pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Desku s konektorem na monitor :?: Jako proč a jaká je v tom výhoda, protože pokud máš samostatnou grafiku tak ta má též přece konektory na monitor. :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od ppp »

Ja sa zase divim, ze niektore dosky este ps2 maju :shock: . Nova klavesica stoji par eur, pripadne mozem odporucit bezdratovu, 2.4gh, ja mam logitech a ta ma dosah vyse 5m, v sete s myskou tiez s dosahom vyse 5m a za posledne dva roky od jej kupy som v myske nemenil baterky. A to sedim za pc viac nez je zdrave. V klavesnici je to samozrejme, ze sa nemenia baterky, ale predtym som mal nejaky 27mhz smejd tusim od chicony a v tom som menil baterky ako vo vibratore. :lol:
Dnes sa uz v procesoroch, grafikach, chipsetoch, slotoch nevyznam, takze vo vybere neporadim.
Grafika na doske nemusi byt zla, vec ak nebudes hrat nic 3d, pretoze aj tak ked uz nebude stacit ani na webovky tak uz bude zastarala aj doska a budes ju musiet vymenit, lebo do novej nebudu sediet ani procesor, ani ramky ani nic. Ale ak planujes obcas zahrat nieco 3d tak grafika na doske nie je ktovieco.
Ono aj tak je dnes moda kupovat notebooky a pc su na ustupe.
Ozaj a ked budes vyberat dosku, tak mozno by bolo dobrym kriteriom aj pasivnost chladenia. Pretoze mat doma pod stolikom vysavac nie je nic prijemne. Ja viem dnes poradit akurat tak v otazke utisenia pc. Moje je uz momentalne utisene na maximum, pretoze najhlucnejsie veci v nom su harddisky. A to nie tym zeby vystavovali hlavicky ale tym, ze sa v nich tocia platne a tie robia neprijemny hucivy, nie vrcivy, zvuk. A to su to nove disky dva na 5400 a jeden na 7200 otacok. A tie 5400 su dokoca vacsinou uspate. Ale to uz asi neporiesim, leby so mich zavrel do dakej pochybnej odhlucnovacej krabice, tak ich asi upeciem.
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Scorpion.11 píše:Desku s konektorem na monitor :?: Jako proč a jaká je v tom výhoda, protože pokud máš samostatnou grafiku tak ta má též přece konektory na monitor. :PP:
Miesto dvoch monitorov, mozes mat pripojene az 4 monitory :)
Ale je to na Tebe, kup si dosku aku Ty chces, Ja som len pisal, ake moznosti to ma ;)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

ppp píše: Grafika na doske nemusi byt zla, vec ak nebudes hrat nic 3d, pretoze aj tak ked uz nebude stacit ani na webovky tak uz bude zastarala aj doska a budes ju musiet vymenit, lebo do novej nebudu sediet ani procesor, ani ramky ani nic. Ale ak planujes obcas zahrat nieco 3d tak grafika na doske nie je ktovieco.
Ale kolego, neplet si dojmy s pojmami. :)
Ja sa nebavim o internej grafike na doske.
Ide o graficky chip priamo v procesore a dosky s chipsetom z68, maju vystup na monitor (DVI, HDMI) prave kvoli tomu grafickemu chipu v procaku.
Dosku s internou grafikou by som si ani ja nekupil.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak já myslel, že to má jiný vliv konektor na monitor, takže 4 monitory nebudu mít nikdy, takže to priorita pro mne není. Mám jeden 24"monitor a ten mě bohatě stačí :lol:
Pro mě je rozhodující to, aby to byla nová řada desek s novým chipsem a aktuální paticí, ať mě to vydrží několik let aktuální (časem jen dokoupím novější grafiku) i když v tomto oboru to jde vlice rychle a ty nejnovější věci jsou za chvílku starý :?
Jinak procesor i5 2500K bude pořád aktuální a stále ta cena bude těch 5.000,- stále několik let, takže s tohoto strach nemám a ramky to je skoro stejné.
Jen ty patice a hlavně desky rychle mizí a začínají nové, ale myslím si, že ta patice 1155 bude též dlouho aktuální a vyhledávaná i žádaná pokud nedojdou s něčím revolučním.Největším hříchem jsou desky, protože tam ten vývin jde stále dopředu a pořád vymýšlí nějaké nové a ty co byli před rokem či dvouma rokama aktuální i v prodeji už ani nejsou.
Jinak s chlazením problém už není, protože pasivní mají asi všechny desky a s dobrým chladičem i pastou vše funguje jak má. Mám Freezer 13 a navýsost spokojenost (jen bych ho raději přišrouboval na pevno) i v testu OCCT CPU LINPACK jsem měl max. teplotu u Intel Core 2 Duo E8500 59°C -i

Našel jsem toto :lol:
Přílohy
Taktováno přes BIOS.jpg
Taktováno přes BIOS.jpg (87.37 KiB) Zobrazeno 4434 x
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

ppp píše:Ja sa zase divim, ze niektore dosky este ps2 maju :shock:
A proč by neměli být? Vždyť je ještě spousta klávesnic PS2, které se pořád prodávají a spousta lidí je pořád má i včetně mně :lol: Mám oblíbenou a tu používám už 6let a pokud se mi poláme tak opět si ji zakoupím ;)
Jinak mi zas netrápí moc pokud na základovce bude chybět pro klávesnici PS2, protože mám již dávno zakoupenou redukci, takže zas se na to dá vyzrát -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
nemertin
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od nemertin »

Scorpion.11 píše:Prosím jaká je mezy těmato deskama rozdíl a kterou si vybrat :?: :PP:

http://www.alza.cz/asus-maximus-iv-gene-z-d241237.htm
http://www.alza.cz/asus-maximus-iv-gene ... 285290.htm
Sú takmer rovnaké, rozdieľ je v tom, že ASUS MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 má pci slot verzie 3.0 čo je dobré pri grafických kartách, ktoré vedia, alebo budú vedieť využiť, táto doska má o 2 rozhrania SATA III menej / pre mňa by stačili aj 2x sata III :D / a naopak nemá tlačítko na mazanie biosu. Tieto dosky sú na extrémne taktovanie...ak už musíš tak radšej GEN3
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Už tu zas dlouho nikdo nic nenapsal, takže nakonec jsem koupi výhodně na Aukru desku i procesor a mám teda toto:

Souhrn-
Výrobce ASUSTeK Computer INC.
Model MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3
Severní můstek Intel Sandy Bridge Revize 09
Jižní můstek Intel Z68 Revize B3
Procesor
Název Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU @ 3.40GHz
Patice CPU Socket 1155 LGA
Maximální frekvence CPU 3800MHz
Přehled paměti Reported by BIOS
Typ paměti DDR3
Installed Memory 12288 MBytes
Available Memory 12193 MBytes
Typ paměti DDR3 [PC3-10600]
Výrobce Kingston
Model KHX1600C9D3/4GX

Teď pouvažuji o nové grafice, takže by mě zajímalo kterou dokoupit? Samozřejmě jen od Nvidie a je stále aktuální GTX560Ti a nebo je lepší už raději jít do NVIDIA GeForce GTX660??
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Zdar hosi,

Prosim Vas, odobera alebo kupuje si niekto casopis SCORE o pocitacovych hrach ?
Zaujimalo by ma cislo 229.
Ak ho niekto ma, dajte mi vediet. Rad by som jeden subor z DVD.
Diky

Obrázek
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Mefisto »

Pozivate nekdo TABLET - jaky model a zkusenost? :?:
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Má prosím někdo zkušenost s disky WD a jejich reklamaci přímo u výrobce v Německu? Vyplatí se takový disk koupit pokud reklamace se musí žádat a posílat výrobci?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“