kolisanie otacok

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

Pokrocil niekto dalej ako len po servis? Pretoze v servise to maju zjavne na haku. Dnes napojim CAN analyzer a pojdem sa previest, som zvedavy ci to bude robit a co tobude ukazovat
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Reklama
 

JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od JaM »

no ja som tento stav zazil prvy krat az vecer ked som siel z prace, a to uz nebolo velmi teplo (cca 17-18 stupnov). Normalne chodim do prace okolo 14.00 ked je cez 25 stupnov a nestalo sa mi to.. kazdopadne dnes som bol v servise, no samozrejme nic sa nedialo, auto sa spravalo normalne. Tak sme sa dohodli ze sa este zastavim dalsi tyzden utorok (potrebujem si nechat vymenit zamok kufra) a potom sa uvidi. Technik ale spominal ze Comon Railove motory su velmi citlive na palivo a jeho cistotu, a nevylucoval ze to mohlo byt sposobene napr necistotou v palive
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

technici v servise vedia iba mudrovat a vyhovarat sa, takze nulova informacia :) bol som merat ale to auto je riadne vychcane, proste asi citi ze s nim nieco robim a spravalo sa normalne, takze nemam ziadnu novu stopu
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od JaM »

osobne zacinam verit ze to ma cosi spolocne s palivom, popripade s vypalovanim filtru. Aj ked mi este ani raz nesvietila kontrolka vypalovania, dnes sa mi dvihla okamzita spotreba o 1-2L,pricom 1-2L spotrebu ukazuje aj ked vobec nemam stlaceny plynovy pedal, co je neklamny znak toho ze auto chce vypalovat... nastastie zajtra ma caka dlhsia cesta domov, takze bude mat moznost...
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od JaM »

no, cestou domov mi po prvy krat zacala svietit kontrolka vypalovania filtra, trvalo to cca 15 minut, nastastie som bol v podstate uz prec z mesta takze cely cas som siel cca 80km/h takze dufam ze ho vypalilo poriadne... kazdopadn, po vypaleni filtra sa auto spravalo pocitovo trochu zivsie, po trhani ani stopy...
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

Mozem potvrdit, ze to ma nieco s vonkajsou teplotou. Rano pri 12 stupnoch nic, poobede pri 21 doslova skripanie, pri jemnom zrychlovani pr iistych otackach cukanie a slabe skripanie, ako keby sa hore dole naklapali lopatky turba.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

Som jeden s podobnymi problemami ako ich tu opisujete. Moje prispevky sa v tejto teme tykali prave problemu ktory tu kazdy opisujete. Dokonca som s niektorymi z vas aj osobne telefonoval. Minuly rok som bol v servise v BA, auto nasnimali a objednali ma na prepalenie softveru. Po prepaleni softveru ale prisla zima a teploty vonku nepresiahli 20 stupnov (moje problemy sa prejavuju nad 20 st.) takze som mohol vyskusat co sa zmenilo az teraz ked sa oteplilo. Mam pocit, ze po prepaleni softveru sa trhanie (cukanie, skakanie ...) presunulo na hranicu okolo 1200 otacok a rychlost okolo cca 35 km/hod. pri zaradenej 2-ke. Dovtedy sa to prejavovalo pri 1500 otackach, rychlosti cca 50 km/hod. a zaradenej 3-ke. Samozrejme to je rychlost ktorou sa chodi v obci a velmi ma to s...lo. Teraz ked sa ta hranica posunula akoby nizsie prebehnem rychlost 35km/hod. pri otackach okolo 1200 otacok a zaradenej 2-ke a dalej auto ide normalne. Toto vsetko trva tak isto ako predtym pokial sa motor "nezohreje" alebo inak povedane "nespamäta". Potom uz ide normalne pri akejkolvek rychlosti, otackach alebo prevodovom stupni.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Skúšali ste niekto tankovať chívíľu inú, povedzme prémiovú naftu ? Alebo ešte lepšie ma napadlo, aspoň s benzínom vo veľa podobných prípadoch pomohlo aditívum na prečistenie vstrekovačov. STP injector cleaner sa to volá, robí sa aj naftové. Naleje sa to celé (pri bezníne do 50-60l) nádrže jednorázovo, rozdiel bol citeľný už po pár kilometroch. Neviem možno by sa to oplatilo vyskúšať
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

Si myslim ze by to pomohlo, ja aditivko pouzivam celorocne. Aj sa to na diesle celorocne odporuce.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Dávaš VIF ? Podľa mňa určite, aditívum celoročne, pri nafte určite. Toto konkrétne je však iba na prečistenie vstrekovačov a netreba ho dávať stále, cca. každých 5000km jedna nádrž s ním. Ja som zástanca celoročného aditivovania palivo a raz za rok tam šupnúť hento na prečistenie vstrekov.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

Ja davam Zimny superaditiv v takej kovovej plachovke s cervenym vrchnakom, myslim ze som tu nikede uz daval aj foto....staci ho fakt iba kvapka do mojej 60l nadrze. Teraz som skusil lacnejsi zimny aditiv, ale ten je redsi cize ho tam treba dat viac a cize cena sa vyrovna....
Motor ide o poznanie plynulejsie a tichsie, hlavne to ma dobry efekt ked sa to robi stale, pravidelne. Cize musi to mat pozitivne ucinky na motor urcite.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od odrifuk »

CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

ano odrifuk to je presne ten ktorý som spomínal VIF
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Joztar »

zalozil som novu temu .. tuto u cruzakov som si nikdy nevsimol ... mam orlando 2.0 120 kw a rovnaky problem :

Ahojte ... poslednu dobu po nastartovani ked je este chladny motor pocitujem trhanie motora pri akceleracii aj pri konstantnej jazde (vypoalovanie DPF to nieje) ... ked sa nahreje motor potom uz nic nepocitujem .... nestalo sa niekomu nieco podobne ? v zime ked boli minusove teploty auto islo OK nic podobne sa nestavalo teraz co je teplejsie ... no neviem co si o tom mam mysliet ... najazdene mam 11 000km a tankujem OMV a Metro ... este ma napadlo ci som nenatankoval dajaky bordel a ze je spina v nadrzi ... pred tankovanim pridavam VIF

Obavam sa ze ked pojdem do servisu tak ma s tym poslu ze oni nic nezistili ... auto potrebujem skoro denne tak nechavat ho tam na tyzden na pozorovanie a ked nic nezistia nema zmysel ...

-> cele som to tu precital a neviem no ... asi ked pojdem do servisu tak dopadnem jak tu vsetci pisete ... :PP:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Honza H. »

Už sem to tu jednou loni v létě psal. Když jsou teploty kolem +20 (a nejenom tyto), tak motor si po nastartování sám zvýší při neutrálu otáčky z 1000 na 1500, asi 1 max 3x a pak se ustálí. Už sem se na to ptal v servisu a řekli, že je to úplně normální...
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“