snímače, čidla

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jackous
Příspěvky: 28
Registrován: pát kvě 31, 2013 14:56

snímače, čidla

Příspěvek od jackous »

Ahojte, řeším problém který se děje jen občas, lanos si sem tam jak puberťak postaví hlavu a valí otáčky nahoru az 2500ot. když si to rozmysli a hodí otáčky dolů tak se motor rostřepe a stoho ujede 100vku km a vůbec nic se neděje vše funguje. zkoušel jsem na tvrdo odpojit map senzor a motor během pár vteřin chcipnul, jezdil z odpojenou lambdou taky se nic zvláštního nedělo. Reset ecu taky nic. poslední věc je čidlo v sání které když odpojím tak se taky vůbec nic neděje. Nevím úplně co řeší jestli teplotu okolního vzduchu nebo množství nasavaného vzduchu či jestli vůbec tohle čidlo to může dělat. díky za rady. Krokové motorky na škrtící klapce jsem měnil.
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: snímače, čidla

Příspěvek od LordMMX »

na škrtiacej máš snímač polohy škrtiacej klapky a motorček regulácie polohy škrtiacej klapky. vymeň oboje a malo by byť po probléme.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
jackous
Příspěvky: 28
Registrován: pát kvě 31, 2013 14:56

Re: snímače, čidla

Příspěvek od jackous »

Ano,to sem udelal jako prvni :) a deje se to porad....
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: snímače, čidla

Příspěvek od LordMMX »

dobre, tak to môže byť aj vzducharina ... odpoj snímač teploty vzduchu a jazdi, že čo sa bude diať.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: snímače, čidla

Příspěvek od Blue Lanos »

Nie je niekde dierka v nejakej hadici alebo prasklina a netaha falosny luft?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: snímače, čidla

Příspěvek od Richard »

Já jsem tohle řešil, když syn si koupil Tacumu. Taky si volnoběh žil vlastním životem, někdy krásně 800, někdy 1500, někdy 2500...... Už jsem to zde psal, zkontroloval jsem všechny podtlakové hadičky zda jsou zapojené, pak jsem rozebral očistil nakonzervoval všechny kostřící body co jsem v motorovém prostoru našel a nakonec jsem rozpojil a znovu spojil všechny konektory co jsem viděl a na které jsem dosáhl, nebo se k nim dostal v motoru. Od té doby volnoběh 800 ani se nehnul a na emisích Tacuma vždy procházela bez problémů s rezervou......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: snímače, čidla

Příspěvek od Blue Lanos »

To je dobry napad Richard a hlavne takato oprava je vlastne "zadarmo" -i ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: snímače, čidla

Příspěvek od Topol-1 »

Dával jsem to u sousedů a taky jsem vlastně už taky psal ,že jsem měl problémy se starty no a tak to zkouším jako řešit. Od toho čištění palivového filtru přes ty kontakty no a teď lambda sondou. Pak příjdou i na řadu možná svíčky a kabely.

Pěkný den.
Jako minulý týden jsem jel do České Kamenice a to je přes Prácheň /jen tak mimochodem jede se kolem čedičových varhan/ ale co je to velký výškový
rozdíl. No a já jsem zvyklý hodně brzdit motorem to nás dřív hodně učili .Jakou převodovou rychlostí do kopce tak takovou s kopce . No a zase se mi
rozsvítil EGR ventil. Aspoň jsi to myslím. Jako jsem se rychtoval to vymazat ale včera jsem jel Prahu a tak jsem to na několika místech jako rozjel/doufám,
že mě ne příjde pokuta jako už se mi to stalo/ kontrolka zhasla ! Volal jsem i servisy na kolik by vyšla kontrola lambdy sondy no a když mě řekli od 500 do 800
tak jsem si hned našel a objednal novou. Jak uvádějí má vydržet od těch 60000 do 80000 možná i víc ale pak už kecá. Uvidíme co to udělá. Když pak ještě
váhu vzduchu ta je i do 300kč.No uvidíme třeba bude jezdit a už nebude zlobit !
/Jinak ta cesta do České Kamenice byla důležitá jel jsem pro 8,5 l třešňovice 50% :lol: /
Vl.
https://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/ ... gJr1fD_BwE
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: snímače, čidla

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Takže hotovo dával jsem to i k sousedům.
Tak jsem se dneska i pustil do výměny lambda sondy. Kalos má nějakejch 140 tis. Tak už asi dávno nelambladovala :mrgreen: Když jsem ji odpojil tak
jsem auto normálně nastartoval a kontrolka motoru nic :-nn To znamená ,že auto už kdoví odkdy jezdilo v nouzovým režimu. Jak jsem psal kolikrár se kuře rozsvítilo a já vždy jen vymazal . Už jsem ji měl doma asi týden tak jsem se do toho pustil ! To víte důchodce ti mají málo času to poznáte samy !
Což o to když by to šlo tak je to práce na max. na hodinu ale ta stará nešla za boha vyšroubovat !!! Klíč sice 22mm ale jen stranový a ještě nejde pořádně
nasadit ! Tak PB hořák nahřát celý parohy a potom schladit lambdu /používám ten s mrazícím efektem/ Určitě pětkrát a vždy zkouška klíčem a opatrně
poklepat. No nakonec povolila ! Jak říkám :"Není pevnosti, kterou by bolševici nedobili!" Pak to už byla brnkačka. Byl jsem ho projet a dobrý .Ještě
možná zítra zajedu na diagnostiku protože zase ve čvrtek jedu do Sosnový na autodrom na ty kondiční jízdy :| Dávám sem tu lamdu co jsem koupil
a taky ten mrazící sprej.
Tak hlavně ať jezdí a lambduje :D
Vl.
https://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/ ... alos-lanos
https://www.autokosmetika-tectane.cz/uv ... tem-400-ml
Odpovědět

Zpět na „LANOS“