***INFO PALUBNY POCITAC***

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

***INFO PALUBNY POCITAC***

Příspěvek od eMKa Slovensko »

Kedze sa tu uz mnozili otazky ohladne palubaka pre Lanos, tak som zalozil novu temu aby sa to tu sprehladnilo. zaroven som staru temu zamkol aby sa tam uz nehromadili zas tie iste iste otazky dokola.

tu je popis obidvoch palubnych pocitacov:
vado píše:Pretoze vyber sa zuzil na pocitace s LCD displejom (aspon tu zatial nikto nedeklaroval, ze chce LED displej), podrobne som prestudoval manualy k pocitacom
1. TC-3.xx zo stranky http://www.carset.ru/shop/index.php?CURRENT_FOLDER=37 a
2. Pilot-07 zo stranky http://www.tandem-e.com/products/1439.htm

mozem teraz napisat ich porovnanie a kompletny popis funkcii a rozdielov medzi nimi (a tym korigovat niektore omyly v mojich predchadzajucich popisoch :roll: )
Je evidentne, ze obidva pocitace maju rovnaky HW zaklad, pravdepodobne ten isty chip a displej. Maju uplne rovnaky styl ovladania, sposob prace, zobrazovania. Zoznam funkcii TC-3.xx je podmnozinou funkcii Pilot-07, je to pravdepodobne urcene len verziou firmware.
:!: :!: :!: Jedna velmi podstatna zalezitost: Podla toho, ako som pochopil z navodu TC-3xx, pocitace sa dodavaju v dvoch verziach. Bud so zabudovanym snimacom teploty, alebo s externym (drotom pripojitelnym) snimacom teploty. Pri objednavani treba zadefinovat, ze chceme ten s externym cidlom. Mna nezaujima teplota v aute, ale vonkajsia teplota (kvoli poladovici). S externym cidlom mozno merat aj vnutornu teplotu, so zabudovanym sa vonkajsia teplote merat neda :!: :!: :!:

Popis funkcii a vlastnosti pocitacov, ktore maju rovnake.
(v zatvorke su uvedene hodnory parametrov pre Pilot-07, ak su odlisne od TC-3.xx)
1. Spotreba v lit/hodinu, pri stojacom aute s nastartovanym motorom
2. Spotreba v lit/100km, max 99.9 l/100km, +-3% - pri iducom aute
3. Otacky motora / minutu, max 15000, +-1%, (max 30000)
4. Okamzita rychlost, max 500 km/h, +-0.5% (+-2%)
5. Prejdena vzdialenost od vynulovania, max 999.9 km, +-1%, (max 9999.9 km)
6. Spotrebovane palivo od vynulovania, max 999.9l, +-0.1%, (max. 9999.9l, +-3%)
7. Datum a cas
8. Voltmeter, +-5%
9. Vnutorna alebo vonkajsia teplota, v zavislosti od vyhotovenia, +-3 st.C
10. Dennik jazd. Pamata si 18 poslednych jazd (16 jazd), pre kazdu jazdu si zaznamenava datum, cas, dlzku trvania jazdy, prejdenu vzdialenost, spotrebu, priemernu a max. rychlost. Dalsia jazda je urcena tym, ze auto bude nastartovane min. po 10 minutach od vypnutia motora. V opacnom pripade sa predpoklada, ze je to stale ta ista jazda s prestavkou.
11. Korekcie prejdenej vzdialenosti, otacok a celkovo spotrebovaneho paliva
12. Podsvietenie displeja
13. Nastavenie kontrastu
14. Nastavenie parametrov na tovarenske hodnoty (celkovy reset)
15. Napajanie 6-16V (10-16V)
16. Spotreba 17 mA (10 mA)
17. Spotreba podsvietenia displeja 50 mA
18. Pracovna teplota -25 az +65 st.C
19. Skladovacia teplota -35 az +85 st.C
20. Vaha 150g
21. Rozmery 60x35x25 mm
22. Anglicka verzia (pre Pilot-07 ju este len musia napisat, podmienkou je odber min. 5 ks)
Poznamka: Presnost je udana za podmienky, ze su nastavene korekcne parametre pre otacky, vzdialenost a celkovu spotrebu paliva.

Funkcie, ktore ma Pilot-07 NAVIAC oproti TC-3.xx
1. Zvukova vystraha pri dosiahnuti nastavenej rychlosti, max 500 km/h
2. Zvukova vystraha pri dosiahnuti nastavenych otacok motora, max 30000 ot/min
3. V kalendari zobrazuje aj den v tyzdni
4. Budik
5. Zaheslovanie nastavovania parametrov pocitaca
6. Taxameter, t.j. tieto funkcie
- nastavenie ceny za km
- pocitanie ceny za jazdu, max 999.99 hrivien
- cena za nastup
- cena za prestoj / min
- prejdena vzdialenost danej jazdy, max 9999.9 km
- cena za danu jazdu
7. Zobrazenie serioveho cisla

Cena TC-3.xx 105USD
Cena Pilot-07 85 USD

Zhrnute: Ak nie je potrebny taxameter, budik a zvukove vystrahy, staci TC-3.xx, na ktory ma uz Akri dohodnuty sposob dodavky. Je paradoxne, ze pocitac s viacerymi funkciami je lacnejsi, ako ten s menej funkciami :?:
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

počitač

Příspěvek od simone »

ak sa da namontovať aj do Nubira1 tak som vážny záujemca
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

pani ak mate zaujem si to zistite ci to ide na vas voz ja na to nemam cas :roll:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Re: počitač

Příspěvek od eMKa Slovensko »

simone píše:ak sa da namontovať aj do Nubira1 tak som vážny záujemca
treba sa pozriet na ich stranky ci maju v ponuke aj na nubcu 1. ak maju tak no problemo, mozes sa pribalit k nasej objednavke
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1024
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Dalsie informacie o pocitacoch:
Pilot-07 je podla vyrobcu oficialne urceny pre Lanos a Sens, chysta sa verzia pre Lacceti a Aveo
TC-3.xx ma oficialne verzie pre Espero, Lanos, Kalos, Matiz 1,2 a 3, Nexiu, a Nubiru 3

Podla fotografii pre TC-3.xx na ich stranke sa jedna o ten isty vyrobok pre vsetky verzie Daewoo a Chevrolet - je to vzdy ten isty obrazok. V popise k TC-3xx je navyse napisane, ze sa da pouzit pre VSETKY benzinove motory so vstrekovanim (samozrejme, musia mat snimac rychlosti). A pretoze je zjavne, ze maju oba typy (TC aj Pilot) ten isty HW a SW zaklad, mali by fungovat v uplne vsetkych autach so vstrekovanim. Problemy by mohli nastat pravdepodobne iba s montazou, ked by do niektorych aut mechanicky nezapasovali namiesto originalnych hodin. Osobne si myslim (nemam to overene), ze vsetky Chev/Daee by mohli mat rovnake rozmery originalnych hodin => nemali by nastat neriesitelne problemy. Pripadne je mozne pocitac namontovat aj na ine miesto na palubovke, akurat by s tym bolo viac roboty. Viac informacii (v rustine) najdete na:

Pilot-07: http://www.tandem-e.com/products (aj diskusne forum)
TC-3.xx: http://www.carset.ru/shop/index.php?CURRENT_FOLDER=12&


EDIT by Blue.

Este dodam poslednu informaciu ohladne cien a vypoctu na priklade 5ks.
Blue Lanos píše:
vado píše: Cost of delivery of 4 pieces of PILOT-07 from Ukrane to Slovenia - $40
Payments on plastic cards we do not accept.
The cost of translation from Slovenia on Western
Union will be $30

Zda sa mi to seriozna cena -i Takze bolo by to:

40$ postovne
30$za prevod
340$ za CC
-----------------
410 $

To by bolo na osobu:
102.5 $$$
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

jak jsem koukal na nexii to nejde, co? :(
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1024
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

milosh píše:jak jsem koukal na nexii to nejde, co? :(
TC-3.xx ma oficialne verzie pre Espero, Lanos, Kalos, Matiz 1,2 a 3, :!: Nexiu :!: , a Nubiru 3

A myslim, ze aj Pilot 07 na Nexii a vsetkych ostatnych bude fungovat.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

tak to by slo :o) to bych vzal taky hned. ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

vado píše:
milosh píše:jak jsem koukal na nexii to nejde, co? :(
TC-3.xx ma oficialne verzie pre Espero, Lanos, Kalos, Matiz 1,2 a 3, :!: Nexiu :!: , a Nubiru 3

A myslim, ze aj Pilot 07 na Nexii a vsetkych ostatnych bude fungovat.
Osobne som za Pilota koli lepsej cene. Dufam, ze v januari uz budeme objednavat :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ta cena je i ve vetsim mnozstvi lepsi u tohoto palubaku, u toho z carset.ru vzrustaji naklady s kazdym kusem, tady je to spis naopak, to je parada :P
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Čím sa ten palubák ovláda? Tlačidlami určenými na nastavovanie hodín?
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

mipo píše:Čím sa ten palubák ovláda? Tlačidlami určenými na nastavovanie hodín?
no podle me asi jo, jiny tlacidla to nema :lol:

Jeste se podivam po tech ruskych forech jestli tam neni nekde obrazek tohoto pc v nexii, aby to bylo na 100% jisty. No pokud by to nepasovalo, tak bych ho snad nejakymu lanosikovi prodal ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

jj milosh ide na to spravne :idea: treba si najprv overit VO VLASTNOM zaujme ci to pojde na to konkretne auto na ake to chcete. Do objednavkoveho prispevku sa NEPISTE ak to neviete na sto pro. Ja alebo vado nebudeme niest zodpovednost ked Vam to nepojde (nahodou :lol: )

Takze do objednavkoveho prispevku piseme zavaznu objednavku na PP a nie v tvare "ak to pojde na nubiru I" to mam ako tomu rusovi pisat ze len ak to pojde tak to bereme :?: :oops: poprosili by sme len konkretne a iste objednavky.

Dakujeme za pochopenie :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Romeo
Příspěvky: 42
Registrován: úte srp 30, 2005 14:59
Bydliště: Bratislava

zapojenie

Příspěvek od Romeo »

este by ma zaujimalo ako sa to zapoji. kam ? kde ? ako ?
Lacetti HB 2004, 1.8 CDX, imperial blue, seria ( zatial )
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1024
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojenie

Příspěvek od vado »

mipo píše:Čím sa ten palubák ovláda? Tlačidlami určenými na nastavovanie hodín?
Ovlada sa to troma tlacitkami, ktore povodne sluzia k ovladaniu hodin na palubovke. Dve tlacitka sluzia ako "kurzorove" a na zmenu hodnot, jedno ako "enter".

Romeo píše:este by ma zaujimalo ako sa to zapoji. kam ? kde ? ako ?
Pripaja sa to na jeden vstrek a snimac rychlosti (a samozrejme +12V a kostra) a je k tomu cidlo na meranie vonkajsej teploty. V navode pre lanos je presne popisane a nakreslene, co a ako treba odmontovat (palubna doska, kryty,..), na ktory kabel a v ktorom mieste sa treba pripojit. Jednoducho cely postup. Aj len mierne zrucnemu cloveku by sa to bez problemov malo dat namontovat "na kolene" pred barakom alebo v garazi.


Ci existuju podrobne navody aj pre ine typy Daewroletov, to som nezistoval.
Ak chcete podrobnosti, na
http://www.tandem-e.com/products/1439.htm
si mozete stiahnut pdf-ko (v rustine) s navodom na obsluhu a instalaciu na Lanos. Pre ine typy aut sa asi budete musiet poobzerat na net-e. Ja na to akosi nemam priestor. (Skuste napriklad
http://www.carset.ru/shop/index.php?CURRENT_FOLDER=12&
na stranke vlavo dolu su dve ICQ cisla, na ktorych by mali vediet odpovedat na vsetky otazky, je to oznacene ako On-Line konzultacia.)

p.s.: Osobne si myslim, ze by s tym na inych typoch aut nemal byt velky problem, pripojit na niektory vstrek nie je problem, snimac rychlosti sa tiez asi vsade najde a je predpoklad, ze by mal byt rovnaky pre vaecsinu aut jedneho vyrobcu. Mozno len bude treba vyhladat v kabelovych zvazkoch "tie spravne kable".
p.s.2: Ako som uz bol byval kedysi napisal :lol: , vyzera to tak, ze obidva pocitace maju rovnaky HW a SW zaklad. Ak je nieco napisane o TC-3.xx tak by to malo na 99% platit aj o PILOT-07 a naopak (okrem niekolkych funkcii, ktore ma PILOT-07 navyse, ale to je zalezitost firmware).

p.s.3: Za informacie uvedene v p.s. a p.s.2 sa nemozem zarucit, len to tak logicky vyslo pri porovnavani oboch typov pocitacov. :roll:

Uff, dufam, ze uz som napisal odpovede na vsetky mozne otazky, ak chcete vediet viac, naucte sa rusky a prestufdujte si originalne manualy :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Odpovědět

Zpět na „LANOS“