Chevy Cruze 1.6, výměna oleje Dexos 2 po ujetí 4000km

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Chevy Cruze 1.6, výměna oleje Dexos 2 po ujetí 4000km

Příspěvek od hama4tux »

Ahoj všem,

V servisu mi kluci ušatí místo castrolu, nalily GM dexos 2, že prý GM vyžaduje....

no po 4 000 kilácích nalítanejech od výměny cca 4 měsíce, se mi nějak nelíbil hlučný projev motoru, tak koukám na barvičku cerná jak noc a vyzkozita taky nic moc.

Včera jsem to vypustil a nalil nový olej, přikládám link na videohttp://youtu.be/h2jwlR_HXQA.

Mám takový dojem, jestli ten expert co mi dělal první garanční prohlídku, tak sotva dolil olej, tak hned nastartoval auto, a nějak divně v tom škrklo, tak jestli to náhodou klučina neposral.

Máte někdo podobnou zkušenost?
Reklama
 

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Chevy Cruze 1.6, výměna oleje Dexos 2 po ujetí 4000km

Příspěvek od pejee »

Nazdar, mám taky tento olej a po 4500km od výměny je mnohem čistější a ještě do žluta trochu. Ty jsi byl při výměně? díval ses jestli tam lije nový olej? Po naplnění se má motor nastartovat na chvilku, ale ten pazvuk těžko říct co je. Vypadá to na nekvalitní olej, dal jsem do felicie nějaké paramo m8ad a nikdy víc to tam nedám, po 3 tisících vypadá přesně stejně.
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Chevy Cruze 1.6, výměna oleje Dexos 2 po ujetí 4000km

Příspěvek od Richard »

Olej je vždy trochu do černa , otázka je jak to vypustili a jestli dali i filtr, dneska bohužel šetří všichni.... dexos2 není tak úplně špatnej olej, má dobrý čistící vlastnosti, jako všechny 5W30 tak ti mohl něco v motoru rozpustit z předešlé doby...... já osobně používám 5W40... a dobrý, opravdu na 5W30 může být motor trochu hlučnější (olej je za tepla řidší).....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Chevy Cruze 1.6, výměna oleje Dexos 2 po ujetí 4000km

Příspěvek od klm121 »

Ja od prvej prehliadky nosím do servisu na výmenu práve tento olej, je doporučený priamo od GM. Rovnaký olej dávame od nova aj do Zafiry, kde máme totožný motor a ani na jednom aute nepozorujem nejaký nesprávny prejav motora, a to mám na Cruze skoro 60tis a na Zafire je niečo cez 110tis kilometrov. Takže za vinu by som to určite nedával oleju.
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Re: Chevy Cruze 1.6, výměna oleje Dexos 2 po ujetí 4000km

Příspěvek od hama4tux »

No vždy si beru den volna a tvrdu s nima v servisu, co kluci občas předvádí je smutný.

na to že mám najeto cca 33000km tzn nový motor, tak mi ta barva oleje příjde celkem zlá o vyzkozitě nemluvě, nelepil mezi prstama..

Nalil jsem tam ted Millera Trident 5w-30, minimálně mám placebo efekt, že je auto takový klidnější.

ještě rok co mám komplet záruku (na ty 2 rozšířené na motor kašlu) a pak už mě kluci v servisu neuvidí!

Stejně mám dojem že motor, začal být hlučnější potom, co jsem je zjebal na ntou, co stím předvádí a at opravý věci co reklamuju, tak od tý doby mám dojem, že mi tam snad nalily nějakej vyjetej či co.., ale to už je moje těžká paranoia.
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevy Cruze 1.6, výměna oleje Dexos 2 po ujetí 4000km

Příspěvek od VIP »

Do konce května jdu na druhou servisku a nesu si taky olej GM Dexos 2 5W-30. Snad problém nebude. Já spíš taky vidím, jak mi ho tam ani nenalijou, protože budou nasraný, že jsem si ho donesl a nekoupil u nich!!!!!
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Chevy Cruze 1.6, výměna oleje Dexos 2 po ujetí 4000km

Příspěvek od Laco71 »

Naštudujte si normy ACEA napriklad,

tam sa dozviete,že pre motory Chevrolet, Opel, Vauxhall , všetko je to jedno a to iste

idu oleje špecifikacie A3/B4 , ak olej splna špecifikacie pre diesel je vhodný aj pre benzín

to označenie B-4

alebo špecifikacia od VW 502 to je tiež vhodná kvalita pre tieto motory

avšak už nie 501 !!!!!

treba si to naštudovať , a nie furt trepat blbosti typu kastrol a nekastrol.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“