Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Moderátor: Blue Lanos

imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

Prešov

Dnes napr jak je slniecko tak aj keby som chcel aby sekala tak mi to nejde zreprodukovať. To iste aj včera resp par dni dozadu

skusil som aj jednotku bez plynu a pekne pomaly sa pohynal...dal som plyn a dvojku a vsetko ok... ale boli dni...tie chladnejsie (nemusel byt vyslovene sneh alebo tak ale tie chladnejsie rana) kedy to celkom slusne zadrhavalo...
Reklama
 

Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od slunce »

Zdravím
Stejný problém mám i já s Orlandem většinou po ránu nebo kdy je chladněji tak při rozjezdu při pouštění spojky nic a najednou to škubne. Zkoušel jsem se rozjíždět bez plynu a to mi přišlo v pohodě. Nevím jak Cruze ale Orel má elektronický plyn tak možná bude problém v tom (nastavení aut. sytiče vs el.plyn)
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
jurjak
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 31, 2015 11:13

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od jurjak »

chlapi klud, mal som to aj na astre H 1.6 a treba len narabat spravne so spojkou a otackami... najazdil som na tom 150tkm a stav bol stale rovnaky... teraz mam cruze 1.8 SW a obcas to zacitim podobne. Vlastne vsetky detske neduhy z Hckovej astry ako keby som mal deja vu... inak vsetko sluzi OK... Najazdene 37tkm.
jirik2611
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 01, 2013 19:31

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od jirik2611 »

Ahoj,

spojka mi při rozjezdu taky seká zejména, když je motor zahřátý. Při popojíždění v koloně ve městě a nebo když potřebuji rychle vystřelit z křižovatky je to fakt paráda. Začlo mi to dělat při cca 75 000 km.

Přijímací technik v autorizovaném servisu Chevrolet mi řekl, že by to bylo na výměnu spojky a že mu to dělá taky, že prý se s tím mám prostě při jízdě počítat, že to dělá.

Asi zkusím nějakého garážistu.
Chevrolet CRUZE r.v. 2009, 1.8 LT + LPG LandiRenzo
Chevrolet AVEO r.v. 2006, 1.4
Daewoo LANOS r.v. 1997, 1.6
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

Zdravim - tak nejak som s tym nic nerobil - vacsinou som len dal viac plynu a bolo to ok - teraz mam ale zavadu hlavne ako prisla zima - ze na nizsich otackach cca 2000 ked pridam plyn tak autob skube seká a nepridáva plynulo - ano viem ze ho to dusí ale pozvolna to malo ist - a k tomu obcasne svieti na zlto taka ikonka vedla nulky pri otackach - taka akoby zlta rúrka - a raz svietilo aj zlto to auto ktore sa smyka - taka ikonka - pri obidvoch pise akorat navstivit servis - co aj urobim - ale mam ho az o 2 tyzdne - mozem jazdit - ma s tym niekto skusenosti ?
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

Tak dakujem za rady :D ale boli to sviecky
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od Laco71 »

Takze to sekanie spojky, za studena zmizlo...

Spojka zaberá plynule teraz...

Ale zato, pri rýchlostiach nad 150 km/h trasie celým autom, ako keby vychádzali nejaké vibrácie z motora ako od nejakého excentrického pohybu... :roll:

pri bežných rýchlostiach okolo 100 km/h , je to O.K. všetok komfort.... :D

Auto ma nabehané teraz v tejto chvili 154 400 km... Spojka povodná...

JO , a teraz pri tych mrazoch pri rozjezdu za studena mi niečo buchoce pod autom ..

asi ztuhnuté silentbloky uchytenia výfuku...

ked bude teplejšie tak dám je vyměnit a potom sem napíšu, či sa něco změnilo....

Ahojte.. :o :mrgreen: :o)
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od pekrtek »

Škubání auta při rozjezdu mě lezlo na nervy několik let. Bylo to, jak když se rozjíždí 706RTO.
V březnu byl na autě měněn rozvodový řemen a následně další týden oba solenoidy na vačkových hřídelých. Nečekaným druhotným jevem bylo, že škubání při rozjezdech se ztratilo. Hlavní příčinu vidím v tom, že výměnou solenoidů se změnil (zvětšil) kroutítí moment v nízkých otáčkách - je to znát. Takže nečekaně se vyřešilo něco, co jsem vůbec neuvažoval, že by na to mělo vliv.
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

Akorat ze na zaciatku to nerobilo az od isteho casu - na druhom cruzi sa da rozbehnut skoro aj bez plynu len so spojkou a tuto to tam proste musim narvat ako na skode 120 - lenze deje sa to tak kazdy 7-10 pokus takze v servise ma "odbili" ze pokial to nebude robit v kuse a bude to poriadne dokazene tak by to neriesili :D tak nic uvidim...
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od pekrtek »

Přesně tak. Do cca 40 tis. km klid.
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

Myslim ze si zo utrafil uplne presne - presne cca vtedy to mohlo zacat - teraz mam 75tis a niekde v polke to zacalo - teraz bude mat 7 rokov - inak je vlastne uplne ok no - a este spotreba ako tank ale to je znama vec
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od pekrtek »

Ona klesla i spotřeba. Od té doby jsem sice jezdil jen mimo Prahu a při jejím kraji. Dálnice i okresky a spotřeba 7,1. Je to i s klimou. AQS mám zapnuté permanentně. Loni jsem ve stejném období jezdil tak 7,6 - 7,8.
Jinak řemen a klady byly měněny po 7 letech při 90 tis. Těch 150 by to nevydrželo. Už tekla vazelina z jedné kladky. Opel dává u stejného motoru také 150 tis, ale nejpozději po 6 letech.
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

Myslis ze by som to pri najblizsej prehliadke mal dat vymenit naslepo a pomohlo by to ? Aka je cena ?
Alebo to dat pozriet iba ? (Nevyznam sa :roll: )
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od pekrtek »

Měnil jsem to kvůli klepání motoru při nastartování. Samotného mě překvapilo, jaký byl výsledek.
Nejsem takový borec, abych si troufl říct, že na jiném autě bude výsledek stejný. To by se k tomu musel vyjádřit někdo kompetentnější. Mně to měnil Palikx - neměl jsem oříšek a hlavně: u něj je jistota, že výsledek bude lepší, než kdybych si to dělal sám. Kupoval jsem to na internetu,cena 1300 Kč za jeden, výrobce PIERBURG. Žádnou chybu to nevykazovalo. Prostě to vyšlo.
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Sekanie spojky Cruze 1.8 2011

Příspěvek od imperator »

tak si len poznacim tuto informaciu a keby sa to zhorsovalo mozem miestnym odbornikom "poradit"
Ono ja mam este jeden problem - ze aj ked vytocim motor napr nad 4tisic - na dvojke na trojke a preradim, tak stale to cukne trocha... ako keby na sekundu padli na 2 tis a potom späť alebo neviem - co by to mohlo byt - ved ten prechod by mal byt paradny hladky...
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“