Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Zdenek R6 »

Tak jsem si nechal ve státní zkušebně změřit výkon, (Dekra) protože jsem to potřeboval kvůli homologaci na palivo E 85.
Jaké bylo překvapení, když výkon dle TP neodpovídá. Byl změřen pouze 92 kW! Prý je to ale u motorů Opel nepřekvapilo. Dovedu si představit, že by toto někdo mohl i zažalovat stejně tak jako když vyhráli soud kvůli uváděné spotřebě v TP, která není pravdivá...
;)
Naposledy upravil(a) Zdenek R6 dne čtv úno 14, 2013 15:47, celkem upraveno 1 x.
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Kjub »

A keby si vyhral taky spor, co by sa tym dosiahlo?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Zdenek R6 »

No já do toho napůjdu :D , ale když vyhráli to s tím palivem, jistě dostali nějakou kompenzaci ;) http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/na ... ?id=714172
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Krtek »

Teď se nedivim že čuptuníkem se dá dosáhnout i 105 kW :-)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od AndroidCZ »

Zdenek R6 píše:Tak jsem si nechal ve státní zkušebně změřit výkon, (Dekra) protože jsem to potřeboval kvůli homologaci na palivo E 85.
Jaké bylo překvapení, když výkon dle TP neodpovídá. Byl změřen pouze 92 kW! Prý je to ale u motorů Opel nepřekvapilo. Dovedu si představit, že by toto někdo mohl i zažalovat stejně tak jako když vyhráli soud kvůli uváděné spotřebě v TP, která není pravdivá...
;)
Hm no je to divné.. Asi záleží i na tom, co tím výkonem kdo myslí – ve zkušebně máš určitě změřený "výkon na kolech", tj. tolik kolik se dostane přes převodovku a dif. na kola, mínus valivý odpor gum atd. A to je určo míň než bys naměřil přímo na motoru. Akorát tedy nevím, jestli těch chybějících 12 kW těm ztrátám odpovídá, je to docela dost...
Není k dispozici graf z měření? Mám totiž pocit že už jsem data z té 1,8 motoru někde viděl a aspoň těch 104 kW tam bylo... Btw určitě dá každý motor jiný výsledek, kus od kusu...
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od pekrtek »

Přílohy
engines_plots_2H0_cruze.jpg
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Zdenek R6 »

Bylo to měřeno přímo na motoru. Mě překvapilo to, že je to nepřekvapilo :D Graf nemám, to jim zůstalo. Jinak etanol zvedl výkon o devět kW a snížil emise o 50 %. Toto měření trvalo dva dny a Cruzík jistě pěkně trpěl ;)
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Mefisto »

To se me nejak nezda.

Normalne je vykon bud stejny nebo lehce vyssi
AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od AndroidCZ »

Zdenek R6 píše:Bylo to měřeno přímo na motoru. Mě překvapilo to, že je to nepřekvapilo :D Graf nemám, to jim zůstalo. Jinak etanol zvedl výkon o devět kW a snížil emise o 50 %. Toto měření trvalo dva dny a Cruzík jistě pěkně trpěl ;)
Hm, "měřeno přímo na motoru"? A to jako jak? To ti motor z auta celý vymontovali, včetně výfuku a všech šlauchů? Nějak si to nedovedu představit :)
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Zdenek R6 »

Tak beru zpět, výkon byl měřen na kolech. Najeto cca 100 km při různých rychlostech a zatížení. Bude následovat ještě jeden test, náročnější, kde se simuluje i teplota vzduchu mráz i horko a tak. Zkusím sehnat grafy. Měl by vyjít článek ve světě motorů po ukončení testů. Nejdřív se myslelo, že to neprojde, protože euro 5 je hodně náročný na normy, nakonec to vyšlo. Na etanol to vyšlo podobně jako elektromobil. Pro mě dobrý třeba to, že s autem podnikám a jsem díky minimálním emisím osvobozen od silniční daně ;)
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Zdenek R6 »

AndroidCZ píše:
Zdenek R6 píše:Bylo to měřeno přímo na motoru. Mě překvapilo to, že je to nepřekvapilo :D Graf nemám, to jim zůstalo. Jinak etanol zvedl výkon o devět kW a snížil emise o 50 %. Toto měření trvalo dva dny a Cruzík jistě pěkně trpěl ;)
Hm, "měřeno přímo na motoru"? A to jako jak? To ti motor z auta celý vymontovali, včetně výfuku a všech šlauchů? Nějak si to nedovedu představit :)


Jasný, je to blbost. Já jsem u toho nebyl, odvezli mi auto a dnes večer dovezli.
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Roadrunner
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 22, 2011 22:19
Bydliště: okres Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Roadrunner »

Myslel jsem si, že to je na kolech. Přesně to odpovídalo 10%-tní ztrátě v převodovém ústrojí. Už jsem zažil i machry na brzdě (vč. renomovaných časopisů), kteří měli výkon o 10% nahoru, protože ho neměřili na klice, ale na pístech :D Jinak po roce života s testerem od p. Jaroše musím říci, že valná většina aut má nominovaný výkon +-3%. Když je to víc míň, tak už to má většinou hodně zasebou
Orlando 1,8 LTZ AT Bílá Summit
LPG BRC SQ24 + Flashlube


BMW R1100S
AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od AndroidCZ »

Mimochodem jsi za to asi platil, ne? Kolik to cca stálo? A ta homologace je jen pro tvé auto, nebo pro cruze 1.8 obecně? Netuším vůbec o co vlastně šlo, můžeš trochu rozepsat :?: ;)
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od Zdenek R6 »

Já jsem neplatil nic, nebylo to pro mě, ale jak píšeš, je to pro všechny vozy cruze 1,8. Firma co mi kdysi montovala do auta přestavbu na Etanol, tak mě požádala, jestli by mohli použít moje auto pro získání homologace pro tento typ auta.
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
jurjak
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 31, 2015 11:13

Re: Motor 1,8 nemá 104 kW !!!

Příspěvek od jurjak »

Je to tak ako píše kolega. Prikladám grafy. Mám LPG aj benzín a deklarovaný výkon na benzíne som dosiahol až po čipe. Najviac ma potesilo vyhladenie krivky tociveho momentu, kde som ziskal v strednych otackach vyse 20NM. Chlap z profituningu mi hovoril, ze motory F18D4 z vychodnych cruzeov idu takto. Vratane toho lavora v prepade tocaku. Zapadniarske Cruze dovozy z nemecka mali seriu podla deklaracie a sli nacipovat na 112kw.

http://uloz.to/xVuzqQJt/chevrolet-f18d4-chiptuning-zip
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“