Problém ABS

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
wykyn12
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 08, 2015 11:46

Problém ABS

Příspěvek od wykyn12 »

Zdravým všechny, žádám o radu . Mám chevrolet aveo 1,2 8v 2006. Neustále mi svítí kontrolka ABS ,před týdnem jsem byl v servisu chevrolet na výměnu rozvodu a požádal jsem je o kontrolu ABS . Tak to napíchli na diagnostiku a shledali snad všechny chyby ABS po odstranění chyb to znovu ukázalo chybu čidel na kolech, tak jestli je chci vyměnit ale rovnou mi řek že to muže být i řídicí jednotka ABS takový pokus omyl. Tak jsem poděkoval a doma jsem si na internetu objednal komplet origo .čidla za daleko lepší cenu než v chevroletu. Čidla jsem v garáži namontoval vše zkontroloval kroužky na poloosách ok odpojil baterii ale ABS svítí vesele dál. Ještě prosím o jednu radu chtěl bych koupit autodiagnostiku která je vhodná na chevrolet. Děkuji předem Vladimír
Reklama
 

1king1
Příspěvky: 13
Registrován: čtv kvě 21, 2015 20:46

Re: Problém ABS

Příspěvek od 1king1 »

Přítelkyně má stejný problém na Aveo 1.4 16V. Diagnostika nic (zrovna přestalo svítit), kontrola čidel - nic nenalezelo. Doporučeno - vyměnit všechna čidla. Takže jak čtu Vaši zkušenost, tak výměna čidel nic neřeší. :(
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: Problém ABS

Příspěvek od BoroX »

Mne keď menili abs čidlo, tak mi aj vymazali chybu z riadiacej jednotky a mám všetko v poriadku. A nie vždy lepšia cena je lepší výsledok :PP: .
pozri sem: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... &start=120
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
1king1
Příspěvky: 13
Registrován: čtv kvě 21, 2015 20:46

Re: Problém ABS

Příspěvek od 1king1 »

Konečně vše vyřešeno, pomocí popisu jak měřit čidla a kabeláž jsem našel špatné čidla a vyměnil.... dávám zde popis svorkovnice ABS, které čidle je na kterých pinech... pro ty, co si chtějí provést kontrolu i kabeláže od čidel do ABS svorkovnice
Přílohy
...
...
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém ABS

Příspěvek od Slam »

Já jen dodám, že správná diagnostika (tj. originální Daewoo) na mém autě už 2x sprvně řekla, i na kterém kole je to čidlo špatné, takže není nutné hned měnit všechna ABS čidla.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“