Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Moderátor: Blue Lanos

imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

Takto som to spravne nasiel na internete - nakolko som sa presne nevedel vyjadrit :D

napriklad tu http://forum.autobazar.eu/nova-alhambra ... 48322.html
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?t=41297

nabehane mam 50tis.

Skusil som jazdu s mechanikom a aby som mu to ukazal ako to robi tak som daval uuuplne malo plynu a pustal spojku a zacalo trhat...ale to som len simuloval...hovoril som ze aj ked dam viac tak to robi...tak hovoril nieco o nejakom tanieri alebo tak...co sa tyka spojky a ze robota na par dni a cena dokopy snad 2000e...
to vtedy ak to bude robit aj ked dam 1500 alebo 2000 otacok a stale to tak bude trhat

skusam davat viac a pokial ju pustim rychlejsie tak tam mierne potrhavanie citim...ak pomalsie tak to je ok...ale na nizsich otackach je ta sanca ze zacne sekat ovela ovela lepsia...

zevraj sa podla manualu mam pohynat tak ze dam nad 1200 otacok a pustam spojku... ja som manual pozrel a ziadne minimalne otacky tam niesu spomenute vobec...okrem toho niesom az taky zaciatocnik tych 1500 som pri rozbehu urcite daval... snad chybicka len ze napr na krizovatke zvyknem uz zaradit jednotku a cakam ze nabehne a nenabieha zelena tak mam spojku dlhsie stlacenu ale tym by sa to snad cele nemalo takto pokazit... tak neviem no... na ocovom cruzi ktory ma ale 15tis nabehane a ma rok nerobi nic a mechanik povedal ze urcite pri nizsich otackach neskor bude...lebo sa tam meni ten tlak ci co...

Nema s tym niekto podobny problem ci uz co sa tyka chevroletu alebo inych aut alebo skusenosti ? Auto uz nie je v zaruke zaruka ostala len na motor a spojka s tym nic nema ale ked som na internete cital prispevky tak tam kde kto vymenil aj spojku celu a sekanie ostalo atd...
Reklama
 

Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od VIP »

Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

Vyzera že hej ale mne to robí celkom často hlavne na nizsich otackach - tebe ako casto ? A robil si s tým niečo ?
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od Boeing737 »

Kvalitné autá máme :(((
2000 Eur? Nové auto? Spojku by si mal mať v záruke 5r!
V ktorom manuále píšu,že máš mať 1500 otáčok?
Auto by sa ti malo plynule pohnúť aj bez plynu len púštaním spojky.
Choď do Chevy,nedaj sa! 120.000 alebo 5r je záruka!
Ale zisti poriadne,či je to spojka. Možno je nejaký bordel v prívode paliva,alebo nedostáva toľko paliva koľko má. Robí ti to aj pri jazde? Výkon je ok? Spotreba?
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od pekrtek »

Spíš, kdo to nemá?
Je to ale problém nejen Cruze, ale většiny nových modelů více značek. Prostě se šetří, šetří .....
Auta už nejsou, co bývala. Tenkrát sice rezla, ale ostatní relativně vydrželo. (I když: motor vydržel tak 70 - 80 tis a potom generálka). Dnes po 10 letech vypadá auto jako nové, ale nepřežijí ostatní části.

Ještě k předešlému příspěvku: je to spojka, ale ukaž mi automobilku, která Ti uzná vadu spojky řekněme po půl nebo jednom roce provozu a zejména před koncem záruky po několika letech provozu.
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od Boeing737 »

Zmluva,záruka,zákon,ochrana spotrebitela.
5r je záruka,len sa to musí riešiť!
Nie je to 20 eur-ová záležitosť.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od Laco71 »

toto robí len STUDENÁ spojka

pri zahriatí je to O.K.

Avšak Chevrolety maju nejaké automatické vymedzovanie zaberu spojky,teda čím viac zahriaty motor prevodovka aj spojka,tým rýchlejšie ide spojka do záberu a teda dá sa radiť rýchlejšie, pustiť rýchlo spojku

čo je podľa mňa uplna *UJOVINA

Pri vymene lamely, čo bude pri cca 100 000 km

vymením aj celé OVLÁDANIE spojky z nejakeho staršieho typu napr. z Leganzy

preto aby bola ÚPLNA kontrola záberu spojky /bez nejakeho vymedzovania vole/

vo všetkych teplotach a jazdnych režimoch
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od VIP »

Mě to dělá jen při rozjezdu na jedničku. A právě když je auto už zahřátý. Dělá to často. Když si na to dávám hodně pozor, tak to dělá míň. Připadám si jako kdybych se neuměl rozjíždět. Do servisu na záruku jít nemůžu, protože jsem se po 3 letech vyprdl na servisní prohlídku. Dělal jsem ji, ale ne v autorizovaném servise. Určitě by měli zase problém.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od Boeing737 »

To sa tu už riešilo.
Nikto ťa nemôže nútiť chodiť do autorizovaného servisu,lebo zákon pojem autorizovaný servis nepozná!
V zákone je len servis. Ak dodržali servisný postup a použili originálne diely tak nemôžeš stratiť záruku!
Spojku Ti určite aj tak neopravovali ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

zaruka je 3 roky na cele auto a dalsie 2 na motor - to je podla mna to co je pod kapotou a spojka je mimo toho... typek co mal cruza na facebookovej fun page - okrem toho ze sa mu pokazilo nejaky filter tesne pri motore ale nemal uz tu 3 rocnu zaruku tak mu to nechceli v zaruke opravit a to bolo tesne pri motori...nasledne mu odisla spojka po 60000 km tak ze sa nedala zaradit jednotka a opat mimo zaruku... takze jedine zeby zdochol cely motor...ale aj to je otazne ci by sa to vobec vyreklamovalo
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

"Robí ti to aj pri jazde? Výkon je ok? Spotreba?"

Pri jazde nie len pri rozbehu na jednotke - teraz ked je teplejsie vonku tak to napr dnes neurobilo ani raz...vykon vyzera byt ok.. spotreba 11L v meste...ale jazdim da sa povedat krizovatka stopka stopka krizovatka jednotka dvojka...
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od Boeing737 »

Záruka 3 roky,alebo 100.000km
+2 roky,alebo 120.000km
V tejto +2 roč.je záruka aj na prevodovku a rozvodovku.
Spojka ako taká je súčas prevodovky.
Ty ale aj tak nevieš,či je problém v samotnej spojke.
Hlavne sa nedaj! Máš auto v záruke! Len nehovor,že to máš dlho,lebo podľa záruky musíš ísť hneď do servisu ak zistíš problém. Radšej sa s nimi trochu ponaťahuj,ako by si mal zaplatiť 2000 eur.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od Boeing737 »

...vyskúšaj sa pohnúť na 1-ke bez plynu. Len ju pomaly púšťaj.
Potom ešte skús miesto 1-ky zaradiť hneď 2-ku,ale už si pomôž plynom-normálne ako sa to má.
Potom uvidíš,či je problém tam. Skúsil by som aj spiatočku a aj rozbeh na kopci.
Dúfam,že nejazdíš s nohou položenou na spojke ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

na 1ke bez plynu to ide ok...pomalicky sa posuvam
hned 2ku som neskusal
spiatocka nikdy problem nerobila a rozbeh na kopci ma uspesnost sekania rovnako ako na rovinke...
nohu polozenu na spojke mavam dost casto kedze je to vkuse same preradzovanie
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od Boeing737 »

Nechcem byť múdry na diaľku,ale ak by si mal pokazenú spojku,tak sa plynule bez plynu nepohneš.
Odkiaľ si?
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“