Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

Zdravím všetkých majiteľov Avea, aj iných Chevroleťákov.

Najskôr chcem poďakovať za super diskusie a príspevky, vďaka ktorým sa mi výber môjho prvého, vlastného auta výrazne zjednodušil. Rozhodoval som sa medzi Cruze a Aveo, nakoniec som sa rozhodol pre Aveo v plnej výbave, pre lepšiu cenu, nižšie poistky a samozrejme plnú výbavu. Doma ho mám pár dní, no už som na ňom natočil 1400 km, čo je slušné číslo :) Autíčko som bral ako úplne nové.

Jazdí naozaj príjemne, ticho (až na určité momenty, ktorým sa budem venovať neskôr), veľmi ma teší úroveň výbavy, kde mi kamaráti často neveria, čo všetko tam natlačili a za takú cenu (napr. zarytí fanúšikovia VW group :D ). Smaozrejme, som sa napočúval diskusií - načo si to kúpil, za takú cenu si mohol mať 5-6 ročnú audinu alebo BMW, no na také podnety prakticky ani nereagujem. ;) . Je to 1.4, sila motora sa mi zdá byť absolútne primeraná, keď treba tak sa dá aj predbiehať, inak, ak človek jazdí normálne, v rámci pravidiel premávky a pravidiel slušnosti, tak tá 1.4 skutočne stačí. Je to moje prvé vlastné auto, nieže by som nikdy nejazdil, doteraz - rodinné autá: Škoda Felicia, Seat Cordoba, Daewoo Evanda a diremná Octavia, no prvé na ktoré som si sám zarobil :) (v podstate na jeho časť, na zvyšok keď ho za 3 roky splatím :D :D :D ).

Od novoty sa však prejavujú dve veci, k tomu by som na Vás mal ešte jednu otázku. Jedna vec je jednoznačná - rezonuje reprák v pravých predných dverách. Nerezonuje vždy, jednu jazdu áno, inú nie. Ak rezonuje, tak rezonuje aj pri prejazdoch cez nerovnosti, nielen pri hudbe. Keď nerezonuje, tak môžem ísť aj cez tankodróm a nič. Ak to bude zriedkavé, vydržím do prvej garančky, a potom to nechám spraviť/vymeniť, ak sa to budue stupňovať tak poputujem do servisu skôr.

Čo ma však zarazilo je jedna vec - pri rozbiehaní sa je počuť (od prevodovky, alebo spojky???? neviem presne) akýsi dunivý zvuk, akési kovové rapkanie. Je to počuť iba pri rozbiehaní sa a to iba do momentu, kým nemám rýchlosť 4-5 km/h vtedy to prestane. Výraznejšie je to počuť pri rozbiehaní sa do kopca, resp. keď chcem výsť na obrubník, vtedy je to dunenie relatívne dosť výrazné. Popri tom dunení cítim akoby jemné údery do spojky. Pri bežnej jazde to nerobí, ani pri akcelerácií, preraďovaní, proste iba keď sa rozbueham z miesta. Keď dám pri rozbiehaní veľa plynu, neprimerane samozrejme na bežné rozbiehanie, tak to skoro vôbec neorbí. Čo sa týka intenzity toho dunenia, pri pustenom rádiu si to všimnete hlavne pri rozbiehaní do kopca alebo pri rozbiehaní sa cez prekážku (vychádzaní na obrubník), pri rozbiehaní na rovinke iba ak sa hlavne sústredíte na ten zvuk. Pri vypnutom je to počuť celkom pekne pri každom rozjazde.

Hneď som im to zaniesol do servisu, kde mi auto vrátili s tým, že tam nieje žiadna závada a že si to nemám všímať. Máte dakto podobné skúsenosti? Stretli ste sa s niečim podobným? Na žiadnom inom aute som nič podobné nepočul. Auto má 1400 km, môže to byť tým, že je to nové? Zvuk je rovnaký od prvého momentu, neviem posúdiť, či sa zhoršuje alebo nie (skôr je to furt rovnaké). Mám na servis tlačiť, nech sa na to pozrú ešte raz, alebo to mám nechať tak a proste jazdiť a čakať či je to naozaj banalita alebo či to prdne?

Ešte sa chcem spýtať jednu otázku - pri zošliapnutí plynového pedála na mieste počujem z motorového priestoru (spod prístrojovky od spolujazdca) zvuk - akoby tečenie tekutiny (ale len pri vypnutom rádiu, zvuk nieje nijako výrazný), kukal som to, nevyzerá, že dakde dačo uniká. Je možné, že je počuť benzín/chladiacu kvapalinu ako šliapnem na plyn, ako sa zvýši prietok cez hadičky?

Viem, že mám možnože háklivé otázky, budem vďačný za odpovede a pochopenie, je to moje prvé auto a zároveň prvé úplne nové auto, tak som na neho ešte nejako torchu háklivý. :D
8) :)
Ďakujem
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od 18lukin18 »

Vítám tě tu :PP: :PP: :PP: přeji ti hodně moc šťastných kilometrů :PP: :PP: mám starší Aveo a nic mě to nedělá,počkej na zkušenější co mají už tyhle novější ;-)
Jedna otázečka na tebe,jak si spokojený s mp3 přehrávačem nad volantem ;-) :?: :?: :?: :?:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

Pokiaľ myslíš tým MP3 prehrávačom srandovný displej - úprimne ten mi dosť vadil, ale po pár kilometroch som si na neho zvykol a nejak ho už vnímam ako súčasť auta :) Ak bude jadziť naozaj dobre, tak, mylsím, že to dokážem zvládnuť :D
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od 18lukin18 »

Aveo1 píše:Pokiaľ myslíš tým MP3 prehrávačom srandovný displej - úprimne ten mi dosť vadil, ale po pár kilometroch som si na neho zvykol a nejak ho už vnímam ako súčasť auta :) Ak bude jadziť naozaj dobre, tak, mylsím, že to dokážem zvládnuť :D
jj ten srandovní displej :lol: :lol: :mrgreen: ten mě na tom Aveu rozčiluje,jinak je to převelice nádherné auti ;-)
Jo a když jsi z BA tak 16.6 máme srazík v BA ;-) takže pokuď máš volno budeme rádi když dorazíš ;-) :PP: :PP:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
WAITING
Příspěvky: 210
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:41
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od WAITING »

mna takato zoznamovacka s novym autom caka za nejake tie 2-3 tyzdne
snad to budem vidiet pozitivnejsie nez ty
dufam ze sa tie tvoje zistenia nejak rozumne vysvetlia

zatial ti prajem dalsie stastne kilometre
1,4 16V 100k - Nové Aveo 4-dverové LT - modra borocay ---===>>> a je to tadyyyyyy
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Rudolf Š. »

tak já tě tu vítám :PP: :PP: přeji mnoho šťastných kilometrů s Aveem :PP: :PP: :PP: hurá další Aveo :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

16.6. - ak s abude dať, tak prídem. Je sa treba aj dakde prihlásiť, či stačí iba prísť?

Aj ja dúfam, že to celé nebude nič vážne, však zase je to v záruke, tak zostáva veriť, že ak bys a čokolvek stalo, tak by to mali spraviť. Ten reprák ma až tak neštve, a ani ten zvuk tečúcej tekutiny, kdeďže nikde nič netečie nebude asi nič iné, ako zvuk jednej z mnohých tekutík, ktoré v motorovom priestore kolujú. Jedine to dunenie pri rozbiehaní.....ako spm už písal, odniesol som im to tam hneď na druhý deň, auto mi vrátili po 4roch hodinách s tým, že tam nieje žiadna závada, tak snáď sa im dá veriť :) Chystám sa za mesiac na dovolenku k moru s Aveom, tak verím, že všetko pobeží ako má. Inak spokojnosť auto je super a príjemne sa v ňom jazdí.
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od 18lukin18 »

Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Scorpion.11 »

Taky tě tu pěkně vítám a mnoho pěkného čtení a spoustu rad a návodů :PP: Jinak k tomu tvému problému tu prozatím nových aut v tvé třídě není a prozatím osobně já takové problémi nemám a doufám, že ani nebudu :PP:
Nic ve zlém, ale nepatříš taky k těm co slyší i trávu růst? Protože slyšet jak ti teče tekutina v motoru tak to chce mít asi dost vyvinutý sluch :lol: Jinak doufám, že budeš mít jen a pouze kladné a pozitivní ohlasy na Aveo :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od 18lukin18 »

Scorpion.11 píše:
Nic ve zlém, ale nepatříš taky k těm co slyší i trávu růst? Protože slyšet jak ti teče tekutina v motoru tak to chce mít asi dost vyvinutý sluch :lol:
:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
WAITING
Příspěvky: 210
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:41
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od WAITING »

ps: ja som mal testovaciu jazdu s novym aveom a nespozoroval som ziadne podozrive zvuky a to som si vybehol aj na cestu plnu vymolov a nic nedrncalo
1,4 16V 100k - Nové Aveo 4-dverové LT - modra borocay ---===>>> a je to tadyyyyyy
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak ti přeci na testování nedají nějaký špatný auto, že? :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

Hehe, k tomu zvuku tekutiny asi máš pravdu, ako som napísal, som k tomu auto ešte dosť precitlivený :D....skôr som sa zameriaval na to dunenie pri rozbiehaní, či naozaj sa už s niečím takým dakto stretol (aleno by mohol mať aspoň nápad, prečo to môže byť). Nakoľko viem, že nie vždy sa dá servisom veriť, možno si chceli iba uľahčiť prácu (šak čo, šak to jazdí a keď to jazdiť prestane, tak sa na to kukneme -P ) preto skúšam nájsť odpovede u znalcov v odbore - na fóre :D
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak uvidíš co ti to bude dělat dál a jaké zvuky to bude dělat. Pokud to bude dál zlobit či zvuky nepřestanou tak bych na nic nečekal a jel do servisu. Pokud i po servisu by to dělalo dál tak bych navštívil zas jiný servis ať se na to podívá :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od 18lukin18 »

Aveo1 píše:Hehe, k tomu zvuku tekutiny asi máš pravdu, ako som napísal, som k tomu auto ešte dosť precitlivený :D....skôr som sa zameriaval na to dunenie pri rozbiehaní, či naozaj sa už s niečím takým dakto stretol (aleno by mohol mať aspoň nápad, prečo to môže byť). Nakoľko viem, že nie vždy sa dá servisom veriť, možno si chceli iba uľahčiť prácu (šak čo, šak to jazdí a keď to jazdiť prestane, tak sa na to kukneme -P ) preto skúšam nájsť odpovede u znalcov v odbore - na fóre :D
pokuď je to v našich silách rádi pomůžeme ale jak psal Scorpion tak tyhle auta tady ještě moc nejsou takže se teprvá čeká na první ohlasy majitelů ;-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“