Kontrolka motoru

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Vachec
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 16, 2014 22:03
Bydliště: Popice

Kontrolka motoru

Příspěvek od Vachec »

ahoj,

rozsvítila se mě kontrolka motoru za jízdy s tím že v průběhu jízdy jsem nic nepocítil ale až po vypnutí a zapnutí motoru se projevila chyba a to, že došlo ke ztrátě výkonu a při sešlápnutí plynu na podlahu při postupném zrychlování dochází k cukání. Četl jsem že by se mohlo jednat o lambda sondu je to možné ? popřípadě má s tím někdo zkušenost ?

děkuji
Reklama
 

WirruZ
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 05, 2013 12:27
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od WirruZ »

Ha :) zrovna dneska se mi stalo to stejný ... Cruze Hatchback 1.8 benzín, 60 000 najeto, v průběhu jízdy kontrolka Nesprávné funkce + kontrolka elektrické kontroly stability. Auto škublo, a při šlápnutí na plyn cirka někdy mezi 1500 - 3000 otáček auto hrozně škube :/
Chevrolet Cruze Hatchback 1.8
Vachec
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 16, 2014 22:03
Bydliště: Popice

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Vachec »

a už si byl na diagnostice ? ja teď práve vůbec nemám čas skrz práci někam jezdit takže kdo ví kdy se k tomu dostanu a chtěl bych pibližně vědět oco se může jednat.
WirruZ
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 05, 2013 12:27
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od WirruZ »

Dneska už je v servise, jak mi dají vědět, písnu :)
Chevrolet Cruze Hatchback 1.8
kody26
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 18, 2013 22:43

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od kody26 »

txt
Naposledy upravil(a) kody26 dne úte led 12, 2016 19:35, celkem upraveno 1 x.
kody26
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 18, 2013 22:43

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od kody26 »

txt
Naposledy upravil(a) kody26 dne úte led 12, 2016 19:37, celkem upraveno 2 x.
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Honza K. »

Nesouhlasí signály od čidla polohy motoru na vačce a klice. Auto se umí vypořádat s tím, když jedno z těchto čidel nefunguje, ale hůř startuje.
Mě v zimě zlobilo čidlo na vačce (dle diagnostiky), chovalo se to stejně, občas po nastartování svítila kontrolka motoru, časem zhasla. Může to být špatný kontakt nebo odcházející čidlo, příp. něco z popsaného na té stránce. Lambda s těmito čidly nesouvisí.
Po dohodě s automechanikem jsme se rozhodli počkat na vývoj situace. Jak se udělalo na jaře lepší počasí, kontrolka se mi už nerozsvítila. Tak uvidím dál, když to začne zlobit, nechám vyměnit čidlo na vačce.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
m1112
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 23, 2015 07:58

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od m1112 »

Tak to vidím, že u mě dělá to samé, zatím jsem byl 4x v servise, kde montovali LPG, chybu vymažou, pár km to najezdí a opět se kontrolka rozsvítí. Servisák mi říkal, že to ukazuje chybu čidla, ale neřekl mi kterou. Starty po ránu s chladným motorem jak s tankem. Našel jsem celkem 3 čidla polohy vačky, které by to mělo být?
Petrdan
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 19, 2015 16:33

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Petrdan »

ahoj chlapi, měl jsem stejný problémy s autem. Známej mi doporučil servis autogascoubal v Praze, tak jsem auto nechal i u nich v servise zkontrolovat a musím říct, že nyní už mi žádná kontrolka motoru nesvítí, Konečně někdo kdo to dokázal opravit. takže za mě určitě doporučuju :))
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“