AVEO, alebo Octavia

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Lacík alebo Aveo bude to správna voľba aj ked octavka no...
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Zrovna kufr u sedana..... chlapci na vaše slova chvály si vzpomenu odteď pokaždý až budu zase vyndavat rozšmelcovanej nákup z toho SKURVENÝHO kufru. Jestli preferuješ kufr, vol koktáfku, jestli pohodlí pro lidi, ber Lacíka. Aveo bych vyřadil rovnou pokud uvažuješ o autě v ceně koktáfky. Koukni na to ekonomicky. Já když bral Soptíka tak by mně stejně vybavenej pavián sedan (1.4 16V) vyšel o 50 tis dráž a koktáfka ve stejný výbavě asi o 150 tis. dráž. Určítě při prodeji netratíš víc nebo míň ! To je kec a je to o dobře podanejch procentech. Pokaždý je to po 3 letech 250 tis u auta týhle velikosti. A jestli stálo 450 a teď 200 nebo 550 a teď 300 mi je srdečně jedno.
Nevěřim v drahej servis škodofky ! Něco mi vyprávějte po servisce Soptíka v 60 tis km za skoro 17 litrů (běžná údržba a cena).
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

To mylíš vážne,že pri tolkých kilometroch ťa stála údržba také peniaze???
To snáď nie?! môžeš to prosím ťa trochu popísať,čo s tým robili?(trochu som vybočil od tématu-sorry,no možno aj iných by to zaujímalo-PREČO?).
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Krtek píše:Zrovna kufr u sedana..... chlapci na vaše slova chvály si vzpomenu odteď pokaždý až budu zase vyndavat rozšmelcovanej nákup z toho SKURVENÝHO kufru.
No ale to je spíš o uložení,ne? My vozíme nákup v těch skládacích přepravkách a nikdy nebylo rozbitý ani vajíčko. ;)

A co se týká toho servisu. Obecně se tady přišlo na to, že tohle závisí, jakej chytneš "kus". Když dobrej, investice do oprav minomální, nebo žádná, když blbej, tak...... :cry:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Ivošu, já mluvim o běžnym servisu, žádný poruchy a opravy. Prostě v 60 tis km se mění rozvody i s vodní pumpou, 4x destičky, brzdovka, chladící kapalina, olej, filtry a nějaká ta běžná prohlídka. Suma sumárum kolem 16 tis kč. Pokud bude zájem, můžu to sem vypsat komplet, po dílech to vypadá míň děsně.
Nákup sice do přepravek dáš ale PET flašky ti ty háky celkem fajn slisujou :?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

No a proto kupujem pet lahve jen v tom celém balení :lol:

Jinak s cenou servisu s tebou souhlasím.....zažil jsem to, ale pořád mi to přijde jako celkem slušná částka oproti jiným značkám.....docela by mě zajímalo ,kolik by to stálo třeba zrovna u Škodovky, nebo vůbec aut koncernu VW Group....
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

výmena rozvodov

Příspěvek od mzprx »

Väčšina áut to absolvuje v treťom roku záruky a teda v autorizovanom sevise. Ak by s tým išli do normálneho servisu, stálo by to tak 5-6 tisíc. Škodovky s dvojročnou zárukou rozvody menia až po uplynutí záruky, a tak sa môže prejaviť konkurencia. Aj tak vychádza súčet cena + garančný servis u chevroletu lacnejšie ako u škodovky. A aj poruchovosť je v priemere nižšia.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Podľa rozhodnutia EU o blokovej výnimke 1400/2002 (viac napr. na adrese http://www.autotip.jiste.net/index.php? ... vzhled=new) nemusíte chodiť na garančné prehliadky iba do autorizovaného servisu, ale kamkoľvek.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

to je sice pravda ale většina jinejch servisů s tim nechce mít nic společnýho páč korejce nezná. max. by to šlo u Opela. Kolega kupoval stejně jako já Astru a taky už má rozvody měněný v 60 tis km.... stálo ho to ale jenom 13 tisíc páč nemusí měnit vodní čerpadlo.
Když tu někdo zmiňuje koktáfky, je mi jedno ják to je se zárukou ale co vim, měnívaj se rozvoďáky po 90 tis km nebo 5 letech. Pomíjim HaŤaPu, kde je řetěz po celou dobu životnosti tohodle "motoru"
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Pro Krtka:

co to je koktávka a HaŤaPa ? Taková auta neznámObrázek
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Kokráfka je Octavia a HaŤaPa je Fábia s motorom HTP (hovno to pojede:-)
Krtek píše:to je sice pravda ale většina jinejch servisů s tim nechce mít nic společnýho páč korejce nezná...
To už je na tebe a či máš možnosť chodiť do iného kvalitného servisu. Napríklad, ty by si podľa tohoto mohol chodiť ku chalanom do GOLC Caru, ak to teda chápem správne:-)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

U chalanou v GOLC caru jsem už byl :lol: Konečně mi byl někdo schopnej udělat tu geometrii a srovnat volant do roviny. To to letí... jenže smůla je, že namaj tolik dílů skladem (předpokládam), nedělali toho tolik na novějších typech Daewrooletů a navíc nejsem schopnej ten servis sám najít :lol: Minule mně PetrM musel vyzvednout někde na pumpě a doteď nevim, kudy jsem trefil zase domu :D
Prima taky je ženěkterý věci neví ani ten origo servis. Třeba nějaký hodnoty na tu geometrii chtěl petr zjistit v autorizovanym servise a prej taky nevědí a dělaj to jako u starý Nubiry i když už tam jsou nějaký změny na nápravách :?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Ono za tie peniaze môžeš mať Aveo v plnej výbave a Octaviu iba v základe....ja by som zobral radšej Lacetti :lol: :lol: 8) 8) 8)
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Uživatelský avatar
eso0071
Příspěvky: 47
Registrován: ned dub 12, 2009 17:08
Bydliště: Nitra

Příspěvek od eso0071 »

než škodovku octávku,tak radši nic,zlatý aveo,dávám přednost komfortní jízdě v aveu,před kostitřasem octávií,kdy mě při jízdě z prahy do brna už v humpolci boleli záda.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

No dneska když kokta (podotýkam faceliftovaná kokta II) s rozumnym motorem a výbavou stojí 349 litrů tak bych o jakymkoliv korejcovi už ani nepřemejšlel.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“