Nové Aveo - prosím o pomoc

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
sdosty
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 11, 2011 22:40
Bydliště: Brno

Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od sdosty »

Zdravím Vás všechny mám na Vás, majitelé nových Aveí prosbu.
Po pár měsících provozu jsem zjistil že mi moje auto při nastartování samo začne ohřívat zadní sklo. Manuálně to jde vypnout, ale říkal jsem si auto je v záruce tak to půjdu reklamovat. V servisu mi to opravovali, měnili různé řídící jednotky a když se to už táhlo snad šestý měsíc tak mi došla trpělivost a donesl jsem jim odstoupení od smlouvy. Následně mě ukecali abych jim dal ještě jednu šanci a začali se o to starat na vyšších místech. Tři týdny se snažili zjistit co s tím bohužel ani pomoc z klientského centra v Anglii jim nepomohla a to tu byly osobně. A včera mi volali ze servisu že si mám pro auto přijít a protože nevěděli co s tím tak zjistili že to není závada ale že je to normální jev ( to jsou slova ředitele podniku ). Takže mě se po několika měsících provozu při nastartování začal sám zapínat ohřev zadního skla a podle nich je to "normální". Tak bych prosil jestli by se majitelé Nových Aveí mohli při nastartování mrknout na kontrolku od vyhřívání a napsali zda-li se jim děje to samé anebo se vám nic nezapíná. Napište prosím i rok výroby a stupeň výbavy a místo nákupu vozidla ( pokud to nemáte v popisu ).

Zvažuji totiž že se budu bránit soudně.

Moc vám děkuji
Chevrolet Aveo bílý sedan
1,4l 74kw LTZ
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od 18lukin18 »

to ti dělá i když je sucho,neprší,nesněží :?: :?:
je to docela zajímavý jev,aby to bylo normální tak si myslím že by tam vzadu muselo být čidlo na to aby to spouštělo samo
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od Dannik91 »

Sice nemám Aveo, ale Cruze, nicméně s tímto mám také zkušenost.
Když jsem pořídil auto (v prosinci), přesně toto se mi také dělo. Pokaždé když jsem nastartoval, tak se automaticky zaplo vyhřívání. Jak se ale venku trochu oteplilo, tak to přestalo. Nyní přichází zima a kontrolka opět svítí. Tak jí prostě vypnu, pokud jí nepotřebuji a jedu.
Osobně bych to neviděl jako závadu, ale jakousi automatickou věc na základě vyhodnocení teploty nebo jinýho faktoru. Akorát mě zaráží, co ty špekulanti v tom servisu prováděli. Je to hrozný, mnohem lepší je forum, než nějaký servisy. Jaký já mám s nima zkušenosti, to je na malou knížku už.

Ať to jezdí ;-)
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od pejee »

Tenhle dotaz už tu byl ne? Jinak na našem se nic samo nezapíná, kromě klimy když otočím ovladač na symbol okna :evil: . Jediné co jsem si všimnul, že může zapnout samo je třeba recirkulace vzduchu, pokud ji zapnu manuálně při jízdě a nevypnu před zhasnutím motoru, později nebo druhý den nastartuju tak to zase zapne samo, možná i klima to tak dělá, teď nevím. každopádně o nějaké funkci automatického vyhřívání skla se nikde nepíše a není mi známo, že by něco takového existovalo.. :)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od xwing »

V kazdom pripade ak je to vlastnost a ne chyba, je zarazajuce, ze servis o takom nieco nevie, ak je to navyse autorizovany servis, kde sa predpoklada urcity stupen znalosti aut a ich vlastnosti.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od pejee »

odborníky v autorizovaných servisech raděj komentovat nebudu :D
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
sdosty
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 11, 2011 22:40
Bydliště: Brno

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od sdosty »

U Cruize je to jasné to už si zjišťovali také. Cruiz má ve výbavě nějaké čidlo které se samo zapne při nastartování když teplota spadne pod 5 stupňů. To není můj případ a ani to nedělá pravidelně. Když nastartuju a manualně vypnu ten ohřev tak mám na přibližně 1-2 dny klid už se to při nastartování nezapne, ale pokud to nechám zaplé ty 3-4 minuty dokud se to samo nevypne tak při dalším nastartování se to zase rožne. Jenže jakmile se v tom autě něco zahřeje ( startování několikrát ihned po sobě ) tak se mi to už nezapne. A když je venku +30 a vám se zapne ohřev zadního skla tak je to docela vtipné. Tím že ze mě dělají blbečka ( ve smyslu když to nejde opravit prohlašme to za "normální" jev ) tak jsem se rozhodl že budu proti tomu bojovat. Bavil jsem se i s právníky a ti mi poradili nechat si udělat odborný posudek že to normální není a jakmile to budu mít tak případný soud nemůžu prohrát.
Chevrolet Aveo bílý sedan
1,4l 74kw LTZ
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od smire666 »

Tak v USA má KIA na krku žaloby za takmer trištvrte miliardy dolárov od tisícov zákazníkov, ktorí sa cítia byť podvedení tým, že ich autá majú v priemere o 1-1,5l vyššiu spotrebu proti deklarovanej...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od xwing »

Aj ja mam deklarovanu spotrebu 5,9 l/100km a ked urobim 6,7 tak som rad ze som take nieco vobec dokazal.
Prida sa niekto k zalobe ? :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od smire666 »

Mať také súdy a právny poriadok ako tam, tiež by tu žaloby len tak lietali. Nanešťastie ( i keď sem-tam asi našťastie ) to tu tak ale nefunguje... mňa by mohli zase žalovať za to, že som si dovolil dosiahnuť spotrebu mimo mesto o 0,1l nižšiu :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od lomngi »

sdosty píše:U Cruize je to jasné to už si zjišťovali také. Cruiz má ve výbavě nějaké čidlo které se samo zapne při nastartování když teplota spadne pod 5 stupňů. To není můj případ a ani to nedělá pravidelně. Když nastartuju a manualně vypnu ten ohřev tak mám na přibližně 1-2 dny klid už se to při nastartování nezapne, ale pokud to nechám zaplé ty 3-4 minuty dokud se to samo nevypne tak při dalším nastartování se to zase rožne. Jenže jakmile se v tom autě něco zahřeje ( startování několikrát ihned po sobě ) tak se mi to už nezapne. A když je venku +30 a vám se zapne ohřev zadního skla tak je to docela vtipné. Tím že ze mě dělají blbečka ( ve smyslu když to nejde opravit prohlašme to za "normální" jev ) tak jsem se rozhodl že budu proti tomu bojovat. Bavil jsem se i s právníky a ti mi poradili nechat si udělat odborný posudek že to normální není a jakmile to budu mít tak případný soud nemůžu prohrát.
1:- nech Ti dá servis písomne že to nie je závada a že auto je štandartne vybavené automatickým zapínanim ohrevu zdného skla. A že akým sposobom to funguje.
Potom reklamuj to že raz to ide a raz to nejde. ako si to uvádzal.
2:- príd do predajni a nech Ti na novom voze ukažú že pri štartovaní automaticky zapne ohrev okna a akým sposobom sa to ovláda.
3:_ existuje Europske združenie na ochranu spotrebitelov, Ktorý na základe Tvojho podnetu preveria Tvoje tvrdenie aTvrdenie servisu a právne Ta bezplatne zastúpia. a Pomôžu Ti to vybaviť sťažnosť a reklamáciu.- už som ich služby raz využil
Dalej existuje úrad Ombudsman pre ochranu práv spotrebiteľov Kde Tiež môžeš podať na firmu stažnosť.
A tu máš kontakt na blížšie info . na Toj problém
http://www.evropskyspotrebitel.cz/
A oni Ti poradia ešte lepšie ako ja,
4. Najrýchlešia a najlepšie riešenie je ale DAS. V tomto prípade by som užz mal dávno nové auto alebo vrátené peniaze. nakolko auto dáaš počas záruky na reklamáciu 3krát s tou istou závadou, tak už pri tretej reklamácii sú povinný podla dohody s Tebou bud vymeniť auto za nový kus alebo vrátiť nákupnú cenu, a to aj ked auto je kupované cez lísingovú spoločnosť.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Mato_PP
Příspěvky: 156
Registrován: čtv kvě 03, 2012 16:53
Bydliště: Poprad

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od Mato_PP »

Presne ako vravi lomngi ked to uz tak ma ist preco to nejde stale ale iba obcas, seru si do huby ja by som to tiez tal nemechal ja mam model 2012 a nic take mi nerobi a ani v navode o niecom takom zmienka nie je takze trepu bludy.
Drzim ti palce v tomto a informuj co nove
Chevrolet Aveo LTZ 1,3D SDE 95 k
Renault Megane II 1,4 16 V (predané)
Alesh31
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 23, 2012 18:48

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od Alesh31 »

Ahoj mam nové aveo rok výroby 2011 výbavu LS+ 1,2 16v 5 měsícu,tedy od léta.A od té doby co se ochladilo tak se mi občas také sepne po nastartování na pár minut vyhřívání zadního okna .Ale nějak mě to neobtěžuje,když to nepotřebuju tak to vypnu.Řešit na záruku to nebudu zatim.Uvidíme na jaře.
Chevrolet Aveo 1.2 16v LS+,2011
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od pejee »

Alesh: tak to máš to samé auto co já, ale už ho mám 17 měsíců ( sakra to letí :lol: ) ale jak jsem napsal tak mě to 100% nespíná.
p.s.: odkud jsi?
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Alesh31
Příspěvky: 22
Registrován: čtv srp 23, 2012 18:48

Re: Nové Aveo - prosím o pomoc

Příspěvek od Alesh31 »

Já mam sice 2011 ale v létě kupované jako nové bylo na saloně jako skladovka.Jsem z Kladna...
Chevrolet Aveo 1.2 16v LS+,2011
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“