CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
blizo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 30, 2014 20:48

CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od blizo »

Dobrý deň.
Mám Cruze 1.6 rok výroby 2011 a takýto problém- auto po štyroch rokoch neprešlo prvou STK .
Dôvod? ----Jeden z parametrov STK/EK -udržanie otáčok v rozmedzí 2800-3200 po dobu 20 sekúnd je nedosiahnuteľný. Auto si pridáva resp. uberie otáčky samo. Dokonca aj mne dovolil technik, aby som sa o to pokúsil, ale bezvýsledne...jednoducho to nejde udržať. Ostatne parametre sú vraj v poriadku, ale pokiaľ nespĺňa auto čo len jeden z nich, je auto NESPOSOBILÉ na prevádzku. Čo je však najhoršie, podľa legislatívy by som vlastne mal auto do odstránenia závady vyradiť z prevádzky resp. riskovať, že ma nezastavia policajti a nepodajú si ma kvôli neplatnej STK/EK.
Inak auto šľape v poriadku , ale tento parameter za bežnej jazdy či už s tempomatom , alebo bez neho nie je zistiteľný.
V autorizovanom Remesloservis Nitra diagnostika nič nevykazuje a tým pádom ani nie je čo odstrániť.
Stretol som náhodou ďalšieho majiteľa auta tejto značky, rovnakého veku a má presne tento problém ako ja.
A preto budem veľmi rád, ak niekto mal podobný problém, nech poradí ako sa mu podarilo odstrániť závadu. Napíšte mi prosím aj tí, čo máte tiež takýto nevyriešený problém.
Ospravedlňujem sa, ak som náhodou prehliadol tuto problematiku na fóre a budem rád, ak môj príspevok presunu moderátori do správnej sekcie pokiaľ to je možné.
Ďakujem za všetky rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od slunce »

Tenhle problém mají všechna auta s elektonickym plynem měl by se o STK postarat tvuj prodejce.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od slunce »

Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
blizo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 30, 2014 20:48

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od blizo »

Ďakujem-super info.
Zostava mi ešte týždeň do vykonania opakovanej STK/EK.Priebežne mi volali ohľadom tohto stavu, ale nič konkrétne ešte nebolo vyriešené.
Ďalšia vec je ešte naplnenie slovenskej legislatívy resp. či sa niekto nájde, kto ju upraví- a hlavne kedy.
priebežne sem dodám info,ako sa to rieši
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od čoky »

No ako STK a EK dopadla?
Vsimol som si ten príspevok az teraz. Ja som absolvoval uz 2x EK s mojim CRUZOM a presne sa to stalo aj mne .Som myslel ze ma trafi ved 1x to bolo ked som dal plyn a bol som na EK cize 2,5rocne auto a problem?
No aby to udrzalo celu dobu tych trafených x sekund pre spravne hodnoty- u mna to funguje takto vsetko zapnut do max. zataze /klima, ohrevy,hmlovky,...../ a jemne zatazit servo pootacanim volantu vpravo- a sup vydrzalo cely limit aj spravne hodnoty boli.Mna STK a EK caka v VII.2016-ten cas leti.
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od smire666 »

Je to o technikovi na STK... Ani v mojom prípade nebolo jednoduché dosiahnuť stabilitu v otáčkach, no technik si s tým nakoniec poradil. Určite ťa nemali odbiť s tým, že auto je nespôsobilé :twisted: Keď je technik i..ot čo už...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
blizo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 30, 2014 20:48

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od blizo »

Pokúsim sa priebeh TK a EK v skratke popísať.
Pred absolvovaním opakovanej kontroly som riešil množstvo komunikácie medzi Remesloservis NR, cac, Detroitom ako aj s p. Merešom(pán, ktorého som náhodne stretol a mal take isté auto), ktorý mal ten istý problém ako ja. Bolo mi nakoniec odporučené, aby som sa pri opakovanej kontrole odvolával na MP 29/2014 , načo mi technik STK povedal, že sa tohto MP držia( a pousmial sa, dosť divne, či chcem mudrovať) . Keď som mu oznámil, že diagnostika auta nevykázala žiadne chybové hlášky, mal som dojem , že som na tú opakovanú STK prišiel zbytočne. A čuduj sa svet, na druhýkrát sa technikovi podarilo udržať otáčky v rozpätí zeleného poľa meracieho prístroja. Teraz neviem, či niektorá zo zainteresovaných strán upozornila na niečo STK, alebo sa technikovi podarilo skutočne udržať tie otáčky(za čo mu mimochodom ďakujem).Viem, že pri tom podľa odporúčaní pozapínal všetko, čo sa zapnúť dá,ako tu aj prispievatelia spomínajú, až mi to prišlo komické. Ale aj na prvej STK sa tu dialo. Našťastie teraz to naozaj vyšlo. Jediný rozdiel, ktorý som postrehol, že kolega technika, ktorý ma vybavoval to prišiel skúsiť udržať tiež a spravil to, že najskôr motor vyhnal do vysokých otáčok( okolo 5000 ) a potom pomaličky spúšťal otáčky do zeleného poľa. A udržal to tam. Možno to bola náhoda, ale aj tento detail som pre istotu napísal. ALE. Myslím si, že do budúcna, čiže o dva roky, mi to nič nerieši . Hlavne, ak si pomyslím na peripetie, čo som absolvoval.
Dovolím si ešte malú poznámočku na záver.
Doma som skúšal udržať otáčky na cca 2900ot/min podľa údaju otáčkomera auta. Dialo sa to pri relatívne studenom motore a tie otáčky sa mi podarilo úplne v pohode udržať . Nie som technický typ a do motorov sa nevyznám a preto neviem, či je to údaj ktorý sa dá nejako použiť, ale radšej som vám ho tiež napísal.

Snáď som na nič nezabudol.
Uživatelský avatar
criistiiano
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 02, 2012 15:30
Bydliště: Trebišov okolie

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od criistiiano »

Pripájam svoje dnešné skúsenosti s Cruzikom. Po štyroch rokoch ma rovnako čakala EK a TK. Technická kontrola trvala 10 min. bez problémov, ale na EK sme sa s technikom natrápili, ale riadne. Nakoľko som si bol vedomý vyššie uvedeného problému, som oboznámil aj technika, ktorý rovnako poznal problém motorov, teda benzín 1,6. Povedal mi, že väčšina motorov 1,6 atmosferických a to nielen o Cruze sa jedná ale aj Octávky vykazujú rovnaký problém, t.j. sú príliš citlivé na plyn teda zošlapnutie či pridávanie. Po polhodine skúšania (zapínania všetkého čo sa dalo na aute to vzdal), nálepku som dostal. Neviem, ako by som dopadol keby som technika nepoznal ... Olej na aute bol menený pred dvoma týždňami (Castrol Edge 5W-40). Nepochopiteľné lebo všetky ostatné hodnoty v poriadku.

Po štyroch rokoch od kúpy Cruza, som kúpu neoľutoval, a minimálne 4 roky ešte autíčko nechám v rodine nakoľko pokukujem po novom. Za 4 roky som mal problém s doštičkami (strašná kvalita - už sa odlepovali po 2 rokoch) a s otváraním 5-tych dverí (sám som vymenil kabeláž). Na to aké staré je už auto, interiér mi chvália ešte stále, pretože je top vo svojej triede, pre mňa neporovnateľné s iným vozidlom ako aj vonkajšok vozidla.
1,6 LT+, white sedan
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od LordMMX »

https://www.youtube.com/watch?v=6xsVX6029rU tu je návod ako spraviť elektronický plynový pedál od Jeremyho Clarksona :lol:
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
PAVUK
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 08, 2011 16:50

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od PAVUK »

Zdravim. Mam Cruze od nova r.v. 2009 1,6 a rovnaky problem pri prvej STK a EK s otackami. Technik mi povedal ze si mam dat vycistit klapku, ze nedrzi otacky. Ja do rehotu, ze to nemysli vazne cistit klapku na aute co ma najazdene 23000 km (vtedy tolko malo). Ale k veci. Podla vsetkeho to robi snimac kvality vzduchu v kabine (je hore nad stredovym spatnym zrkadlom) Ten totiz funguje tak, ze ked nasnima zle hodnoty, tak spusta maly okruh klimatizacie, do kym sa kvalita vzduchu nezlepsi. Robi to aj pocas jazdy. Zaregistrujete to tak, ako keby nenapadne motor znizil vykon.(zapne klimu bez vaseho zasahu) Najhorsie je to ked sa to stane pri predbiehani. Da sa to vyriesit tak, ze pri manualnej klimatizacii prepnete z ofukovania okna na nieco ine (napr na nohy) vtedy tento snimac znizi citlivost. Myslim, ze na automatickej klime sa da tento snimac vypnut. Tak na EK skuste prepnut ofuk okna inde, alebo uplne vypnut ventilator. Malo by to pomoct. Je to bezpecnostny prvok, takze pravdepodobne sa uplne vypnut neda.
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CRUZE -- STK/EK—neudrží otáčky

Příspěvek od ChOrlando »

U mne na STK pozapinal technik vse svetla radio klimu a podarilo se mu to dokoncit al erikal ze by to nemel ze by melo byt vse vypnute.... tak mozna na tom neco je ze je to tim jak se zapina klima . Nicmene technik na stk rikal, ze to je spatne sestelovanym elektronickym plynem ze to mam nechat seridit v servisu... zatim jsem to nedlal...
Orlando 1.8 Benzin
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“