Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od saamm »

Boeing737 - to co tu uvádíš co to má společné s 1 servisní prohlídkou ????????????

a za druhé co uvádíš není náhradní vozidlo ale zápujčka při opravě která není REKLAMACE uznaná výrobcem. U náhradního vozidla se cena pohybuje za ujetý km dle amortizace tvého vozidla. Ostatek platí pojišťovna. PŘI OPRAVĚ PO DOPRAVNÍ NEHODĚ nezaviněnou tebou a bez alkoholu u tebe. ( AVEO 2008 dopr.nehoda - 3,60 KČ na1 km + benzin co projedeš ) cena byla v roce 2009.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

Nič to s tým nemá spoločné,ale ako info to možno niekomu pomôže.
Ceny za náhradné vozidlo sú všade iné a pre servis je jedno,kto ju spôsobil,lebo ty si na opravu môžeš vybrať ktorý servis chceš. ...resp. sa rozhodneš ty,komu dáš zarobiť. Ak sa samozrejme jedná o náhradne vozidlo, ktoré ti poskytne servis /nie z nároku na HP/-ak ti ho poskytne. Niekto si pýta 40.-EUR na 1 deň/niekto ti ho dá na prvé 3 dni grátis/niekto ani neposkytuje.

Takže ak bude mať niekto,alebo má škodu na vozidle a auto potrebuje denne,napr.do práce a natrafí na toto fórum-tému,tak bude rád,že ho nezobral napr.do BA,kde mu naúčtujú cca.45.-EUR na deň,ale zoberie ho napr.do NR kde mu servis vozidlo dá grátis,tak bude rád,že to tu niekto napísal.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

.-..tie údaje,ktoré píšeš možno platia v ČR v r.2009 a hlavne záleží,že akú máš HP,ak si nárokuješ náhradné vozidlo z HP.
To máš ako v Orange-zapožičanie náhradného tel.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od saamm »

Ty píšeš o Půjčení vozidla ale já o Náhradním vozidle. A to jsou DVA rozdílné pojmy.

Jsem nepsal nic o Havarijní pojistce ale o Povinném ručení. Celá oprava (dle tabulek o amortizaci vozidla) i s nákladama na náhradní vozidlo jde na účet toho, kdo dopravní nehodu způsobil, platí za něho pojišťovna kde má on povinné ručení. Poškozený si platí jen palivo a za km dle tarifu pro dané vozidlo. Náhradní vozidlo si můžeš půjčit, kde chceš Ale adekvátní tvému. Co do výkonu a třídy. Aveo – Fábie ale ne Oktávie nebo Cruze to je již o třídu nahoru. Tam by ti, účtovala pojišťovna jiný tarif a to podstatně dražší.
Reklamace a záruční oprava. To je zase další kapitola. Při záruce – reklamace máš nárok na náhradní vozidlo ale až nad tři pracovní dny co je vozidlo v opravě. Takže vozidlo dáš do opravy v pátek ve 12.00 tak ti na náhradní vozidlo vznikne nárok až ve středu po 12.00. Ale servis je docela vyčouraný takže ty nahlásíš nebo přijedeš na reklamaci, oni udělají analýzu co je vadné a řeknou ti že vozidlo je provozuschopné abys přijel na opravu v pátek. Do smluveného termínu zajistí ND a na náhradní vozidlo zapomeň. A jsi bez auta cca 6 dnů. Zcela legálně.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Pedro77
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 18, 2012 13:54
Bydliště: Sečovce

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Pedro77 »

Scorpion.11 píše:No já mám už tři garančky a svíčky mi ještě měnit nechtěli :PP:
Ja som sa dnes objednal na 2 servisnú prehliadku, a bolo mi povedané že sviečky sa menia v nových aveách na 60 tis, alebo 4 roky, ale aj tak sa mi zdá cena dosť vysoká cca 200 Eur, keď prvá serviska ma vyšla na 128 Eur.
Aveo 1,2 sedan LT, 63kw, r.v 2012, strieborná metalíza - aktual
Fiat Palio Weekend r.v 99 - excars
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Scorpion.11 »

To jsou svíčky ze zlata, že taková cena :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

Veď pomaly odkladaj a keď pojdeš na výmenu,tak budeš mať :lol:
Inak už by som to neriešil....Chevy končí a sviečky si vymením aj sám. Pokiaľ tam dáš tie,ktoré dávajú oni,záruku nestratíš!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Karl89
Příspěvky: 28
Registrován: ned kvě 19, 2013 11:07
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Karl89 »

Zdravím....

První serviska mě stála 4004kč myslim a tento měsíc půjdu na druhou a mám vše vlastní tak pak písnu kolik chtěli za práci. Půjdu do BS auta. Doufám že mě nesedřou z kůže...
Chevrolet Aveo 2011, 1.2 benzín, černé,
Vždy se dá něco vylepšit...
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od pejee »

Karl89: To máš nový model avea? my jsme za první servisku platili cca 1100 Kč, za druhou 2550 Kč a na třetí už možná ani nepůjdu :) ještě se uvidí. Vždy jsem měl vlastní olej ( samo že to zapsali do servisky, normálně řeknou že tam dávají ten samý olej co jsem si dovezl, že je to v pořádku ale jak jde o servis tak se stejně hned kryjou) A myslím si, že auto co má najeto ani ne 20000 za 3 roky nepotřebuje měnit nic než olej a filtry případně.
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Karl89
Příspěvky: 28
Registrován: ned kvě 19, 2013 11:07
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Karl89 »

pejee píše:Karl89: To máš nový model avea? my jsme za první servisku platili cca 1100 Kč, za druhou 2550 Kč a na třetí už možná ani nepůjdu :) ještě se uvidí. Vždy jsem měl vlastní olej ( samo že to zapsali do servisky, normálně řeknou že tam dávají ten samý olej co jsem si dovezl, že je to v pořádku ale jak jde o servis tak se stejně hned kryjou) A myslím si, že auto co má najeto ani ne 20000 za 3 roky nepotřebuje měnit nic než olej a filtry případně.
Ne ne stary aveo. Model 2011 ale přihlášeno 2012. No uvidim.
Chevrolet Aveo 2011, 1.2 benzín, černé,
Vždy se dá něco vylepšit...
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

Bol som na 1,2 a teraz na 3 a vždy platím
115.-eur
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od pejee »

115 eur je dost, ale co naděláš, pokud chceš "záruku" :?
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

Inde je to 160 a v BA dokonca 260.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Karl89
Příspěvky: 28
Registrován: ned kvě 19, 2013 11:07
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Karl89 »

Zdravím pánové....
Tak jsem se dnes chtěl objednat na 2. garanční prohlídku. Mám vlastní díly. Kůli tomu mě neobjednají v BS Auto Brno a i v Renocaru Brno. Tak to je velmi zajimavé. Nevíte kde by jinde mohli být přístupnější? Dokonce si myslím že na vlastní díly mám ze zákona nárok. Přece jen je to můj majetek...
Děkuji za odpovědi.....S pozdravem Karel
Chevrolet Aveo 2011, 1.2 benzín, černé,
Vždy se dá něco vylepšit...
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Scorpion.11 »

Zdravím tak s olejem by jsi ještě pochodil, ale se svými díly to už asi ne :lol: :PP:
Karl89 píše: Díly sem si sehnal sám a jejich svíčky nechci když mám nachystané DENSO...
Tak máš možnost se přímo domluvit co chceš udělat a co ne, takže se domluvím bez výměny svíček :PP: Pak jedině svíčky vyměnit sám a nebo svíčky vyměnit mimo servisku zvlášť -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“