TUNNING AVEA

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět

Co vy a tuning?

Nesnáším to, je to jen pro blbce, kteří neví co s penězi.
5
6%
Já bych za tuning neutrácel, ale líbí se mi tuningová auta.
7
8%
Tuningoval bych hned, ale nemám na to.
11
12%
Na nějaký decentní tuning se vždy koruna najde.
52
58%
Jen schválené, na tuning mám, ale na pokuty ne.
6
7%
Když už, tak pořádně, ať to stojí, co to stojí!!!
8
9%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

TUNNING AVEA

Příspěvek od srneček »

Chci postupně začít tuningovat svoje AVEO, zatím musím začít jen věcma, který lze vyměnit nepoznatelně a případně vráti zpět bez poškození. Takže jsem chtěl sehnat zadní čirou optiku, ale nikdo nědělá, až teď přímo CHEVROLET pro Americkou verzi AVEA.

Neví někdo, kde by se dali sehnat zadní světlomety z americké verze AVEA???
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

zadna cira oprika je najskaredsia vec co sa da na auto dat. podla mna to pasuje len na strieborne a biele auta, vsade inde je to na grc.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Američania majú iné farby v svetlách, napr. smerovky do červena a hneď máš problém s policajtmi...
Tiež sa mi číre nepáčia...

K hlasovaniu...
nie je tam možnosť neurážať TUNEROV, aj keď ma tuning necháva chladným...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Re: TUNNING AVEA

Příspěvek od peter NR »

srneček píše:Neví někdo, kde by se dali sehnat zadní světlomety z americké verze AVEA???
...asi najskor v amerike... :lol:

inak podla mna je tuning velmi siroky pojem... to co si ty predstavujes pod tuningom su asi cire svetla, mriezka do prednej masky a tak... (mozno sa mylim)

ak by som uvazoval, mozno o znizeni (pruziny 30/40 stoja okolo 7), mozno o chipnuti na 62kW, urcite o hlinikoch, mozno o podlozkach....

auto sa mi v podstate paci take, ake je (inac by som ho nekupoval) a tiez si myslim ze cira optika na zadnych svetlach mu na krase neprida...

ale "proti gustu ziaden disputat", takze vela stastia a nech sa ti auticko podari upravit k svojej spokojnosti...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jegi »

Pre Srnečka trocha inšpirácie:http://forum.chevyklub.hu/download.php?id=1337
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

...pekny.... az na to ze to je kalos...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No i Kalosík sa dá tunigovať :lol: :lol: :lol:
Tady inspirace :D
Obrázek

A tohohle fešáka daktorý poznajú nie :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNNING AVEA

Příspěvek od srneček »

peter NR píše:
srneček píše:Neví někdo, kde by se dali sehnat zadní světlomety z americké verze AVEA???
...asi najskor v amerike... :lol:

inak podla mna je tuning velmi siroky pojem... to co si ty predstavujes pod tuningom su asi cire svetla, mriezka do prednej masky a tak... (mozno sa mylim)

ak by som uvazoval, mozno o znizeni (pruziny 30/40 stoja okolo 7), mozno o chipnuti na 62kW, urcite o hlinikoch, mozno o podlozkach....

auto sa mi v podstate paci take, ake je (inac by som ho nekupoval) a tiez si myslim ze cira optika na zadnych svetlach mu na krase neprida...

ale "proti gustu ziaden disputat", takze vela stastia a nech sa ti auticko podari upravit k svojej spokojnosti...
Na chiptuning jdu za cca 2 měs - stojí to 6.900,-, jinak chci jen decentní křídlo, spoiler, prahy a čirá světla. Dále sportovní podvozek, laděný výfuk, poud budou k sehnání, tak laděný svody s variabilní délkou, lehce snížit kompresní poměr součaně s montáží turba. Jsou to tedy jen vize, ale jak to dopadne reálně se ještě uvidí, jelikož jsem jediným živitelem rodiny - dítě taky hodně stojí, což je důvod proč 1.2i - mít co nejmenší fixní výdaje.
Jinak pár samolepek na autě neuznávám jako tuning. Můj tuning začne za 3 roky, až skončí záruka a půjdu s autem na motorovou brzdu, kde se bude ladit přesně podle výkonu - mám přístup na motor brzdu grátis (s ověření vydávat státní homologace.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

No jestli chceš tunit motor tak.... nechci urážet. Proč každej tuní nějakýho šneka ? Já zasátvam názor že pokud je v adekvátnim modelu k dispozici víc motorů, začínam tim nejsilnějšim sériovym. Proč tunit blbou 1.2ku, když si moh vzít 14.16V ? Nic proti ale argument tisícovky ročně na povinnym ručení :( To samá jak koktáfkáři s 1.,4kou. Začínat maj přece na 1.8T.
Čirý světla se mi líběj jak na čem. Na Aveu myslim zrovna jo. Bohužel potkávam často blby s jinejma světlama (ať čirejma nebo zse tmavejma) který je asi šetřej, páč je nevídam vůbec svítit :oops:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

nemohl jsem hlasovat, žádná možná odpověď není uvedená. Mě nechává tuning chladný ( 57 ), nevadí mě , ale nesnáším když je to hlučné. Mám zde jednoho takového někde v sousedství a když přijede z noční, můžu vstávat. Tak to asi tak jedinné co mě docela štve na tuningu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

uplne suhlasim s krtkem, ze ak chce niekto takto "vazne" tunit motor, tak by mal mat "dobry zaklad"... dovod preco ja uvazujem o chiptuningu je lepsia pruznost motora hlavne v nizsich otackach, urcite si ale pockam na nejake skusenosti, pripadne moznost porovnavat... ved este uvidime...

apropo - ako je to - chiptuning a zaruka na auto? myslim teda u serioznej firmy samozrejme...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Pacoš
Příspěvky: 20
Registrován: čtv úno 08, 2007 21:34
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Pacoš »

Co třeba začít kolama? Obrázek
Pacoš
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNNING AVEA

Příspěvek od Kessler »

srneček píše:tak laděný svody s variabilní délkou, lehce snížit kompresní poměr součaně s montáží turba.
Mohl bys prosím trochu popsat ty svody s variabilní délkou jak to vypadá a funguje??? Variabilní sání je mi jasné, princip i přínos...ale o variabilních svodech jsem ještě nikdy neslyšel... :shock:

A mimochodem ohledně toho turba přeju hodně štěstí...budeš ho totiž potřebovat...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

No nic proti obsahu 1.2i,ale obsah ničím nenahradíš. Viz Ivanova Nexie. To už je lepší vyměnit motor za silnější. Můj názor na tuning? Německý uhlazený styl,auto pokud možno původní,motor jak ze škatulky,snížit,rozšířit a nějaká muzika. Jo a hlavně kola! :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Petr Soukup píše:...Německý uhlazený styl,auto pokud možno původní,motor jak ze škatulky,snížit,rozšířit ... Jo a hlavně kola! :lol:
suhlas.... na 100% :!:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Tuning & Styling“