Hmlové svetlá pre Aveo T300

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Boeing737 »

...ale ja som si nepýtal radu,veď upraviť to viem aj ja. Ja som len napísal,že na trhu nie sú 90 mm svetlá,ktoré by mali také uchytenie,ako orig,hmlovky ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od frezzi »

tak potom absolútne nechápem tvoju reakciu, po tom čo ti scorpion poslal svetla ktoré majú tých 90mm ale dobre ..pekný deň prajem
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Boeing737 »

Bolo to ironicky,ale ok,už to nechajme
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Scorpion.11 »

V pohodě ;) , jinak je jasné, že kryty jsou na mlhovky a ne na denní svícení, takže je jasné, že uchycení nikdy nemůže sedět a musí se improvizovat a doupravovat co a jak :lol: Hlavní je, že sedí průměr -i a uchycení se už dá nějak vymyslet a dodělat :lol: . Třeba krytka pro Aveo 2008 je oválná, takže tam se ještě musí udělat úprava, aby se vyplnila volná mezera což u tvých kulatých krytek toto vše odpadá.

Jinak dát mlhovky je rychlejší a jednodušší způsob :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Boeing737 »

Hmlovky človek zapne tak 2-3x ročne a nechcel som narušiť design auta nejakým navŕtaním denných svetiel.
Tvarovo je to tiež problém,lebo aj keby sa tam niečo dalo,musí to svietiť správne. Aj pri 90 mm napr.Keetec je potrebné kúpiť ešte vymedzovacie krúžky...
V aute nie je príprava,ale vždy to je lacnejšie,ako na komplet v aut.servise ;)
Ešte by sa to dalo tak,že kúpiť orig. hmlovky a dať do nich LED vnútro a vybavené :PP:
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
zdenek00
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 26, 2014 12:37
Bydliště: Karviná 4 Ráj

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od zdenek00 »

Zdravím Vás ,mám jen takovej dotaz .kolik je cena mlhovek na moje aveo. jestli musím mít nové rámečky ,další, dá se napojit na páčku kde je mlhovka vzadu.myslím ,že by nebyl problém napojit na obvod zadní mlhovky i ty nové .Asi nemám pravdu ,ale než to dát do servisu ,ani nevím kolik si naúčtují (světla,rámečky,kabeláž,nová páčka.)Na kolik to vyjde koupit přes Carmax.Díky za nějakou odpověď.Aveo 1,4 rok výroby 2009
Zdenek
[/b :lol: :lol: ]
Chevrolet Trax 1,4 turbo 103kw
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Boeing737 »

Kontaktuj Carmax,majú aj e shop.
V servise 200 eur
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
zdenek00
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 26, 2014 12:37
Bydliště: Karviná 4 Ráj

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od zdenek00 »

Zdravím Vás aveáci , mám jen malej dotaz ohledně vložení mlhovek do mřížky. Musím demontovat přední nárazník ,nebo jen spodní kryty a přišroubovat .Je tady nějakej přesnej postup a nebo vídeo. Budu rád za všechny rady.
Jinak jsem našel kousek od pravého světla nějakou redukci na připojeni drátů ,jsou tam čtyři dráty a označené 1,2,3,4,dva žluté a další dvě barvy.Napsano je na něm PA66-OF15.a dále nějakej znak a 4A.Samozřejmě jsem tam taky našel přípojku na venkovní teploměr,ale to je zase jiná věc.
Všechny vás zdravím a napíši.
Zdenek
můžete mi psát na email
: rozzdenek@seznam.cz
Chevrolet Trax 1,4 turbo 103kw
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Scorpion.11 »

No já jsem teda musel sundat celý nárazník, abych sundal krytky a pak dal nové kryty se světli a mohl to vše poupravit. Ty máš novější ročník, takže netuším kolik tam máš místa. Jinak to spíše vypadá, že tam máš přípravu na mlhovky -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
zdenek00
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 26, 2014 12:37
Bydliště: Karviná 4 Ráj

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od zdenek00 »

Tak Vás zase zdravím a opět mám dotaz k mlhovkám.
prolezl jsem celej předek auta a zjistil ,že předpříprava kabeláž na mlhovky není .myslím ,že je svedeno jen z páčky do krabice s relátky u motoru.
Prosím někoho kdo už toto zapojoval a hlavně kudy je nejlepší vést kabeláž a hlavně ,kde zapojit v krabici. Rád bych uvítal i nákres ,nebo foto ,budu vděčnej.
Hledal jsem to na foru ale opravdu o mlhovkách už vím hodně ale kde a jak dráty zapojit není psané.
Díky všem za rady,nebo jak to zapojují v servisu .
Zdenek
:( :( -P -P :(( :((
Chevrolet Trax 1,4 turbo 103kw
kekypetrakeky
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 19, 2015 21:17

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od kekypetrakeky »

Ahojky lidi chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost co jsem ted asi tak za posledního půl roku prožíval se zapojením předních mlhovek na toto auto. Ale nakonec vše funguje tak jak má.
Takže samozřejmě jsem chtěl ušetřit a nechtěl jsem to řešit přes oficielní servis takže jsem si koupil mlhovky na aliexpressu.com
vyšli mě na 2000kč které jsem musel následně vyclít takže ještě dalších 600kč
High quality Auto Parts for Chevrolet Aveo models 2011-2013 fog lights assembly front fog lights

Kód: Vybrat vše

https://www.aliexpress.com/item/High-quality-Auto-Parts-for-Chevrolet-Aveo-2011-2013-models-fog-lights-assembly-front-fog-lights/32554897100.html
ale toto balení neobsahuje originální přepínač
takže další položka byl přepínač na toto aveo jsem bohužel nenašel s ovládáním nastavení světel takže jsem obědnal na chevrolet cruze který je kompatibilní zde je odkaz
Headlight Switch for Chevrolet Chevy Cruze backlight color Ice Blue & AUTO GM13301752

Kód: Vybrat vše

https://www.aliexpress.com/item/Headlight-Switch-for-Chevrolet-Chevy-Cruze-backlight-color-Ice-Blue-AUTO-GM13301752/32586945342.html
přepínač mě vyšel na 500kč
Další peripetie nastali se zapojením smozřejmě v autě nebyla kabelová příprava a kabel co byl v čínské sadě byl na provizorní ovladání vypínačem někde stranou ale to jsem nechtěl takže jsem našel firmičku která se ujištovala že to zapojí tak jak má samozřejmě nezapojila a účtovala si za provedenou montáž (výměna plastů namontování mlhových světel a zapojení na jiný vypínač 2000kč)
Nastalo zklamání ale co, už jsem musel zaplatit. Ale dohodl jsem se že to předělají když si seženu schema zapojení. Samozřejmě jsem nenašel takže vyhozených 2000kč
Takže nastalo vše tak nějak od začátku a hledání všeho nemožného a i jsem oslovil autorizovaný servis kolik by to stálo u nich cifra v auto kladno chevrolet 9500kč
to se mi nelíbilo tak jsem hledal dále a našel podrobmný návod jak na to zde je odkaz

Kód: Vybrat vše

http://www.csmans.com/front_fog_lamp_package_installation-1806.html
Takže jsem zjistil že ekzistuje komplet set na zapojení předních mlhovek a na servru ebay.com vyhází na 6000kč
A nebo zde

Kód: Vybrat vše

http://exx.tiu.ru/n81761-prodazhe-poyavilis-gotovye.html
Každopádně je potřeba kablík se specialním konektorem

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.ie/itm/171671064805
1000kč který se připojí do pojistkové skříňky v prostoru motoru je to přesně popsané v návodu výše
Takže namontovat přední mlhovky je jednoduché
sundáte plastové podběhy kol aby jste se dostali do nárazníku jakmile se vám to povede tak namontujete plasty a do nich mlhová světkla a zapojíte kablík 2 stejné konektory pasující na mlhovky v narazníku potom konec s ukončením takového očka na mínus baterky a specielní konektor do zmíněného konektoru stávajícího kabelového svazku a ve vnitř automobilu vyměníte ovládací přepínač za nový buď to ze zmíněné sady a nebo si ho obědnáte z číny a tímto pro vás práce skončila dále je potřeba zajet do autorizovaného servisu aby vám mlhovky zapnuli přes diagnostiku a online komunikací s centrálou.
je potřeba aby obdrželi nějaký kod na odemčeni řídící jednotky a následné doprogramování předních mlhovek v BS Auto praha nemají přistup, v BS auto brno přístup mají ale je to pro mě daleko, autocentrum dojáček nevědí nic a naprogramovali mi to v autostaiger praha cena byla (kod 35euro) a nějaká práce no výsledná cena 1000kč
Takže vám to shrnu sada z ebay 6000 + naprogramování 1000kč = 7000kč
nebo ofiko v servisu 9500kč
a nebo jako já mlhovky z číny 2600
přepínač z číny 500
originální kabel z ebay 1000kč
a když odečtu firmičku 2000 což byla moje blbost, tak pouze programování 1000kč takže suma sumárum 5100kč
takže jsou zde tři způsoby a tři různé ceny. Ale mám to vyzkoušene že to funguje
Neváhejte mě kontaktovat
Jenom podotknu a nechci se tim vůbec dotičného nějakým způsobem dotknout ale zmíněny postup nazačátku postu je pouze na přídavný přepínač takže se vám nerozsvítí kontrolka a máte někde navíc namontovaný vypínač.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Laco71 »

Podľa mňa su NAJlepšie dialkové hmlovky, nie niečo také,čo svieti tak 1 m pred auto :(( :roll:
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Boeing737 »

Jenom podotknu a nechci se tim vůbec dotičného nějakým způsobem dotknout ale zmíněny postup nazačátku postu je pouze na přídavný přepínač takže se vám nerozsvítí kontrolka a máte někde navíc namontovaný vypínač.


Mňa? Určite nie, ja som išiel do autorizovaného servisu, povedali cenu a všetko by spravili.
Neskôr ma tu chlapci prehovorili, že tie hmlovky sú zbytočné a mali pravdu a miesto toho som dal do otvorov LED DRL svietenie.
Mám za sebou STK,EK a všetko ok.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Scorpion.11 »

kekypetrakeky pěkné čtení a i dobrá zkušenost -i , ale toho lítání a nervů teda -P

Jinak záleží v jakém čase kdo a jak jezdí a jak moc využije mlhovky, protože já jezdím nejvíce přes den, takže moje volba byla jasná a to jen denní svícení místo dodělávání mlhovek a hlavně to podstatní bylo, že bez lítání a nervů kvůli zapojování -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Hmlové svetlá pre Aveo T300

Příspěvek od Boeing737 »

Mne tie DRL fungujú aj ako pozičné,tak to sú aj ako hmlovky. :))))
No,tiež som si užil 2-3 mesiace srandy ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“