Zvolávacia akcia na Aveo

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od Boeing737 »

Ahojte!

Veľa ľudí o tom nevie /najmä v ČR/,tak to sem ešte raz samostatne napíšem.
Niektoré predajne o tom zákazníkov informujú a niektoré nie,tak ak sa u vás vyskytne nasledovná chyba počas záruky,tak kontaktujte predajné miesto.

1: NOVÝ MODEL CHEVROLET AVEO: Ak budete počuť "divné" zvuky od prednej nápravy: buchot pri prejazde nerovnosťami, praskanie, hučanie, alebo iné /cca. okolo 10.000 km/, tak sa v rámci záruky resp. zvolávacej akcii vymieňajú pravdepodobne "Tyčky stabilizátora",ale nie som si istý či je to uvedený diel. V každom prípade si to chodte dať spraviť. Nie je to nebezpečné, tak nepanikárte-koleso vám nevypadne. Veľa ľudí si kvôli tejto chybe povie,že už túto značku nikdy viac,lebo ako je možné, že na novom aute sa niečo pokazí, ale je to výrobná chyba daného dielu, resp. jeho kvality.

2: Denné svietenie: Ak je kľúč v polohe zapaľovania, rozsvietia sa vám stretávacie svetlá /denné svietenie/ v predu a zadné tiež! Komu svietia len predné, tak šup do servisu! Je to blbé najmä podvečer, keď vy síce vidíte,ale zo zadu vás je zbadať neskoro. Prípadne môžete mať opletačky z Políciou.

3: Originálne balenie povinnej výbavy, resp. taštičky. Samovoľne sa rozchádza zips. 2-3 x taštičku otvorte a zatvorte a ak sa zips rozopne, tak to vymente. Najčastejšie to robia tie bledomodré,tie tmavomodré sú pevnejšie. Ak sa vám to nechce vymieňať, alebo to máte do predajne ďaleko, tak vám to spraví šikovný krajčír, alebo obuvník :o)

Ak sa ešte niekto o niečom od predajcu dozvedel, tak to prosím priebežne doplnte.
Ďakujeme!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od pejee »

Dobře, že jsi to sem napsal.
Ty tyčky stabilizátoru nejsou problém jenom tohoto auta, to aby se případně lidi nelekali, co jsem zjišťoval, tak to dělá problémy po čase i u jiných značek.
Moc nechápu ty světla, denní přece mají být jen vepředu, je to stejné jako když si dá někdo na auto denní led svícení, taky svítí jen předek. Pokud svítím zepředu i zezadu, už to není denní ale úplně klasické svícení ne? když se setmí tak člověk musí ručně přepnout knoflík do jiné polohy aby rozsvítil celé auto.. pokud nemá čidlo světla, které přepne samo.
No a nějaký zip na taštičce bych neřešil, to je prkotina.. stejně ji už nemám a všechno potřebné mám v rezervním kole v kufru..například :PP:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od Boeing737 »

Neviem ako sa to svietenie volá,ale keď otočíš kľúčikom, tak by sa ti mali rozsvietiť svetlá vpredu aj vzadu. Je jedno či je deň,alebo noc. Akurát v noci, resp. keď je tma,tak ak chceš, tak otočíš ovládanie svetiel do prava a tým sa ti rozsvieti podsvietenie prístrojov a môžeš používať aj diaľkové svetlá. V prvom prípade vieš diaľkovými iba bliknúť.
Aspoň ja to tak mám.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
sdosty
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 11, 2011 22:40
Bydliště: Brno

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od sdosty »

Já jsem dostal dopis abych se dostavil do servisu jen kvůli světlům. O stabilizátorech mi nic neříkali a ejhle po 7000km jsem začal slyšet zepředu nějaké hodně silné bouchání. Nelenil jsem a hned jel do servisu tam mi našli vadné stabilizátory a horní uložení předních tlumičů taky měnili. A doteď mi ani neřekli že i na to byla nějaká svolávací akce :?
Chevrolet Aveo bílý sedan
1,4l 74kw LTZ
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od pejee »

sdosty: i uložení tlumičů? :D jaj..o tom nic nevím a snad s tím nebude problém..mě teda naštvalo, že mi přeprogramovali světla a ani neřekli.. byl jsem zvyklý, že svítí jen předek přes den automaticky a teď svítím i vzadu, to se mi nelíbí.. -P ale aspoň se stabilizátory na chvilku bude zase klid..vidím to zase na jaře do servisu :lol:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od Boeing737 »

Prečo ti vadí,ak svietiš aj vzadu? je ťa lepšie vidieť a druhá vec je to,že veľa vodičov potom na to po zotmení zabudlo a sviteli len vpredu...
Inak ja svetlá vôbec neriešim. Hlavne že ma vidia a nech večer vidím dobre aj ja.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od Boeing737 »

re: zvolávačka

Kupoval som auto v NR /remesloservis/ a tam mi to povedal servisný technik-nie predajca.Podľa mňa predajca ani o tom nevie...len predať a dovi-dopo. Od júna mám 5000 km a zatiaľ ok...
Pýtal som sa na to aj na oficiálnej sociálnej stránke výrobcu /facebook/,že prečo sa to vlastne mení, ktorý diel je vadný a za aký ho menia a prečo tam nedali hneď ten lepší,ale odpoveď žiadna.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od Boeing737 »

Už som v klube zvolávacej akcie aj ja!!!
Auto kupované niekedy v júni 2012, momentálne 5273 km a dnes to začalo :((
Ak na mieste prudko otočím /trhnem/volantom do ľava,tak počujem buchot. Aj pri miernom otočení a pridaní plynu,tiež na nerovnostiach. Zajtra ráno volám do servisu. Ešte že,mi to povedali pri kúpe,ale tvrdili že vydrží min.10.000km... -P -P -P
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne pon říj 01, 2012 11:30, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od pejee »

Boeing737: vítaj :D je to přinejmenším k nasrání tahle závada a hned z kraje, ještě auto není ani zajeté..zas na druhou stran, kdyby to byla jedinná závada minimálně 5 let do budoucna tak by se to dalo přežít :)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od Boeing737 »

Dúfam,že nás už nič nečaká a keď áno,tak v záruke....Alebo? :roll:
Tebe to už opravili?
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od lomngi »

zajtra zistíme na Gazárke.. Budu tam aj z Nitry tak môžeš hneď dojednať výmenu.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od pejee »

Jo já už to mám opravené, teď jen čekám kdy se to zase objeví.. ale trvalo jim měsíc než se uráčili objednat tyčky.. -P
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
sdosty
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 11, 2011 22:40
Bydliště: Brno

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od sdosty »

To mě stabilizátory vyměnili hned na místě. Ale už přes půl roku se servisem řeším jiný problém. Při nastartování se mi samo zapne ohřev zadního skla. Nejdřív mi měnili řídíci jednotku klimatizace ( na tu jsem čekal 5 měsíců -P ) a nepomohlo. Teď se domnívají že to může být řídící jednotka celé kastle auta a ta prý stojí 30000 - 40000 kč. Takže se jim do toho nechce. Prý se musí poradit s kolegy po Evropě jestli to náhodou už taky někdo neřešil. :((
Chevrolet Aveo bílý sedan
1,4l 74kw LTZ
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od Boeing737 »

Začínam byť z toho nervozný,ale ja budem na nich veľmi zlý! Zatiaľ nemám žiaden problém a toto som čakal,lebo ma informovali. Ak bude prúser,volám aj TV :((
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zvolávacia akcia na Aveo

Příspěvek od Boeing737 »

Dnes /pondelok/ som volal do remesloservisu,objednali ma na zajtra /utorok/,tak to zatiaľ išlo rýchlo. Oprava vraj cca.1,5 h a nový diel je po inovácii,tak uvidíme,možno vydrží aj 6000 km ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“