Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Moderátor: Blue Lanos

hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od hama4tux »

Zdravím všechny,

tak jsem zase jednou po dlouhé době, zdravě nasraný. Najednou koukám, že na offico webu chevroletu, došlo ke změně parametrů spotřeby a výkonu udávaných výrobcem

šáhli do motorizace 1.6, která má ted paradoxně vyší spotřebu než motor 1.8

Tak píši do chevroletu, jestli došlo k nějaké modernizaci motorou, odpověd byla, že pouze došlo, ke změně metodiky počítání spotřeby.

A ted pointa
Motor 1.6 91kW , jsem koupil s parametry 91kw/6200 otáček, zmena je 91kw/6400 otáčkách, evidentne ten výkon nenašli v 6,2K, tak to posunuly, ale chabím odhadem tam s takovou napíšou za chvíli 91kw/7000

Spotřeba udávaná v TP 8,8/5,1/6,5 - po zmene 9/5.3/6.6

a ted uplně realisticky s rukou na srdci, při mé šnečí jízdě, kdy slození trasy je 85% mimo mesto a 15% mesto, opravdu prijedu, zapichnu auto na kraji mesta a konec. Pri jizde 80Km/h mimo mesto, zapnu tempomat a nebrzdim se nedostanu s prumernou spotřebou pod 7.5 litrů, tak jsme zvedavy, kdy je zase napadne zvednout spotrebu

nasraný Martin

PS: spotřebu bych oželel, ale že posunuly, takle spostě ty otáčky...
Odesláno z Asus Pad s miliardou chyb
Reklama
 

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od pejee »

Zajímavé :lol: ta spotřeba to je taky jenom klamání zákazníka dneska, málo kdy to sedí
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od VIP »

Mě ta spotřeba celkem taky vytáčí. Auto se mi líbilo a spotřeba můžu říct mě ke koupi taky nalákala. Skutečnost je ovšem naprosto jiná. Už jsem to řešil v jiné sekci (spotřeba). V pátek se jdu opět na to ptát do Chevroletu. Chci podstoupit tu testovací jízdu a čekat na vyjádření od Chevroletu. Říkali, že 9 litrů je už docela dost a já si naměřil 9,4!!!!!!! Uvidíme a dám určitě vědět.

A jestli posunuli ty hodnoty spotřeby, jsou si velice dobře vědomi, že obelhávají zákazníky. -P
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
ferry
Příspěvky: 276
Registrován: úte kvě 15, 2012 06:07
Bydliště: Liberec

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od ferry »

Hlavně ty jejich podmínky a styl, kterým určují průměrnou spotřebu je v běžném provozu nereálný. Takže dokud jim konečně někdo pořádně nešlápne na krk, tak budou klamat dál.
Chevrolet Cruze 1.6 LT+ Black Carbon Flash
Obrázek
hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od hama4tux »

Já jsem rozhodnutý to auto vzít na brzdu, jsem zvědavý kolik na brzdě naměří.

Druhá věc, že výkon, který výrobce udává by měl být použitelný a když ho udávají 6200 otáčkách, tak by měl být motor schopný těch otáček, bez nějakého extrémního namáhání fungovat. ale už u 4000 slyším jak se mu to nelíbí.

Crůzíka mám sice rád, ale převládájí ve mě dva dojmi, láska k autu a nenávist k výrobci, dealerům a servisům

Nevím ale mám dojem, že tak při 60 000km, se ten motor zadře, ted mi tam při garančce při 27 000km měnili olej, nalili mi tam dexos 2, při cca 32 000 jsem olej vylil a vyměnil, auto bylo extrémně hlučný a olej černej jak uhel.

ted tam mám 2000km Mullera, ale i ten už chytá barvu do světle hněda. jak kdyby se tam něco dřelo...

BTW.. zaměřte se při jízdě na šelestění, který jde z převodovky... ze začátku mi to přišlo jak šum z rádia... ale stačí vyšlápnout spojku a šum je hned pryč...

Takže bůh ví jak kluci v koreii, ty auta postavily...
prema
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 24, 2013 17:26

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od prema »

Ahojky Všem,
taky jsem majitelem tohoto vozu a spotřebu mam okolo 6,7 -7,3 podle stylu jizdy. Kola hustim na 2,6 a mam 16". Palubka ukazuje zhurba o 0,2 l nizsi nez je sktecnost. Jinak po 15000 km zatim vse dobry uvidime dál. :)
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od VIP »

Jak jsem již psal výše se spotřebou, tak tam příští týden opět jdu. Spotřeba se nesnížila ani po jejich přípravku. Nechám to vyreklamovat a jsem zvědavej, jak se k tomu Chevrolet vyjádří.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobce

Příspěvek od Mefisto »

ferry píše:Hlavně ty jejich podmínky a styl, kterým určují průměrnou spotřebu je v běžném provozu nereálný. Takže dokud jim konečně někdo pořádně nešlápne na krk, tak budou klamat dál.
Ja mysli ze oni neklamou. Je to vypocet podle EU.
Ale v nemecku uz par lidi vysoudilo slevu na udaje rozdilne se skutecnosti.
Tak mozna kdyby se tady na to vrhlo par pravniku jak na poplatky z uveru ? ...
P.e.l.o.
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 10, 2013 18:58
Bydliště: Nejlepší část Brna: Líšeň

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od P.e.l.o. »

Ze se tedy jeste od spotreby vratim k vykonu: Vsimli jste si ze 1.6 91kw sedan LS+ 2011 (co mam ja) mel jeste nedavno uvedeno 0-100 za 10.9s a 1.6 91kw sedan LS+ 2013 ma uz uvedeno 12.8s ? :) Mam pocit ze teda oba modely vazi stejne, i kdyz jsem to nekontroloval...
Cruze LS+ 1.6 91kW Carbon Flash
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od 357 »

Ta 1.6-ka je na takový auto prostě slabá, stejně jako ta moje 1.8-ka v Orlovi. Já si kvůli tomu raději koupil manuál, protože aby to jelo, tak se to musí pořádně vytáčet. Chtěl jsem původně automat, ale to by k tomu museli nabízet tu 2.4-ku, co má Captiva, o které taky jejich majitelé tvrdí, že je to slabota...

Co se týče údajů uváděných výrobcem, tak ty se opravdu musejí brát s rezervou, protože způsobů jak se k nim dá dopracovat je spousta a pokaždé to znamená jiný výsledek. Já se třeba v loňském katalogu dočetl, že průměrná spotřeba Orlanda je 9.7/5.9/7.3 a letos už je tam 9.2/5.7/7.0! Hahaha...

Stejná hausnumera uvádějí i o objemech zavazadlových prostorů. Kdybych se spoléhal jen na hodnoty uváděné výrobcem, tak si Orla s jeho papírovýma 466 litrama nikdy nepořídím!
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
P.e.l.o.
Příspěvky: 25
Registrován: pát kvě 10, 2013 18:58
Bydliště: Nejlepší část Brna: Líšeň

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od P.e.l.o. »

Slaba je. Jako cajicek. Ja nejsem zadny zavodnik, co si potrebuje neco dokazovat predjizdenim cestaku v Octach TDI, kdybych byl tak si za ty prachy koupim ojety BMW. Nepotrebuju aby to jezdilo rychleji, v praxi jsem jel nejvic asi 175 a v te rychlosti se to tak klepalo ze jsem po par vterinach ten plyn zas pustil (a taky to bylo na max 100vce na vypadovce zejo :lol: ). Ale auto co se na stovku prazdny jen s ridicem nedostane ani za deset vterin... Bydlim v Lisni a z centra Brna tam jezdim krizovatkou Ostravska/Drckova ( 49°11'2.508"N, 16°41'30.386"E ). Tam se rozjizdite z vedlejsi, do kopce a zahybate doleva takze musite hlidat obe strany. Je to hlavni tah z Lisne na jih a na D1, takze je tam porad z obou stran plno. K tomu je to na moste, ty auta vam zleva vyskocej zpoza horizontu. A tam jet po 17 odpol kdy se vsichni vraceji z prace je dost o hubu, protoze se tam proste musite natvrdo vecpat jinak neodjedete. Jinak tam se mi taky stala ta nehoda, kde do me zezadu pani nalitla. Protoze si myslela ze se rozjedu. Ale ja nemohl, vedel jsem ze bych to nestihl.
Cruze LS+ 1.6 91kW Carbon Flash
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od Boeing737 »

Ja žiadnemu výrobcovi údaje o spotrebe neverím. Skôr sa realite priblížia novinári,ktorí na 99,99% majú vždy vyššiu spotrebu,ako údaje od výrobcu. Je ale pravda,že skúšajú surové motory. V každom prípade je dobré pridať cca.liter k údajom od výrobcu a nebudete sklamaný. Potom už len záleží na palive,kolesách a pneu,osadení,premávke,klimatizácii,jazdných schpností a znalostí,či bude vaša spotreba pre vás ideálna,alebo nie ;)

Ja mám v TP priemer 5 a v reále chodím /meranie dotankovaním/ od 4,5 do 6,2. /mesto,mimo,dialnica,polia...všetky cesty a premávky/.Manželka dlhodobo od 6 do 7,2 :o)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od Vladka »

Tak to my řešíme úplně to stejné se spotřebou a udávanou hodnotou od výrobce, taky už byl manžel u prodejce a ptal se na to. Jj, Chevrolet ty hodnoty změnil. O spotřebě nemluvě, to se prý měří na počítačích a vůbec to neodpovídá reálu. Tvrdili, že to nemáme ještě řešit, že až najedeme 15tis., tak se prý zapne nějaký počítač či co a pojede to jak píchlý sele. No já nic nepoznala. Mě to příjde pořád stejný.
Auto nám taky žere jak tank, jen když ho někdy protáhneme delší trasu a jedeme v klídku, tak jsme to stáhli na 7,2. Jenže já dojíždím do práce 13km tam, zpět většinou po městě a i mimo město je to samá vesnice, zatáčka, řazení jak blázen......stačí jen ráno nastartovat a než se vyprdelím z parkplacu, tak mi to naskáče o pár stupínků výš (např. z 7,2 klidně na 7,5) pak jedu jak šnek, podtáčím a malinko se to občas spraví, ale nijak výrazně.....no po pár dnes se už blížím k hranici 8l.
Taky jsem za svého ojedinělého miláčka ráda, nerada bych ho měnila, ale možná mi nic nezbyde....za benzín dávám skoro 4tis./měsíčně....to je fakt dost.
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od Boeing737 »

Motory 1.6 a 1.8 "žerú" veľa v niektorých autách viac ako 2.0.
Preto je teraz na trhu 1.4 Turbo.
Ale už je to neskoro riešiť,tak skúste ešte spôsob dotankovaním.
Natankujte plnú napr. na OMV pri nádrži č.1
Vynulujte tachometer. Potom po prejdení cca.200 km dotankujte opäť na tej istej pumpe,pri tej istej nádrži.
Píšem preto OMV,lebo mne týmto overením na Shell žerie o 0,5 aj 1l viac na 100 km!!!

Potom už iba hodiť to na plyn. Inak kamarátka má Suzuki 1.6 a spotrebu aj 10l !
Ale ona to pokazila tým,že ho zle "zajazdila". Vyšla z obchodu,plný plyn na dialnicu a 150km/h s tempomatom 400 km z nezabehnutým motorom. -P
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Cruze 1.6 91KW - vykon spotreba zmena hodnot vyrobcem

Příspěvek od pekrtek »

Sice mám 1,8, ale vzhledem k předchozímu příspěvku si dovolím napsat pár poznámek ke spotřebě u Cruze:

od doby, kdy auto mám tankuji pouze Vervu. Minulý týden jsem se vrátil ze Slovenska a cestu Praha - Poprad jsem udělal průměrnou rychlostí 86 km/hod se spotřebou 7,3 l/100 km. Cesta zpět byla prům. rychlostí 78 km/hod a spotřeba 7,0 l/100 km. Hlavně z té první cesty je vidět, že jsem se neflákal. Jsem zvyklý při předjíždění auto točit, není problém ho vytáčet k 5 tis. otáček při předjíždění (pro info: omezovač zapíná těsně u 7000). Jeli jsme dva dospělí (lehce váhově nadměrní) a jedno dítě. Najeto mám 30 tis. Myslím, že u žádného benzinu nelze očekávat spotřebu kolem 5 litrů. Prostě: buď pojedu nebo se budu ploužit.
Není to tak dlouho, co byly vychvalovány motory HTP pro jejich nízkou spotřebu. Potom z jednoho motoristického časopisu vylezlo, že testy byly dělány při max. 80 km rychlosti na normální komunikaci a 110 na dálnici. Takto jsem jel, když auto bylo nové a jel jsem za necelých 6 litrů.
Pár let zpátky jsem měl na odpoledne zapůjčenou jinou korejskou značku s motorem 1,4 a jel jsem téměř za 9 litrů po okolí Prahy a ještě jsem nadával, že Lanos (1,5) je živější. Zkušenosti se spotřebou na PP mám stejné jako jako Prema (+-0,2 l). To, že výrobce uvádí kombinovanou spotřebu 6,4 a mimo město ještě nižší, vůbec neřeším. Musel bych se zbláznit a je potřeba si uvědomit, že to nejsou výpočty reálné, ale téměř laboratorní.
Jo, pro info uvádím, že pneu hustím proti údajům výrobce předek 2,4, zadek 2,2.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“