Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od AndroidCZ »

VIP píše:Já to nechápu. Já tankoval včera a vyšla mi spotřeba 9,4 litrů. Palubák mi ukazuje 8,3. nechápu proč zrovna mě to žere jako tank -P .
To je fakt moc :( , takovou spotřebu jsem neměl nikdy – ani jednou jedinkrát. A to jezdíme většinou s hodně naloženým autem (přes zrcátko uvnitř prostě moc nevidím ven :-) ). Jenže – já spotřebu vždycky spočítám za celou nádrž, což je prostě mix město/dálnice/okresky asi 35/40/25. Pokud bych jezdil celou nádrž jen po městě, tak jedu asi taky za 9 nebo víc, ale nikdy jsem nestrávil v autě 600 km ve městě, vždycky někam vyjíždím po dálnici.
Takže si myslím, že prostě Tvůj cyklus je ve městě, a to prostě každé auto žere. Faktem je, že do města bys měl lepší auto, co má o půl tuny míň, Cruze je cvalík a taháš to při každých semaforech za sebou.
Mimochodem, já měl jednou dojezd po natankování 832 km – jsem si to tehdy i vyfotil. Normální stav je tak 760-790 km.

A nádrž má mít 60 litrů, přitom jsem do ní nikdy nenarval víc jak 54,5 L (to bylo po koupi auta)? Bych skoro řekl že je to chyba a že v reálu má jen 55 L. Nebo to počítají i se zalitím hrdla :?:
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vladka »

VIP píše:Já to nechápu. Já tankoval včera a vyšla mi spotřeba 9,4 litrů. Palubák mi ukazuje 8,3. nechápu proč zrovna mě to žere jako tank -P .

su ženská a nemáš edici WTCC :-))))) :mrgreen: :o)
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vladka »

AndroidCZ píše:
VIP píše:Já to nechápu. Já tankoval včera a vyšla mi spotřeba 9,4 litrů. Palubák mi ukazuje 8,3. nechápu proč zrovna mě to žere jako tank -P .
To je fakt moc :( , takovou spotřebu jsem neměl nikdy – ani jednou jedinkrát. A to jezdíme většinou s hodně naloženým autem (přes zrcátko uvnitř prostě moc nevidím ven :-) ). Jenže – já spotřebu vždycky spočítám za celou nádrž, což je prostě mix město/dálnice/okresky asi 35/40/25. Pokud bych jezdil celou nádrž jen po městě, tak jedu asi taky za 9 nebo víc, ale nikdy jsem nestrávil v autě 600 km ve městě, vždycky někam vyjíždím po dálnici.
Takže si myslím, že prostě Tvůj cyklus je ve městě, a to prostě každé auto žere. Faktem je, že do města bys měl lepší auto, co má o půl tuny míň, Cruze je cvalík a taháš to při každých semaforech za sebou.
Mimochodem, já měl jednou dojezd po natankování 832 km – jsem si to tehdy i vyfotil. Normální stav je tak 760-790 km.

A nádrž má mít 60 litrů, přitom jsem do ní nikdy nenarval víc jak 54,5 L (to bylo po koupi auta)? Bych skoro řekl že je to chyba a že v reálu má jen 55 L. Nebo to počítají i se zalitím hrdla :?:
Slušný dojezd....to bych chtěla taky. ;-)
Taky jsem koukala na "starší" tankování a plnou jsem měla 1x55, potom kolem 53. Tak na tom asi něco bude.
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Spotřeba

Příspěvek od Honza H. »

Vladi, to asi nebude tím WTCC ;)
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: Spotřeba

Příspěvek od honzik »

Já jsem do Cruzíka natankoval i přesně 60 litrů, takže nádrž sedí. Co nesedělo, byla spotřeba, což byl jeden z důvodů, proč šel pryč. Jinak přesně psáno a počítáno - najeto 50.441 km a spotřeba podle skutečně spotřebovaného benzínu 8.08 l/100 km. Na jednu nádrž jsem za celou dobu najel jen dvakrát více než 800 km (823 a 812), jinak běžně průměr 700 km na nádrž. Jojo, papá to a nepomůže ani lehká noha.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vladka »

Honza H. píše:Vladi, to asi nebude tím WTCC ;)

Myslíš??? :mrgreen:
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vladka »

ase máte v Jihlavě moc kopečke :-)) (překlad: asi máte v Jihlavě moc kopců) :-))) :mrgreen: -i
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od VIP »

Měřím si každou nádrž podle natankovaných litrů a ujetých km. Měl jsem naposled dojezd 680km. Najedu na nádrž kolem 550ti km víc ne. Jezdím hodně ve městě, ale ne pořád. Do práce jezdím 15km po státní a mimo město po obchvatu, domů přes město. Jdu s tím opět do servisu, pořád je to v záruce. Lehká noha opravdu nepomáhá, nesnížilo se to ani o půl litru. Jediný, co mi pomohlo je, když jsem to naposled reklamoval, tak mi nalili do nádrže cosi a pak mi auto na stejné trase při testu spotřeby žralo o 1,5 litru na 100 míň. Ethanol se neosvědčil, plyn nechci, mám strach z problémů s ním. Auto neprodám, takže ho budu tlačit a jezdit jen z kopce. -P -P -P -P -P -P
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od VIP »

Jo a proč mi teda neukazuje palubák tak vysokou spotřebu? Mám na něm 8,3 a to jsem tam měl před zimou 8,1.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vladka »

VIP, to máš teda nějaký "vadný" kus, ne? A to já jsem si zprvu myslela, že ho mám blbě zajetý, protože jsem s ním fakt popojížděla a provětrávali jsme občas. Jinak na plnou jsem taky jezdila kolem 500-600km a mívala jsem kolem těch 8,5 (když přičtu odchylku tak to je nějakých 8,7-8,9). Taky jezdím do práce 13km tam v obcích, samá zatáčka, snížená rychlost, pak stání v práci, popojíždění po městě - škola, nákup a pak 13km domů.
Možná na tom tankování taky něco bude.....začala jsem po půl nádrži na OMV, párkrát jen 95, pak jsme zjistili, že v Lovo je ta Verva 100, tak jsme to zkusili a teď jsem 2x tankovala u OMV MM Natural 100, auto tolik neškube a mě přijde svižnější, ale to pak taky žere a naskakuje to. Dnes jsem odjížděla z práce při ukazateli 7, zastavila jsem v Kaufu - pár set metrů, při odjezdu 7,3 a pak domů - dojela jsem opět za 7(+ odchylka, do 7,5 to jde, ne?). Už mi to jen neleze nahoru,ale i dolů.....jinak mám najeto celkem 19600km.
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
surpan
Příspěvky: 214
Registrován: sob led 04, 2014 23:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od surpan »

honzik píše:Já jsem do Cruzíka natankoval i přesně 60 litrů, takže nádrž sedí. Co nesedělo, byla spotřeba, což byl jeden z důvodů, proč šel pryč. Jinak přesně psáno a počítáno - najeto 50.441 km a spotřeba podle skutečně spotřebovaného benzínu 8.08 l/100 km. Na jednu nádrž jsem za celou dobu najel jen dvakrát více než 800 km (823 a 812), jinak běžně průměr 700 km na nádrž. Jojo, papá to a nepomůže ani lehká noha.
A myslíš, že si u Traxe se spotřebou pomůžeš? Mám sice 1,6, ale slibované byla 6,5, podle palubáku je 8,5 a reálnou jsem raději nepočítal :D :D
Chevrolet Trax 1,6 LT, bílá, 12.2013
Nissan Micra 1,0, šedá, 3.2011
www.vykup-pc.cz http://surpan.blog.cz
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vladka »

surpan - souhlas.....nám taky slibovali kombinovanou spotřebu po zajetí 6,6!! Pak se změnily tabulky a zase je to jinde. Chce to asi kvalitnější palivo nebo předělat....co každému vyhovuje. ;-)
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od 357 »

VIP píše:Jo a proč mi teda neukazuje palubák tak vysokou spotřebu? Mám na něm 8,3 a to jsem tam měl před zimou 8,1.
Asi to špatně dělíš... :D
A není důvod, bát se plynu, jen si musíš vybrat tu správnou firmu! 8)
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Vladka »

no tak opět kalkuluji....11.2. natankováno 52,36lt, něco tam bylo.....do dnešního dne ujeto 384km a jsem v půlce nádrže, dojezd mi palubák ukazuje 403km, spotřeba 7,2 - od neděle se to nehnulo ani nahoru ani dolu. Pořád se divím, že asi na tu nádrž fakt ujedu přes 700km?? Je to možný?? Divím se jak blázen.....to by se mi líbilo, tankovat jen jednou měsíčně, i když dražší, ale je vidět, že to opravdu účinkuje. Dokud jsem tankovala na těch levnějších, neměla jsem takové výsledky....za celé dva roky provozu ani omylem...no a po třech tankování po půl nádrži jsem vzala celou a hle....začíná se mi ten ševíček líbit :-D :-))))

P.S. VIP, doufám, že jsem tě nenaštvala....ale jsem se musela pochlubit, no.....tak se nezlob ;-)))
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od tomask »

700 km bys měla určitě najet. Já běžně najedu 700 km na nádrž, jednou mi dokonce ukazovalo dojezd 767 km a 780 km.
Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“