Zadní pružiny Lanos

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Bezny
Příspěvky: 23
Registrován: pát dub 22, 2011 10:32

Zadní pružiny Lanos

Příspěvek od Bezny »

Zdravím ko-Lanosáky,
už jsem psal mail odborníkovi nejpovolanějšímu, ale nevím jestli bude mít čas odpovědět a v neděli potřebuju někam jet, proto se zeptám ještě jednou celého ctěného kolegia.

Byl jsem měnit gumy a všiml jsem si, že pravá zadní pružina je prasklá, klasicky dole. Vyrazil jsem tedy k Drafelům a koupil si rovnou dvě. Při výměně jsem zjistil, že ty nové zakoupené jsou trochu jiné. U původních se "drát" na koncích ztenčoval a oka pružiny měla na obou koncích stejný průměr. Ty nové mají drát stejné tloušťky po celé délce, ale zas oko na jednom konci pružiny má větší průměr než na druhém. Takže jsem nevěděl co má být nahoře a co dole. Dal jsem tedy oko s větším průměrem nahoru a to menší dolů k nápravě (nápis na pružině NENÍ vzhůru nohama). Proto bych se chtěl zeptat jestli je to tak dobře a také jestli k tomuto typu pružin nemají být jiné gumové hříbky, ve kterých na koncích sedí.
Díky,
Lanos 97 HB 5dv. 1,5
Reklama
 

emil
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 16, 2011 20:41

Re: Zadní pružiny Lanos

Příspěvek od emil »

Myslím že môžeš byť pokojný aj v druhovýrobe vedia čo robia a nejaké gumové hríbiky by boli po pár km.aj tak v prdeli pokial ti auto nebúcha tak smelo jazdi.
Bezny
Příspěvky: 23
Registrován: pát dub 22, 2011 10:32

Re: Zadní pružiny Lanos

Příspěvek od Bezny »

emil píše:Myslím že môžeš byť pokojný aj v druhovýrobe vedia čo robia a nejaké gumové hríbiky by boli po pár km.aj tak v prdeli pokial ti auto nebúcha tak smelo jazdi.
No, v druhovýrobě určitě vědí co dělají, ale v tomhle případě nevím já co dělam. Ty pružiny se tam dají
dát dvěma způsoby, buď širšim nahoru nebo dolů. A jedno to asi nebude. A gumové hříbky jsou tam od minulé výměny (70.000 km) a v prdeli se nezdají být.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Zadní pružiny Lanos

Příspěvek od Blue Lanos »

Tak jak to dopadlo s pruzinami?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní pružiny Lanos

Příspěvek od LordMMX »

6 rokov starý príspevok? :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Zadní pružiny Lanos

Příspěvek od Blue Lanos »

:lol: ja viem to bol test
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Zadní pružiny Lanos

Příspěvek od Laco71 »

Ked som mal Espero, tak povodné pružiny nestačili, mal som vzadu LPG nadrž ,

a tak som jednoducho pridal kovový "štupeĺ" nad pružinu , proste uchyt pružiny na karoserii som jednoducho tým štupľom nadstavil asi 5 cm a karoseria stala pekne hore ,
lem blatníka bol vždy nad pneu min.3 cm

o charakteristiku pruženia som sa nestaral,pružina bola stisnutá prakticky stále... :mrgreen:
Espero vďaka dlhému rázvoru sedelo na ceste pekne
len "myšičky" sa velmi nedali robiť , toto bola jedna vec,čo Espero nemalo rado...
Odpovědět

Zpět na „LANOS“