Vadná převodovka

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
jaram
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 15, 2012 00:05

Vadná převodovka

Příspěvek od jaram »

Na Aveu se mi vyskytla závada na převodovce. Při rozjezdu se ozývá z převodovky kovový šoupavý zvuk, zvyšující se s otáčkami hřídele (ne s otáčkami motoru) a pouze se zařazenou rychlostí. Nejhlasitěji při 1. a 2. rychl. stupni. Řazení je bez problémů. Na 4 a 5 zvuky skoro nejsou slyšet.
Byl jsem na posouzení v servisu, sdělili, že je to závada v převodovce. Nové stojí přes 100 tis.Kč (??), repasované, pokud by ji sehnali tak cca 25-30 tis.Kč + práce, pokud by nebyla chycená spojka, tak ještě cena spojky apod. Bratru tak přes 40 tis.Kč :( . Ale co tam ještě najdou, nikdo neví.
Mám obavu, že zůstatková cena auta je max. poloviční než cena případné opravy. Pár upřesňujících údajů:
Aveo HBI 1,2 komfort,barva černá Carbon, benzin,r.v. 2012, najeto 122000 km. Prosím o názor zkušených Chevroleťáků. Měl by někdo zájem si to opravit ? Chtěl bych se toho zbavit. Na nějaké symbolické ceně bych se domluvil. Já už na to nemám ani silu ani zdraví
Děkuji J.Mach
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadná převodovka

Příspěvek od LordMMX »

Ahoj, servis ťa chcel hlavne ošklbať. v prvom rade, treba si dať skontrolovať či máš v prevodovke dosť oleja, prípadne ho skúsiť vymeniť - fľaša stojí asi 15€ (350kč), idú tam necelé 2 litre takže potrebuješ 2 fľaše.

pokiaľ problém aj tak nezmizne, tak verím, že prevodovky sa nájdu aj za menej ako 30 tisíc kč - napríklad https://auto.bazos.cz/inzerat/140528842 ... z-vozu.php . autá možno vyzerajú rozdielne, ale v motoroch a prevodovkách veľký rozdiel nebude. stačí hľadať.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
jaram
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 15, 2012 00:05

Re: Vadná převodovka

Příspěvek od jaram »

Děkuji za radu, zkusím na to někoho sehnat.
JM
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“