LPG vypína

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
marek555
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 27, 2018 22:27

LPG vypína

Příspěvek od marek555 »

Ahojte,

mám problém s LPG (LOVATO) v Lanose.Na prepínači svietili štandardne zelené kontrolky ked auto išlo v pohode. Potom sa objavil problém zelené kontrolky nádrže zhasli a rozsvietila sa červená nádrže, ale auto išlo tiež ok. Pred časom ale LPG už prestalo fungovať tak boli vymenené membrány, filter, krokový motorček,cievka pri filtri. Auto ide asi 1min na plyn potom sa zvýšia otáčky a auto zhasne. V čom môže byť problém, volnobeh na reduktore som skúšal nastaviť ale nepomohlo to. :? Stretol sa niekto už s takýmto problémom? Plyn v nádrži je a je ho dosť.V zlej kvalite plynu to nebude.Bolo testovaných viacero plynov robilo to na každom.
Reklama
 

tomos
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 07, 2007 17:53

Re: LPG vypína

Příspěvek od tomos »

Na vine je pressure air map sensor, ktorý sníma tlak, alebo prietok plynu. Po čase sa zalepí mastnými časticami v plyne.
Na aliexprese stojí cca 8,50 €.
Mne sa to stalo na Kalose cca 2x. Raz vymenené v servise za veľké peniaze, druhykrát doma za spomínaných 8,50 €
marek555
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 27, 2018 22:27

Re: LPG vypína

Příspěvek od marek555 »

Čo presne robilo tvoje auto ? Prečo potom svietia kontrolky nádrže na červeno ako to spolu súvisí ? Auto detekuje málo vzduchu v potrubí kedže by bol chybný sníač potom sa snaží nahnať viac vzduchu a nakoniec to zhasne. Prečo to potom nerobí aj na benzín.
tomos
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 07, 2007 17:53

Re: LPG vypína

Příspěvek od tomos »

Ten snímač kontroluje tlak plynu. Ak je nízky, pre prázdnu nádrž, prepne na benzín, resp pískaním signalizuje nedostatok plynu. Po čase sa však snímač zalepí mastnotami v plyne a vyhodnotí to ako nízky tlak plynu v nádrži plynu.
Mal som natankovanú plnú nádrž plynu, po naštartovaní na benzín na ukazovateli plyn. nádrže svietili všetky štyri diódy, teda plná nádrž. Po prekročení 2000 ot. nastalo prepnutie na plyn. A za veľmi krátku dobu (pár sekúnd) už svietil ukazovateľ na červeno a pískal, ako pri prázdnej nádrži.
Starý senzor som neskúšal čistiť. Možno, že sa to dá.
Po výmene senzora ide všetko OK,
Ak nájdem ten senzor, tak ho odfotím.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“