kolisanie otacok

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ja by som bol urcite za. S autom som okrem tejto veci maximalne spokojny...

Ale som rad, ze som zalozil tuto temu. :)
Vdaka tomu sa to zacalo riesit...
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Reklama
 

dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

Ja by som to neriesil vobec funny. Ked raz nieco "otravuje" viacerych tak dajme hlavy dokopy a ozaj napisme napr. hlavnemu dovozcovi, alebo je mi jedno trebars az do centraly chevroletu alebo GM. Mne je jedno, nech to riesia pretoze to nie je problem jedneho kusu a tak by sa mali k tomu postavit.
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

Vcera mi v servise nasnimali pocas jazdy priebeh pri tom "cukani" na PC a poslu to technikom do Chevroletu (GM) na porovnanie. Okrem mna tam bol este jeden chlapik ktoremu to "cuka" stale ci je auto studene alebo zohriate Tiez ho pocas jazdy "nasnimali" do PC a bude cakat co mu povedia. Vyjadrili sa ze by to mohla byt softverova chyba. Takze uvidime.
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

konecne pozitivna sprava, takze mozu studovat to, co zanedbali pri vyvoji.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Hlava »

Noo. Nevím, jestli mám úplně identický problém.

Když je plyn na pomezí sešlápnutí, tak mi to sem tam cukne. Ale to mi dělá snad u všech novějších aut. Hlubokým zamyšlením jsem došel k názoru, že to je nerovnostmi silnice. Auto poskočí, nožka se taky trochu zhoupne. No a máme děsně silná auta, milimetrová niance v pedálu a hned to táhne do sedaček :)

Každopádně, co mě trápí. Mám naběháno hodně málo, teď 750, auto mám od úterý. Dneska jsem jel dlouhý táhlý kopec. No což, za 4 a zkoušel jsem jestli pojede. Jel moc pěkně, ale nebylo to plynulé. I s půl plynem, i s plným plynem, prostě ten výkone je takovej kostrbatej. Spolujezdec to nepocítil, ale já ano. Dá se říct, že to bylo v celém spektru použitých otáček (2,2tisíc - 5tisíc).

Není to asi úplně stejné co tu popisujete vy, nicméně, cukání jako cukání, klid z Cruze vyhání...
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

Tento problem sa tyka 2.0 diesel motorov a nie tej 1.8 co mas ty.

K vykonu. To auto je proste nedotiahnute a istotne aj s tym tvojim motorom by malo tahat lepsie, zial to by stalo asi kapanek viacej. A prave preto si si mal kupit diesel :lol:
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Hlava »

No, dobrá. Bylo to v noci a těsně pod kopcem, který má tak 1km, Svitavy - Brno, ten dlouhej před Černou horou, mě předjela Octavia s TDI označením. Ta dvojková. Potom co jsem já vyjel kopec, pak dlouho nic, tak projelo cosi čoudivýho. A to že se snažil :) Já jak svého chevyho přitočím, tak jede jako ďábel. Myslím, že přesně odpovídá papírovým předpokladům. A to všechno už teď po 780km se spotřebou pod 8l. Ale prodejce mi říkal, že v tom hachbacku, co mám já, je spoustu vychytaných much oproti rok starému sedanu, např. zamlžování při automatické klímě atd. To Vám povím v zimě :)

hodně jsem přemýšlel nad tím, proč diesláci říkaj, že benzín nejede. Já byl ze začátku taky nasranej, ale prostě s benzínem se nesmí jezdit jak s dieslem. Točil jsem kolikrát 3500 a už jsem měl pocit, jak to trápím. Když chci fakt výkon, musím jít přes 4000, a v 3500 roste krouťák a mám to takovej malej turboefekt :)

A nechte toho, nekažte mi radost, jsem teď fakt šťastnej kluk :))
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ahojte, tak ako vy som bol za technikom v Nitre pripojil radiacu jednotku a isly sme na jazdu, skoda ze prave v tedy pri zahriati len malicko cukalo, nasnimal to hovoril, ze to iste mal aj jeden s tym istym autom, ze to pozrie a posle to do ciech.

Idem mu zavolat, ze v BA boli tiez na jazde, tak isto sa im to vyskytlo nasnimali to, ze by bolo dobre keby sa poradili.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Uživatelský avatar
Taybor
Příspěvky: 29
Registrován: stř říj 19, 2011 13:33
Bydliště: Vráble

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Taybor »

Ahojte,

takze mam taky isty problem. Riesil som to v Remesloservise uz minuly rok a odbili ma tym ze je to chyba v softwari a ze ked pride novy soft tak ma ohlasia.. Legolas ten druhy o ktorom ti hovorili v Remeslo... som pravdepodobne ja.. Z mojho pozorovania som zistil ze pocas zimy to nespravilo ani raz (myslim ked bola vonkajsia teplota pod cca 10°C) akonahle vysla teplota vyssie tak sa to uz prejavilo.. Kazdopadne ich s tym budem aj nadalej otravovat..
Ford Focus MK3 2012 1.0 EcoBoost SCTi 92kW/125k
Chevrolet Cruze 2011 LT 2,0 VCDi 163k
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

Presne ako pises, odkedy sa oteplilo nad istu teplotu skacem s autom ako zaciatocnik - cukanie. Tak ma to vytaca, ze musim nabehnut zasa do servisu! myslim ze to robi pri istych otackach/tlaku turba. -P
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Taybor
Příspěvky: 29
Registrován: stř říj 19, 2011 13:33
Bydliště: Vráble

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Taybor »

predvcerom ako som isiel z roboty, pri rozbiehani som este ani nepustil spojku len pridal zlahka plyn a uz stracalo dych.. dpc.. :evil: zajtra tam zbehnem ak vyda cas a este by sem mohol dojst uz legolas a zbehneme spolu..
Ford Focus MK3 2012 1.0 EcoBoost SCTi 92kW/125k
Chevrolet Cruze 2011 LT 2,0 VCDi 163k
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

vie to pekne vytocit cloveka -P z krizovatky sa clovek musi pohnut bud ako formula1 alebo ako zaciatocnik - poskakovanim
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od JaM »

mate niekto nejaku novu informaciu? Mne sa to stalo dnes ked som siel z prace, auto samozrejme nebolo este zohriate, tak som si spravil schalne par koleciek po meste nech sa zahreje. vnimal som to len v pripade ze som nechal 3ku aj pri 50ke, pricom obvykle mam pri 50ke 4ku. zaujimave bolo ze to cukanie po case zmizlo a auto sa zasa spravalo normalne... zaujimave je ze doteraz som cosi podobne nemal, ktovie ci to nemoze byt aj palivom, kedze doteraz som vzdy tankoval na Slovnaftke, no minuly piatok som tankoval na OMV.
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od JaM »

tak ma napadlo, nemoze to byt aj zlou kvalitou nafty? Ked som spomenul kolegom v praci co sa mi stalo, ich reakcia bola ze to bude sposobene vodou v nafte... je pravda ze doteraz som s tymto problem nemal, vzdy som tankoval len na spolahlivych cerpackach, no minuly piatok som nudzovo tankoval na inej cerpacke, a pondelok zacali problemy s trhanim na nizsie prevodove stupne... stredu som tam dotankoval 15L z cerpacky kam zvycajne chodim a cuduj sa svete, auto sa uz dnes sprava normalne...
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
Uživatelský avatar
Taybor
Příspěvky: 29
Registrován: stř říj 19, 2011 13:33
Bydliště: Vráble

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Taybor »

JaM píše:tak ma napadlo, nemoze to byt aj zlou kvalitou nafty? Ked som spomenul kolegom v praci co sa mi stalo, ich reakcia bola ze to bude sposobene vodou v nafte... je pravda ze doteraz som s tymto problem nemal, vzdy som tankoval len na spolahlivych cerpackach, no minuly piatok som nudzovo tankoval na inej cerpacke, a pondelok zacali problemy s trhanim na nizsie prevodove stupne... stredu som tam dotankoval 15L z cerpacky kam zvycajne chodim a cuduj sa svete, auto sa uz dnes sprava normalne...

z mojej skusenosti, pockaj ked vyjde slniecko a bude okolo 25°C a nepomoze ani ina nafta..
Ford Focus MK3 2012 1.0 EcoBoost SCTi 92kW/125k
Chevrolet Cruze 2011 LT 2,0 VCDi 163k
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“