Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od honza72 »

No tak jinak, bylo mi vysvětleno, že pokud auto nebude hlásit problém = chyba = žlutá kontrolka některé z jednotek, tak diagnostiku nepoužívají... Stejné to máme i ve firmě v citrošu, renaultu, WV... Takže při "garančce" jen holo práce a díly ber, kde ber...
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

Ja chodím do KN a platí toľko,koľko by som zaplatil aj v nejakej dielni /pýtal som sa/. Platím okolo 110.-EUR a auto je tam cca.4 hod. Minule som stál pri mechanikovi.Auto napojil na VAG /diagnostika/ a bolo to napojené cca.2,5h aj keď žiadna kontrolka mi nesvietila.
Z toho zistil aj to, že kedy som menil žiarovku, kedy som núdzovo brzdil....ako čierna skrinka.
Pýtal som sa v Opel servise /lebo to mám bližšie/,či by mi spravili servis,ale vraj vymenia len olej,filtre a Dg mi nevedia spraviť,lebo nevedia rozkódovať kódy od Chevy.
Tak to nie je len o olejoch a filtroch,ale ok....každý si robí s autom čo chce.
Ten soft na diagnostiku niečo stojí,treba ho aktualizovať a hlavne vedieť prečítať údaje-čísla a hodnoty. Dnes ma dg skoro každá dielňa,ale nie každý s ním vie robiť...vlastná skúsenosť.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od honza72 »

Hele, sranda, jo. Neber to tak zarputile, já jen, že mám x-té Daewoo, ve firmě patnáct aut a šest druhů autorizáků a všude stejné, co se týče diagnostiky. Každopádně je divné, že oplisti toto tvrdí, protože jedou pod stejným diag., co jsou nové auta od GM stejná. I přístup mají do GM databáze, ale nič. Jediné je divné, proč to testoval 2,5 hodiny a na VAGu, což je diagnostika pro Volkswagen A.G. GM má SCAN100, Chevrolet Explorer, apod...
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Boeing737 »

To len ja som nazval VAG :-)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
rengeacz
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 25, 2011 06:11
Bydliště: rychnov nad kněžnou cz

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od rengeacz »

Dobrý den.Tak včera jsem byl místo v chevroletu na garanční prohlídce v normálmním servisu.Dal jsem na doporučení kamarádů a jsem zatím spokojen.Přístup byl solidní ceny mírné.Jedná se o srvis Best-Drive v Rychnově.
Za cenu 2375 czk udělali to co přes ulici a jeden chodník u chevroletu dnes již jen opel udělají za 4800 czk.
Cena za výměnu oleje - 206 czk
výměna brzdových destiček - 90 czk
Náplně a to ostatní je všude skoro stejná cena ale hodinová taksa je super protože to dělali opravdu intenzivně
1 hod.S přítomností při práci nebyl žádný problém nechali sledovat co a jak a ještě upozornili na nadostatečný nástřik spodku,takže na podzim to musím stříknout celé.
2x škoda 105, škoda forman,felicia com. 1.3 mpi,nubira 1.6 16 v,aveo 1.2 16v
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Scorpion.11 »

Dobrá cena i přístup a pouze hodinu též dost dobrý -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“