Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od ladinek »

Karl89 píše:Zdravím pánové....
Tak jsem se dnes chtěl objednat na 2. garanční prohlídku. Mám vlastní díly. Kůli tomu mě neobjednají v BS Auto Brno a i v Renocaru Brno. Tak to je velmi zajimavé. Nevíte kde by jinde mohli být přístupnější? Dokonce si myslím že na vlastní díly mám ze zákona nárok. Přece jen je to můj majetek...
Děkuji za odpovědi.....S pozdravem Karel
Pokud bys chtěl po mě vymalovat a řekls , že barvu si koupíš sám, taky bych to nedělal, olej je z portfolia podniku první na čem vydělávají tak proč si kazit reputaci nepřípustnosti ;) já se na garančky vyprdl a jezdím též :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Karl89
Příspěvky: 28
Registrován: ned kvě 19, 2013 11:07
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Karl89 »

Já to chápu že si chtějí vydělat co nejvíc...Ale když to jde u škody? Jsem elektrikář a abych pravdu řekl tak jsem radši když si zákazník koupí matroš sám...protože si vydělám hlavně na práci.A aspoň v tom nemám tolik peněz a nemusim se bát, když mi nezaplatí...bohužel to že lidi neplatí je dnes běžné....
Chevrolet Aveo 2011, 1.2 benzín, černé,
Vždy se dá něco vylepšit...
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od ladinek »

Oni to maj jako hlavní zdroj zisku a ví, moc dobře, že pokud tu záruku chceš, olej si koupit musíš. To je jejich strategie vůdce :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Karl89
Příspěvky: 28
Registrován: ned kvě 19, 2013 11:07
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Karl89 »

To máš pravdu. Ale myslím, že ze zákona mám právo si donést vlastní díly....Taky na ty díly nemám záruku od nich...Mám jen záruku na práci a na auto...
Chevrolet Aveo 2011, 1.2 benzín, černé,
Vždy se dá něco vylepšit...
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

Podľa zákona áno,ale servis môže mať interné podmienky.
Záruka platí vtedy, ak sa nepreukáže to, že tebou donesené diely spôsobili príp.poruchu.
Koľko ťa ale bude stáť dokazovanie, súdy....aj časovo aj finančne.
Oplatí sa to?
Ja skôr zjednám cenu, alebo nájdem najlacnejší servis,idem na kávu, niečo prečítam...pokiaľ auto spravia a keď je problém,tak som vo výhode ja ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Karl89
Příspěvky: 28
Registrován: ned kvě 19, 2013 11:07
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Karl89 »

Jasný tomu já rozumím. Podle mě interní nařízení nemůže být v rozporu se zákony ČR....samozdřejmě že to dokazování může být krkolomné....A ono je rozdíl když za díly zaplatím 1500kč než 3500kč...jen rozdíl že mi díly prodá servis...Jinak jsou ůplně stejné co mám...O to mi jde...díly jsou stejné a mají problém..Chápal bych kdybych chtěl namontovat od jiného výrobce..to je mi jasný že bych neuspěl, ale tohle je trošku špatně postavené...A teď mi jde už víc o princip si prosadit své... :-) (samozdřejmě že cena je cena.. :-) )
Chevrolet Aveo 2011, 1.2 benzín, černé,
Vždy se dá něco vylepšit...
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od saamm »

Pro – Karel89 - Podívej se na to z druhé strany. A ne jenom z té tvojí. Auto mám 5,5 roku 1 – 4 garančku jsem nechával dělat v servisech a nic jsem jim nedal a jenom jsem řekl co mají udělat nad rámec prohlídky. Jako např. olej. Vždy nabízely nějaký SHELL se slovy že je lepší a hlavně lacinší než Dexos2. Při první garanční prohlídce daly nový olej a štítek tam byl od Shellu při přebírání vozidla jsem si toho všiml a již to začalo. První co udělali že dali jiný štítek a že je to OK. Tak jsem jim oznámil, ať ukáží jednu svíčku z motoru – a co si myslíš? Ano byla stará. Takže jsem s úsměvem utrousil že za první volám na právní zastoupení (DAS a dále na ČOI) a to byl fofr olej i svíčky ven a ty co tam měli být dle mého požadavku a specifikace výrobce. Dotyčný servis do 18 měsíců ukončil svou činnost pro protože Chevrolet jim sebral atest pro prodej a servis jejich vozidel. Dále měním svíčky každý rok i když mají životnost 60000 nebo 4roky. Vždy nové. Nějakých 600kč mne nezabije ale ušetří daleko více peněz na palivu. Pokud je máš doma tak si je vyměň sám. Pokud chceš šetřit tak si nemáš kupovat tak drahé vozidlo. Pokud máš na opícu tak musíš mít aj na banány.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Scorpion.11 »

saamm a jaký dáváš svíčky?
Jinak je jasný, že autorizovaný servis dává jen svoje díle na které pak poskytuje záruku. S olejem jsem třeba v BS problém neměl, protože jsem měl vše domluvený emailem co a za kolik a napsali jen do knížky vlastní olej :PP: I když přijmací technik byl nepříčetný, když jsem mu řekl, že tady mám svůj olej a i cenu mě chtěl navýšit, ale ukázal jsem mu vytištěný email a chlapec sklapl :lol:

Nebo pak zajít do neautorizovaného servisu, kde by ti tvoje díly snad i namontovali a záruka by ti šla samozřejmě dál :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
buplo
Příspěvky: 25
Registrován: čtv čer 27, 2013 12:57

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od buplo »

Ahojte,
mám na Vás všetkých jednu otázku. :-)
Hneď 1.servisku som si nechal urobiť nie v servise Chevrolet, ale v inom servise.
Samozrejme ten servis mi dal do servisnej knižky pečiatku, len to nie je Chevrolet.
Donedávna, keď mi ju robili, mi vraveli, že takáto prehliadka platí a 5-ročná záruka tiež platí ďalej.
Ale predvčerom sa mi dostala do uší správa, že prišlo k nejakej zmene zákona a tieto povinné
servisné prehliadky musí vykonávať značkový servis (teda pre nás servis Chevrolet) na to aby platila záruka, ktorú nám dal predajca, teda viac ako 2 roky !!!
Je to pravda ? Lebo ja som si 1.servisku nechal spraviť o niečo skôr a na ešte jednu, keď bude mať môj Chevy 1 rok sa mi už nechce ! Samozrejme 5-ročnú záruku je dobré zachovať. :-)
Tak je to pravda ?
Chevrolet Aveo sedan 1.2 16V 63kW LT+, 2013, tmavomodrá
Karl89
Příspěvky: 28
Registrován: ned kvě 19, 2013 11:07
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Karl89 »

Podle Evropské komise a platnost blokové vyjímky máš právo se svobodně rozhodnout kam půjdeš auto servisovat. Máš také právo si rozhodnout jaké díly budou použity. Záruka platí pořád dál. Nic ti Chevrolet nemůže nařídit. A pokud ano tak porušuje pravidla hry.... Včera jsem byl v servise BS auto a tam mi vedoucí servisu řekl žě mě odmítá a nechce mi udělat servisní prohlídku. Tak jsem napsal stížnost dnes by jim tam měla dojít....Uvidíme jestli vůbec napíšou. Ale auto určitě už budu servisovat jinde..Nechtěli mi totiž namontovat mé díly. Přijimací technik po mě chtěl papíry na originalitu součástí..tak jse mu řekl že na dílech je značka GM a že jsou stejné co mám od nich namontované...Nakonec jsem se dozvěděl, že můj dodavatel koupil olej Dexos 2 přímo u BS auto. Sice v Praze ale u nich..takže sranda... :-)
Chevrolet Aveo 2011, 1.2 benzín, černé,
Vždy se dá něco vylepšit...
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tu stížnost jsi poslal do Prahy?
I když náhradní díly mají značku GM neznamená, že to jsou originály, takže z jedné strany není čemu se divit servisu, že se tak brání, když ti musí potvrdit záruku , když neví co jsou díle zač. U oleje je to už něco jiného, protože když si dovezeš svůj tak ti do servisní knížky zapíšou vlastní olej a jsou z obliga.
Jinak jsem zvědav teda, který servis budeš přemlouvat, aby ti namontoval všechny tvé vlastní díly a oni budou mít s toho jen práci. Jo možná nějaký kamarád v servisu ti to udělá, ale servis právě vydělává hlavně na takových dílech.
Přeji ti hodně štěstí :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od honza72 »

Jsou to debiloviny....
GM nevyrábí ND, žádné!!! Pouze používá díly výrobců autosoučástí k montáží svých vozů v tzv. prvovýrobě!!! Pro zásobování servisů používá stejné ND ze stejných linek, jako jiní, ale balí se do krabic s logem GM!!! Takže nic jako ORIGINÁLNÍ DÍL z GM neexistuje. Takže používají jen nátlak a zastrašování zákazníků. A prop.. Mě ještě nenamontovali v servise Chevrolet jakože "originální" díl, při výměně používají kde - co. Třeba svíčky mi dali Bosch z Ruska, žádné "originální" NGK, které tam jsou a které jsem si teď pořídil sám, brzdové desky - cha, cha... Filtry, já si teď kupuji určitě originálnější, protože používám MANN, ten je totiž i v modrých krabicíh s logem GM. O oleji víme kulové, protože co mají v barelech s označením DEXOS si můžeme nechat jen zdát. Beztak sračku od kdejakého podomního prodejce olejů, který dá lepší cenu na stáčený olej a dělají machry. -P
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Karl89
Příspěvky: 28
Registrován: ned kvě 19, 2013 11:07
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Karl89 »

Jo jo je to tak... Možná se budeš divit ale namontuje. Nemá s tím problém a bude mě stát zhruba 2000kč což je přijatelné...Mám totiž hodně dílů... :-) ..Jasny ale originál GM asi neexistuje to se s tebou nebudu hádat...tak do toho nevidim...Chápu že se brání, ale jako spotřebitel mám právo své práva využívat a oni ano máte, ale my vás neobsloužíme...takže supr... :-)
Chevrolet Aveo 2011, 1.2 benzín, černé,
Vždy se dá něco vylepšit...
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

Ale nejde len o olej a filtre,ale aj diagnostiku a nie každý v dielni to vie rozkodovať ako v Chevy.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Scorpion.11 »

Všechny díly co potřebuji beru přes Carmax, takže mám i objednané origo svíčky NGK, jinak olej Dexos 2 beru z oleje-cz :PP: Diagnostika v Chevy prozatím není problém za 200,- -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“