Koupě Avea pro přítelkyni

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Krepi
Příspěvky: 179
Registrován: pát kvě 01, 2015 13:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Krepi »

Jo ta je také v hledáčku Fabia II HTP,ale sehnat jí za slušný peníz je také těžké,jsou dost předražené,nj je to SKODA. V AAA třeba nemaj ani jednu,jen obyč 1.2ky. Pokud si to teda nemyslel,že Aveo není na moc let :o)
AVEO sedan 1.4 16V, 74KW, r.v 2009, koupeno 6/2015, černá-karbon metalíza
Spotřeba: Nejlepší 5,6l / průměrná 6,3l
Reklama
 

KiaraStanley

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od KiaraStanley »

Tak se porad nekoukej na AAA, ale zkus treba http://www.sauto.cz, http://www.bazos.cz nebo http://www.tipcars.com. Drazsi je, to je fakt, ale taky je to podstatne lepsi auto. Kdyz to vezmes ciste rozumem, tak zjistis, ze je postavena z mnohem kvalitnejsich materialu, ma lepsi jizdni vlastnosti, kombi ma velky kufr, ktery je daleko lepe pristupny, nez Aveo sedan, takze s kocarem nebudes mit problem, dily budou nejspis za podobne penize, ale jejich dostupnost na kazdem rohu, narozdil od Chevroletu, ktery v Evrope skoncil a kde za par let uz nesezenes nic, spotreba taky srovnatelna, ne-li nizsi. Nerikam, ze je Aveo vylozene spatny auto, ale ta Skodovka je proste volba rozumu a sazka na jistotu. Obzvlast, kdyz nejsi zadny milovnik aut, ale clovek, ktery potrebuje spolehlive priblizovadlo z bodu A do bodu B.

A propo: Všechny Fabie 1,2L jsou Haťapky (HTP), kromě novějších 1,2L TSi. Ale to už je cenově trošku někde jinde.
Krepi
Příspěvky: 179
Registrován: pát kvě 01, 2015 13:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Krepi »

No díky za obsáhlou zprávu,ale sbazar,tam není jediný Aveo soukromý inzerát,do Tipcars jsem psal,do dneška žádnáodpověď,bazos,sbazar koukám pravidelně několikrát denně. Co se týče kufru,tak u F II se mi nezdá zas tak velký,spíše u F I se mi zdá větší,alespoň optocky se mi to zdá,na litry nevím. Aveo se mi zase líbí více z vnějšku než Fabka.
AVEO sedan 1.4 16V, 74KW, r.v 2009, koupeno 6/2015, černá-karbon metalíza
Spotřeba: Nejlepší 5,6l / průměrná 6,3l
KiaraStanley

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od KiaraStanley »

Soukromý prodejce tě odrbe úplně stejně jako bazar. To si nevybereš. Fabia II je po všech stránkách lepší auto, to je jasné, ale nakonec stejně rozhodnou spíš osobní preference a otázka vkusu, než rozum. Velikost kufru a zbytek technických parametrů a rozměrů si najdeš na netu, to není žádný problém, takže v tomhle směru si uděláš jasno celkem snadno. Nejlepší je, najít v nejbližším okolí obě dvě auta, prohlédnout si je naživo, svézt se v nich a pak si uděláš představu o tom, co ti je příjemnější, bez ohledu na to, za kolik se ty konkrétní auta budou prodávat. Jde o to mít tu představu, do čeho jdeš. A pak můžeš hledat už konkrétní auto.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Scorpion.11 »

S díly na Chevrolety není a nebude problém sehnat jak už přes servis nebo je dost prodejců u nás či v Polsku a hlavně Carmax stále bude nás zásobovat s originálními či alternativními díly -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Krepi
Příspěvky: 179
Registrován: pát kvě 01, 2015 13:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Krepi »

No s těma dílama nevím,ale na všechny auta se většinou dávají druhovýrobky,čepy,rozvodové sady,vše přes brzdy apod se dá asi sehnat v jiné formě než origoš,což bude samo o sobě drahé. Už pokukuju po Fabce II.
AVEO sedan 1.4 16V, 74KW, r.v 2009, koupeno 6/2015, černá-karbon metalíza
Spotřeba: Nejlepší 5,6l / průměrná 6,3l
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Petr S. »

Krepi píše:No s těma dílama nevím,ale na všechny auta se většinou dávají druhovýrobky,čepy,rozvodové sady,vše přes brzdy apod se dá asi sehnat v jiné formě než origoš,což bude samo o sobě drahé. Už pokukuju po Fabce II.
No nevím,ale origo díly na Chevy či Daewoo jsou za dost dobré ceny. Ty si chceš koupit mini auto? Fabka II je tak pro čínany,nic menšího jsem snad neřídil. Děsný auto.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
KiaraStanley

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od KiaraStanley »

[/quote] Ty si chceš koupit mini auto? Fabka II je tak pro čínany,nic menšího jsem snad neřídil. Děsný auto.[/quote]

Tak to si nikdy nesedel v Corvette C4. I v krabici od bot je vic mista. :lol:
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Scorpion.11 »

Krepi píše:No s těma dílama nevím,ale na všechny auta se většinou dávají druhovýrobky,čepy,rozvodové sady,vše přes brzdy apod se dá asi sehnat v jiné formě než origoš,což bude samo o sobě drahé. Už pokukuju po Fabce II.
Jak psal Petr.S ceny dílů se dají sehnat i za dobré peníze a taky neoriginální díle nejsou problém sehnat. :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Krepi
Příspěvky: 179
Registrován: pát kvě 01, 2015 13:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Krepi »

Nerad bych,aby se toto téma zvrtlo na něco jiného,takže po dnešku se opět přivracím k Aveu,Fabku II za tu cenu těžko seženu a Aveo se mi prostě líbí více. Tak kdyby jste náhodou někdo o něčem věděl,písněte tu.
AVEO sedan 1.4 16V, 74KW, r.v 2009, koupeno 6/2015, černá-karbon metalíza
Spotřeba: Nejlepší 5,6l / průměrná 6,3l
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Scorpion.11 »

To už je tvoje poslední a konečné slovo :lol: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
KiaraStanley

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od KiaraStanley »

Jasny, clovek nakonec stejne vetsinou vybira spis ocima, nez zkoumanim nejakych technickych parametru. :)
Krepi
Příspěvky: 179
Registrován: pát kvě 01, 2015 13:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Krepi »

Tak zamluveno Aveo v AAA, proklepnem s mým mehanikem a uvidíme. Přemýšlím, jestli se mám zeptat na rozvody, když se u 1.2 16V "nedělají", abych viděl, jak tomu vůbec rozumí, co jsem slyšel, tak to dříve byli amatéři :)
Na co bych se měl zaměřit a jaká je odpovídající cena za r.v.2011 a najeto necelých 80000km. Myslím si, že 85000kč max.
AVEO sedan 1.4 16V, 74KW, r.v 2009, koupeno 6/2015, černá-karbon metalíza
Spotřeba: Nejlepší 5,6l / průměrná 6,3l
Krepi
Příspěvky: 179
Registrován: pát kvě 01, 2015 13:25
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od Krepi »

Tak z AAA jsem zavrhl,nemám nervy tam trávit půl dne,navíc na fotce jsem si všiml promáčknutí u kliky řidiče,na první pohled není vidět.
Jelikož 1.2 16V se mimo bazar snad ani nedá sehnat,tak další varianta 1.4 16V ? Jak je na tom tento motor?
Vyhlídnuté Aveo mám např.:
http://www.vrakovisteaut.cz/index.php?o ... &Itemid=61
AVEO sedan 1.4 16V, 74KW, r.v 2009, koupeno 6/2015, černá-karbon metalíza
Spotřeba: Nejlepší 5,6l / průměrná 6,3l
KiaraStanley

Re: Koupě Avea pro přítelkyni

Příspěvek od KiaraStanley »

Ja jsem zastancem toho, ze cim vetsi motor, tim lepsi. Takze za mne urcite radsi 1,4 nez 1,2L. Pisou tam garance km od Cebie. Tak at ti ukazou ten papir od Cebie.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“