pak mě trochu trápí spotřeba. Přes 8l/100km. Nevím co s tím. Třeba to má něco společného s těma guferama, jak se dostává olej k benzínu tak to ztrácí na výkonu a cáká tam víc benzínu. pak mě ještě napadlo, jestli mi nejede stále klimatizace, nemám ji totiž naplněnou. Ale to vyzkoším tak, že sundám klíňák a uvidím. Zatím čus
yarda8
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 24, 2009 17:32

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od yarda8 »

Mám potíže s otáčkama - vyměnil jsem motorek volnoběhu, teplotní čidlo vzduchu i potenciometr a stále se mi občas stává, že mi otáčky při volnoběhu vyletí přes 3000. Ale když třeba nastartuji po několika minutách, jsou zas OK, do té doby, než sešlápnu plyn. To se občas po jeho sešlápnutí zblázní a lítají mezi 1500 - 2000. Další poznatek je to, že když mi ty otáčky vyletí, tak je srazí, když na pár vteřin odpojím potenciometr, to klesnou pod 1000 a je na pár kiláků klid. ale je to jen dočasné. Tak to tím zatím řeším, ale nedá se tak jezdit pořád. Nevíš, co by s tím mohlo být, když pomáhá jen to odpojení potenciometru...
Nemohlo by to být třeba kabelem od řídící jednotky, nebo jednotkou samotnou....
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Teraz ako dosla zima , a zbadal som ze otacky ostali vysiet /inak cele leto bol pokoj/ som vedel ze treba dobit bateriu .Takze pre mna znamena zvysenie otacok , ze mam slabu baterku. Nabil som ju , tym ze bola odpojena baterka sa aj vyresetuje riadiaca jednotka , dam spet baterku , spravim nastavenie volnobehu a potom uz je vsetko o.k. Teraz jazdim v pohode a viem ze bude cez zimu pokoj. Samozrejme ja som zvysene otacky predtym riesil rozobratim zvezku kablov, cistenim klapky , novym potenciometrom, pajkovanim kontaktov, atd. Teraz naozaj staci uz len dobit baterku a otacky su v pohode. -i
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
solimx
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 18, 2009 13:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od solimx »

ahoj,

jak sa vybera cidlo teploty vzduchu zo sania ?
Lanos 1.5 8V, 63kW, disky 13" Alu Enzo, gumy Kleber, LPG Tartarini, spotreba leto 5.8l/100km :)
mikrovlnka Daewoo, radio Daewoo, babetta 210, 2 rychl.
cestný zavodny bycikel
pred Langosikom: s105, s120, s130, fav 136L LPG karbec,fiat polsky,oltcit,format 135LXi LPG
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Pouzi silu , urcite von pojde lahsie ako ho potom davat spet . Ja som ho vyberal a menil , ale bola to zbytocna a tazka robota , lebo nebolo nakoniec vadne .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
solimx
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 18, 2009 13:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od solimx »

ja mam taky problem, ze ked je letne obdobie na LPG mi hlasi check motora chudobnu zmes, robi to len v lete a len na LPG, v zime alebo pod 10 stupnov to nerobi. Ked ale prepnem na benzin chyba zmizne v lete. A tak ma napadlo vymenit to cidlo. Mam ho kupene, ale teraz ked mrzne drzi tam jak privarene :(
Lanos 1.5 8V, 63kW, disky 13" Alu Enzo, gumy Kleber, LPG Tartarini, spotreba leto 5.8l/100km :)
mikrovlnka Daewoo, radio Daewoo, babetta 210, 2 rychl.
cestný zavodny bycikel
pred Langosikom: s105, s120, s130, fav 136L LPG karbec,fiat polsky,oltcit,format 135LXi LPG
Odpovědět

Zpět na „LANOS“