záhadná závada prosím o pomoc

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
maceknovak
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 17, 2014 17:37

záhadná závada prosím o pomoc

Příspěvek od maceknovak »

Dobrý den všechny srdečně zdravím nedávno jsem koupil Aveo 1.4 74 kw a ojevuje se mi něco s čím si nevím rady nevím jestli se mi to povede správně popsat. Za jízdy najednou auto ztratí výkon a nejde ani přidat plyn sice jede ale je to podobné nouzovému režimu po vyřazení rychlosti auto chcípne, první nastartování nejde až na podruhé opět chytne a jede zas úplně normálně. Řídící jednotka neukazuje žádnou poruchu.Nejprve jsem myslel že to dělá jen při studeném motoru protože se mi to stávalo převážně při cestě domů z práce, ale nedávno jsem jel ze svého rodiště 250 km a stalo se mi to také zhruba v polovině cesty, je to dost nepříjemné protože musím zastavit a startovat. Jo ještě taková maličkost nevím jestli to nějak souvisí, ale nikdy se mi to nestalo pokud vyjíždím z garáže vždy po startu z venku. Jestli jste měl někdo něco podobného prosím poradtě vítám každý názor v servisu na mě koukali jak když jsem nějaký blázen co si vymýšlí nesmysl.
Reklama
 

Uživatelský avatar
sdosty
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 11, 2011 22:40
Bydliště: Brno

Re: záhadná závada prosím o pomoc

Příspěvek od sdosty »

Vlítni do servisu a omlať jim to klidně o hlavu když budeš muset ale nenechávej si od nich nalhávat věci typu to není možné... Oni sami neví co s tím museli by si to u sebe nechat a zkoušet vyměňovat ( autorizovaný servis - výměnáři ne opraváři ). 8)
Pak písni jak to dopadlo ;)
Chevrolet Aveo bílý sedan
1,4l 74kw LTZ
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: záhadná závada prosím o pomoc

Příspěvek od Vypravca »

Nebude problem s EGR ventilom?
Skus si ho vycistit, skontrolovat ci riadne funguje.
Popripade, ak ho vycistis a bude fungovat mozes ho zaslepit.
Pri cisteni mozes vycistit aj klapku a krokovy motorcek a resetnut RJ odpojenim baterky.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: záhadná závada prosím o pomoc

Příspěvek od slidil »

Na Favoritu jsem měl podobnou závadu, dělalo to palivový čerpadlo. Vždycky to chcíplo, první nastartování nešlo, až na podruhý nebo na potřetí.
A podíval bych se ještě, jestli nemáš ucpaný palivový filtr.

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... palivoveho
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
maceknovak
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 17, 2014 17:37

Re: záhadná závada prosím o pomoc

Příspěvek od maceknovak »

Dobrý den moooc děkuji všem za odpovědi.Zapoměl jsem ,prominte, že to Aveo je rok výroby 2009 a před dvěma lety předěláno na plyn.Závada se opakuje jak na plyn tak na benzin.V servisu jsem zkoušel být trochu tvrdší ale řekli mi že je to těžké že by se jim to muselo stát aby věděli co vyměnit nebo že mi zkusí vše povyměnovat ale že se pak nedoplatím.Se mnou je to těžké přesedlal jsem také z favoritu ale tohle auto je úplně jiná třída asi jako z koloběžky na auto:))))).Že existuje nějaký EGR jsem se dozvěděl dozvěděl tak před týdnem a zaboha ho na tom autě nemohu najít.Palivové čerpadlo jsem vyloučil kvůli tomu LPG jestli se tedy nepoužívá při nedostatku výkonu i benzin to nevím.Každopádně to s tím filtrem zkusím.Ještě jednou děkuji a omluvte mě prosím ale jsem opravdu úplný amatér,ale pokusím se to časem vylepšit.
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“