Cruze automat

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

Kjub píše:Vcera sa mi dosiel ukazat kamos na novom Peugeote 308CC (cierna, kozeny int. tehlovy-velmi podobny ako ten novy v Cruzovi), sice auto ne podla mojho gusta, ale krasne. A aku ma prevodovku? Ze 6st. automat. Tak som sa v tom viezol a fakt paradicka (myslim jazdenie s tou automatikou).... -i
Pozeral som, že oni tam dávajú nejaký Tiptronic Systém Porsche, tak som sa chcel spýtať, že aký je v tom rozdiel v porovnaní s Cruzomatom. Inak 308CC celkom dobrý výber. Mohol si sa ho spýtať, koľko krát do roka dáva dole strechu ;) keď si už za ňu priplatil tých 11 000€....Inak sila, že tá ich prevodovka má s rôznymi motormi aj rôznu cenu :shock:
Reklama
 

saint21
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 08, 2011 13:09
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od saint21 »

Myslím si, že v 308cc bude automat lepší jako v Cruze. Otec má Citroena Piccaso to nové a ten automat je plynulejší. Co mně u Cruze štve je podřazovaní o dva stupně dolů a to ten citrón nedělá. Dá dolů prvně jeden chvíli počká a když to nestačí hodí tam ještě jeden níž a dělá to plynuleji než můj Cruze, ale i tak není co řešit. Jezdil jsem dneska po městě s Alfou a po dvou hodinách jsem byl neskutečně naštvanej na ten klacek :D na dobré se rychle zvyká :)
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Chevrolet Cruze LT 1.8
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze automat

Příspěvek od Kjub »

Corpus2009 píše:
Kjub píše:Vcera sa mi dosiel ukazat kamos na novom Peugeote 308CC (cierna, kozeny int. tehlovy-velmi podobny ako ten novy v Cruzovi), sice auto ne podla mojho gusta, ale krasne. A aku ma prevodovku? Ze 6st. automat. Tak som sa v tom viezol a fakt paradicka (myslim jazdenie s tou automatikou).... -i
Pozeral som, že oni tam dávajú nejaký Tiptronic Systém Porsche, tak som sa chcel spýtať, že aký je v tom rozdiel v porovnaní s Cruzomatom. Inak 308CC celkom dobrý výber. Mohol si sa ho spýtať, koľko krát do roka dáva dole strechu ;) keď si už za ňu priplatil tých 11 000€....Inak sila, že tá ich prevodovka má s rôznymi motormi aj rôznu cenu :shock:
On tam ma takuto prevodovku, podla mna to neni Tipronic. Ja som to samozrejme porovnaval hned s Cruzom a ja som moc neni na kabriolety, takze pre mna nic co by som chcel, ale pre neho to bol splneni sen :D . A inak vazi 2 tony (ako cruze diesel) a proti Cruzovi sa horsie ovlada, dost naklana do zakrut a taha nabok jak svina...
Přílohy
Prevod.jpg
Prevod.jpg (45.67 KiB) Zobrazeno 4981 x
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

To ze je to Tiptronic som nasiel v ich cenniku, ale hadat sa s tebou nejdem, mozno vies lepsie co tam davaju ako samotny Peugeot ;) ...inak Cruze 2.0 AT ma okolo 1,6 tony, nie?
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

saint21 píše:Myslím si, že v 308cc bude automat lepší jako v Cruze. Otec má Citroena Piccaso to nové a ten automat je plynulejší. Co mně u Cruze štve je podřazovaní o dva stupně dolů a to ten citrón nedělá. Dá dolů prvně jeden chvíli počká a když to nestačí hodí tam ještě jeden níž a dělá to plynuleji než můj Cruze, ale i tak není co řešit. Jezdil jsem dneska po městě s Alfou a po dvou hodinách jsem byl neskutečně naštvanej na ten klacek :D na dobré se rychle zvyká :)
To, o koľko stupňov automat podradí záleží dosť hodne na vodičovy, takže to by som za vinu prevodovke nedával. Treba si vypracovať cit v nohe, tak ako pri spojke, kedy sa tiež časom naučíš kedy zaberá a kedy ešte nie....A ešte niečo, Frantíci tam dávajú tzv. robotizované prevodovky a to je úplne niečo iné ako klasický automat, ktorý poznáme už niekoľko desaťročí a ktorý sa dáva aj do Cruza. Toto mi fakt niekedy pije krv, keď niekto porovnáva rýchlosť preraďovania AT ktoré sú konštrukčne úplne odlišné :twisted: . Inak tu sa o rôznych druhoch AT dočítaš viac:
http://auto.etrend.sk/auto-novinky0/aut ... odica.html :idea:
saint21
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 08, 2011 13:09
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od saint21 »

Tak jinak ta robotická se chová prostě líp jak ta co je v Chevroletu a není to kritizování,ale konstatování.

Corpus2009:"To, o koľko stupňov automat podradí záleží dosť hodne na vodičovy, takže to by som za vinu prevodovke nedával"

To máš pravdu převodovka za to nemůže,ale může za to motor, který tam dávaji kdyby byl silnejší není co řešit.
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Chevrolet Cruze LT 1.8
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze automat

Příspěvek od Kjub »

Ale sak klud chlapci, ja to tu len tak porovnavam. :lol: A ano je to ta robotizovana. Ja nemusim vediet nejake extra detaily, az ked pride cas na automat, tak az potom. Ta hmotnost je teda 1502kg. Sorry, myslel som ze viac. Tak ale to CC je potom dost tazke!
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

saint21 píše:Tak jinak ta robotická se chová prostě líp jak ta co je v Chevroletu a není to kritizování,ale konstatování.

Corpus2009:"To, o koľko stupňov automat podradí záleží dosť hodne na vodičovy, takže to by som za vinu prevodovke nedával"

To máš pravdu převodovka za to nemůže,ale může za to motor, který tam dávaji kdyby byl silnejší není co řešit.
AT sa u Cruza dá kombinovať len s dvoma motormi a ty si sa rozhodol pre ten slabší takže čo sa tohto týka, nemáš čo riešiť. Možno si si mal pred kúpou vyskúšať aj kombináciu so silnejším dvojlitrom, ak si to teda neurobil. Každopádne verím, že si sa rozhodol správne a si s autom spokojný. A na to podraďovanie si určite časom zvykneš a potom ti to už bude pripadať normálne :PP:
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze automat

Příspěvek od Kjub »

Nooo sak toto. Ja ked som skusal ten automat (aj Cruzovsky) tak som sa niekedy citil jak retard, lebo som chcel robit nejake svoje manevre a moc mi to s tym neslo... :lol:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze automat

Příspěvek od Hanzy »

saint21 píše:Myslím si, že v 308cc bude automat lepší jako v Cruze. Otec má Citroena Piccaso to nové a ten automat je plynulejší. Co mně u Cruze štve je podřazovaní o dva stupně dolů a to ten citrón nedělá. Dá dolů prvně jeden chvíli počká a když to nestačí hodí tam ještě jeden níž a dělá to plynuleji než můj Cruze, ale i tak není co řešit. Jezdil jsem dneska po městě s Alfou a po dvou hodinách jsem byl neskutečně naštvanej na ten klacek :D na dobré se rychle zvyká :)
Je to o ridici ja jsem byl spocatku taky jak jsem zacinal jezdit z automatem nestastny ale to bylo tim ze jsem to neumel.
On totiz podrazuje ne jen podle toho jak hodne se slapne na plyn ale taky podle toho jakou rychlosti a naopak je dobre kdyz clovek potrebuje akcelerovat ze hned podradi o nekolik stupnu a jede a ne ze nejdriv premysli jestli nestaci o jeden to by bylo pekne na prd -P
Takze vysledek je jasny problem je mezi sedadlem a volantem a ne v aute :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Cruze automat

Příspěvek od PETO »

:lol: No chcel som to napísať o stranu dalej kde sa riešilo vyradovanie z D do N . Takže netreba tlačiť len pedál plynu hore dole , ale aj vyradovať z D do N aby prevodovka fakt rozmýšlala a nezlenivela len jazdov na D-čku . :lol: ;)
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
saint21
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 08, 2011 13:09
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od saint21 »

Corpus2009 píše:
saint21 píše:Tak jinak ta robotická se chová prostě líp jak ta co je v Chevroletu a není to kritizování,ale konstatování.

Corpus2009:"To, o koľko stupňov automat podradí záleží dosť hodne na vodičovy, takže to by som za vinu prevodovke nedával"

To máš pravdu převodovka za to nemůže,ale může za to motor, který tam dávaji kdyby byl silnejší není co řešit.
AT sa u Cruza dá kombinovať len s dvoma motormi a ty si sa rozhodol pre ten slabší takže čo sa tohto týka, nemáš čo riešiť. Možno si si mal pred kúpou vyskúšať aj kombináciu so silnejším dvojlitrom, ak si to teda neurobil. Každopádne verím, že si sa rozhodol správne a si s autom spokojný. A na to podraďovanie si určite časom zvykneš a potom ti to už bude pripadať normálne :PP:
No já naftu nemám rád takže na výběr jsem moc neměl :(
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Chevrolet Cruze LT 1.8
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Cruze automat

Příspěvek od tomask »

Corpus2009 píše:
saint21 píše:Tak jinak ta robotická se chová prostě líp jak ta co je v Chevroletu a není to kritizování,ale konstatování.

Corpus2009:"To, o koľko stupňov automat podradí záleží dosť hodne na vodičovy, takže to by som za vinu prevodovke nedával"

To máš pravdu převodovka za to nemůže,ale může za to motor, který tam dávaji kdyby byl silnejší není co řešit.
AT sa u Cruza dá kombinovať len s dvoma motormi a ty si sa rozhodol pre ten slabší takže čo sa tohto týka, nemáš čo riešiť. Možno si si mal pred kúpou vyskúšať aj kombináciu so silnejším dvojlitrom, ak si to teda neurobil. Každopádne verím, že si sa rozhodol správne a si s autom spokojný. A na to podraďovanie si určite časom zvykneš a potom ti to už bude pripadať normálne :PP:
Cruze u nás prodávají s AT 1.6 1.8 2.0 u vás na SK jenom dva?
Carthell Prg
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

U nás sa AT dáva len k 1.8 a 2.0 -P
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze automat

Příspěvek od Kjub »

A neda sa ani priobjednat na 1.6?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“