tečie olej z prevodovky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Janzig
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 14, 2012 22:50

tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Janzig »

Mám cruza 1,8 benzin zakúpený v novembri 2011. Momentálne má najazdených 6000 km a uz tretíkrát za tri týždne reklamujem únik oleja z prevodovky. Pri prvej reklamácii v mi v servise vymenili tesnenie na spodnej časti prevodovky aj ked už pri prijatí do servisu bol olej viditeľný aj na jej vrchu. Po prevzatí auta som ho po prejdení asi 70 km na druhý deň doniesol späť do servisu s tým, že som opätovne zistil únik oleja z prevodovky. Prsne týždeň ho testovali, pričom najazdili 200 km a závada sa im vraj neprejavila, že olej tam zostal z predchádzajúcej závady (kvalita práce v tomto servise asi nebude na prvom mieste) a tak som auto zo servisu prevzal s tým, že vraj je všetko OK - ved ho testovali. Na moje počudovanie som opäť najazdil cca 70 km a olej bol opäť aj na vrchnej časti prevodovky a aj na spodku. Aby sa v servise nevyhovarali, že je to opäť olej z predchádzajucej opravy, tak som celú prevodovku poutieral do sucha a najazdil ďalších asi 350 km. Následne som skontroloval prevodovku a tá vyzerala ako fritovací hrniec - všade bol olej, motorová časť celá umastená od oleja. Auto je tretíkrát v servise, údajne na prevodovke vymenili odvzdušňovací či aký ventil a že by to malo byť všetko OK, na čo som im povedal aby s autom trochu pojazdili aj do kopca, lebo sa mi ku nim nechce chodiť každých 70 km. A čuduj sa svete, vedúci mi telefonoval, že opäť sa našiel uniknutý olej z prevodovky (ešte dobre že som im povedal aby ho prevetrali :) ) A teraz vraj vyberú prevodovku a pošlú ju niekde do čiech na nejakú analýzu, či repasovanie - auto má necelých 5 mesiacov, najazdených 6000 km a z toho je už v podstate vyše troch týždňov len v servise. Stretol sa niekto z Vás už s takouto závadou a nemám náhodou nárok na výmenu auta resp. prevodovky? Vedúci servisu mi povedal, že udajne žiadal výmenu prevodovky kvôli mojej spokojnosti ale mu to vraj výrobca zamietol. Nemám z tohto servisu a zároveň predajcu dobrý pocit
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Kjub »

Toto treba dat do zavad...To je blbe, ja by som urcite skusil druhy servis.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Pantaleon
Příspěvky: 81
Registrován: pát srp 12, 2011 21:38
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Pantaleon »

to je blbé...mám Cruza od októbra 2011, tiež má 6000 km....zatiaľ nič...ale určite rád by som vedel, v ktorom servise ti ho robili...treba im urobit reklamu
Chevy CRUZE 1.6 LS/LT+ 2011 Velvet red, K&N air filter
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Laco71 »

Mám Orlando 1,8 ,teda je tam ten istý motor a ta ista prevodovka ako v Cruze

mám nabehané teraz okolo 35 000 km,

a tiež som spozoroval presakovanie oleja cez tesnenia na spodku prevodovky a pri ĺavej polosi

nedá sa povedať,že by to boli nejaké veĺké uniky oleja,olej nekvapká, len presakuje popod tesnenia,
asi tam nedali silikon pri montáži, alebo material tesnenia stvrdol a preto tie uniky
olej však vzlína a zasiera celu prevodovku postupne

každopádne sa to pokúsim pretesnit sám, neverim zle plateným mechanikom v autorizáku,žeby to urobili naozaj poctivo, a nemam zbytočné peniaze aby som živil autorizák....
Filipp
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 21, 2013 15:26
Bydliště: Námestovo /SK/
Kontaktovat uživatele:

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Filipp »

ja mam to iste, su to semeringy poloos v prevodovke,bežny problem v chevrolete..
www.ledxenony.sk
Led do automobilu,xenon sady od 34eur,denné svietenia od 18eur,cúvacie senzory od 17eur a mnoho iného...

Predám predné,zadné svetlá na cruze + hmlovky a krytky
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Laco71 »

Tak som to pretesnil :roll:

odšruboval som tych asi 10 šrubov ,podložil lavor a odpáčil dekel

bol som riadne prekvapený nad olejom,čo s prevodovky vytiekol :cry:

na to,že ma najazdene 36 000 km, olej bol sivy a riadne znehodnoteny, dokonca zvnutra prevodovky sa začal usadzovať akýsi sivy povlak....

povodné tesnenie zostalo prilepené na dekli, nedaval som ho dole,len som dobre odmastil dekel aj dosadaciu plochu na prevodovke, dal tenku vrstvu silikonu na obe styčne plochy a zaskrutkoval šruby

šruby som postupne doťahoval malou račńou aby som ich nestrhol,predsa len je to zavit v hliniku...

Olej som nalial cez dieru po snimači,ktorý som predtým odpoil a vyskrutkoval
použil som Shell Spirax 75W-90 jeden z najlepších prevodovych olejov pre manualne prevodovky , vykonnostna trieda GL-5

Efekt to malo taky,že teraz idu oveĺa ľahšie radiť rychlosti ako predtým,
takže rozhodne si po čase vymente ten olej alebo ho dajte vymenit
autu to len pomože...
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Slam »

Laco71 píše:použil som Shell Spirax 75W-90 jeden z najlepších prevodovych olejov pre manualne prevodovky , vykonnostna trieda GL-5
Vážně? Já právě četl:
"Oleje API GL-5 a GL-6, i když mají vyšší výkonnostní třídu než API GL-4, se nehodí pro použití v ručně řazených převodovkách, protože může docházet k zalepování synchronů a poškození převodovky."
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Richard »

do manuální převodovky by měl přijít olej specifikace GL 4 , nebo max. GL 4+ , GL 5 je do diferenciálu !!!!! Při použití oleje GL 5 v převodovce hrozí poškození synchronů !!!!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Laco71 »

A naspodku prevodovky maš ČO ???

Nie je tam diferencial ???

Ak na prevodovom oleji píše,že je určený pre manualné prevodovky ,nie je sa čoho báť :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: tečie olej z prevodovky

Příspěvek od Richard »

jasně, převodovka a diferenciál je v jedné skříni a má společnou náplň, ale tenhle diferenciál má jiné ozubení, než klasický s hruškou a talířem, tam je hypoidní ozubení které z důvodu vyššího tlaku na olejový film potřebuje jiný olej - GL5
převodovka s diferenciálem v jednom má normální rovné zuby a synchrony a tam je potřeba olej GL4
Jen ti upozorňuju jako člen fora na možné problémy, jinak mi je jedno co si do auta naleješ
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“