kúrenie (Topení)

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od rado7650 »

Blue Lanos píše:Ked vystupa asi 3mm pod stred tak uz neklesne! Ani be nemala lebo inak by bol vadny termostat.
Tak to budem mať, vadný termostat,lebo mne kolíše zhruba 5 mm ..aj pri jazde s kopca mi klesne asi o 1cm pod stred.Kde to tam vlastne je ten termostat?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od Blue Lanos »

Ked sa postavis celom k motore mal by byt na hrubej hadici vlavo.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od FoXo »

A teda do ovzdusnenie troska by pomohlo ci nie k tomu rychlejsiemu zohriatiu :)
Hlavne ked mi totalne zamrza z vnutra :)

Inak ako spravne pouzivat kurenie co sa tyka vnutorny a vonkajsi obeh.
Kedy pouzit ktoru a preco.
Ked je vnutorny malo by ist vacsie teplo ?
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od rado7650 »

Blue Lanos píše:Ked sa postavis celom k motore mal by byt na hrubej hadici vlavo.
musím sa nato pozrieť....niekto písal, že je za krytom rozvodového remeňa......no neviem.
rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od rado7650 »

FoXo píše:A teda do ovzdusnenie troska by pomohlo ci nie k tomu rychlejsiemu zohriatiu :)
Hlavne ked mi totalne zamrza z vnutra :)

Inak ako spravne pouzivat kurenie co sa tyka vnutorny a vonkajsi obeh.
Kedy pouzit ktoru a preco.
Ked je vnutorny malo by ist vacsie teplo ?
Ináč mám pocit, že na lanose sa dosť rosia okná....a mám problém niekedy, správne trafiť nastavenie vetrania....
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od FoXo »

No ano s tymto mam skoro vzdy problem :)
Dadnem/e do auta a okna su hned zahmlene a bud ich rychlo utieram alebo okno otvorim aby sa trosku vyvetralo :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od Blue Lanos »

Ja na to pouzivam klimu nachvilku nasmerovanu na okna. Kto nema AC je to horsie :?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od mino22 »

Tak nasiel som tuto temu , lebo ma moc teraz zaujima ako mate rucicku chladiacej kvapaliny teraz v zime , moja je praveze stale o jednu palicku nizsie od strednej polohy. Vyssie ste sa bavili ako to ukazuje v zime alebo v lete ? Ja mam teraz v zime tak stale pri zohriatom motore ako na ilustracnom obrazku .Vyssie nejde iba na volnobehu .
budík.JPG
budík.JPG (20.15 KiB) Zobrazeno 5713 x
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Mr.Dman
Příspěvky: 74
Registrován: ned čer 12, 2011 14:32
Bydliště: Most, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od Mr.Dman »

Já jí mám normal na středě minmálně kousíček pod ryskou....
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od mino22 »

Tak to mam asi v haji termostat . Ocenil by som keby sa este aj dalsi vyjadrili ako to je unich . Tiez som pocul ze sa daju kupit termostaty , ktore otvaraju pri roznych teplotach .Poculi ste o tom ?
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od mino22 »

Tak som skusil aj sfotit ako to vyzera . Prosim keby niekto vedel skontrolovat podla svojho . Chladic nie je zakryty nicim . Toto je u mna max . poloha.

.
Budik.JPG
Budik.JPG (31.86 KiB) Zobrazeno 5688 x
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od Blue Lanos »

Tak to je malo podla mna a podla mojho lanosa. Spravne ma byt 3mm pod stredom. Zeby termostat...? :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
prol75
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 29, 2012 10:39

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od prol75 »

[quote="mino22"]Tak som skusil aj sfotit ako to vyzera . Prosim keby niekto vedel skontrolovat podla svojho . Chladic nie je zakryty nicim . Toto je u mna max . poloha

Ahoj , měl jsem stejný problém . Nechal jsem vyměnit termostat a nic . Obrátil jsem se na mechanika znovu a on vyměnil originál termostat , který má mít spínací teplotu 96 st.C za jiný který má 98 st.C , od té doby mi ručička stoupne téměř vždy na polovinu stupnice , tak jak tu píší ostatní , že je to správně . Topení ale topí i tak bídně .
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od mino22 »

Termostat som od zimy este nevymenil , ale uz ho mam doma, ale je na nom vyrazene 88 stupnov, ci sa oplati menit ,ak daval v predchadzajucom prispevku kolega 98 stupnovy. Ci to po vlozeni toho 88 st. nebude to iste. Konkretne po odsledovani moj Lanos po starte so studenym motorom sa zohreje a prvykrat termostat otvori tesne pod strednou ryskou , nasledne rucicka spadne a zacne opet stupat ale druhykrat sa uz otvori nizsie a uz nestupne k tej strednej ryske. po ohriati motora uz ostane v polohe ako na mojej predchadzajucej fotke. Akoby prvykrat otvori spravne , ale potom uz ostane kusok otvoreny .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: kúrenie (Topení)

Příspěvek od mino22 »

Vcera som to zasa sledoval , viacej kukam na budik ako na cestu :D . Vonku bolo 32 st. , motor sa ohrial rychlo , ale furt ostane rucicka ako na fotke.Pozrel som v mudrej knihe - motory 1.4, 1.5, 1.6 maju teplotu zaciatku otvorenia termostatu 87 st. a teplotu celkoveho otvorenia 102 st. Teplota spinania ventilatoru chladenia je prva rychlost 93 st. a druha rychlost 97 st. Podla tychto udajov je budik v poriadku , ak predpokladam ze stredna ryska je 90 st. tak prve otvorenie termostatu je v poriadku -tesne pod stredom a ventilator zapne takisto ked je presne v strede alebo mierne nad strednou ryskou. To je asi paranoja , termostat mi neda spat. Nejak som sa donho zazral . Nechce sa mi moc menit , lebo je s tym roboty na 8 ventile a hlavne ked sa po vymene nic nezmeni . Preto som cakal ze niekto este hodi fotku budika.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“