Elektrické ovládání oken - AVEO

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od ladinek »

:lol: mě ani tak nevadí že se nezavírají,ale mohli tam ty skla udělat o něco tlustší,připadnou mi dost křehký a lehce poškrabatelný,už tam na bočních mám vrypy.Ale jinak aveo ideální městský auto,i na dálnice spokojenost -i -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Mosin
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 25, 2010 20:58
Bydliště: Praha

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od Mosin »

sacurovca: Já jsem nikde nenapsal, že Korejci vyrábajů samé nepodarky!
Také jsem nikde nenapsal, že koupě Avea lituji. Aveo je dle mého názoru velmi pěkné auto za příznivou cenu, což je důvod proč jsem si ho koupil. Samozřejmě vzhledem k nižšímu stupni výbavy a tedy celkově příznivé ceně auta, nelze očekávat zázraky, některé nedostatky se ale dají dodatečně relativně snadno řešit a to je důvod, proč jsem zde vznesl dotaz na dotahování oken a v jiném vlákně dotaz na hodiny.
Já naopak nechápu uživatele, kteří reagují na vznesený dotaz příspěvkem, se zcela nulovou informační hodnotou viz. "Baryk", nebo odpovídají stylem: "proč jsis nekoupil jiné auto?"
Opravdu nevidím důvod, proč bych si měl zvykat na věci, které lze změnit, evidentně nejsem jedinný koho některé "vychytávky" štvou, nebo mu minimálně tak trochu kalí radost z nového vozu. Například i zde zmíněné: Gong, zápínání klimy při rozmrazování, cyklovač stěračů, schovaný palubní počítač, absence venkovního teploměru atd.
No, ale nejsem nepoučitelný, raději se zde již nebudu na nic ptát.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od ladinek »

:D mosin nevím jak jsem to udělal ale někdy mi ty okna jdou zatáhnout i po vydělání klíčku a někdy ne.Myslím si že je to tím jak vytáhnu klíček ze spínačky,nevím jestli jsem ho třeba nevytáhl ve špatné poloze.Někdy mi to jde někdy nee. :D A klidně se ptej od toho je forum -i my z tebe taky něco určitě vyptáme :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od Scorpion.11 »

Nevím proč se rozčiluješ a nevidím důvod proč už se nechceš radši ani ptát?
Ahoj přátelé, mám Aveo ve výbavě komfort, sice nevím co je komfortního na holoautě....atd....
Příště nepouživej takovou ironii na dotazy a pak se nemusíš divit,že ti někdo napíše takovou odpověď jako třeba jamal89 i když určitě tím nic zlého nemyslel :lol:
Není to nic ve zlém a nic proti tobě :PP: a klidně se ptej dál pokud máš problémy a ty tu mají skoro všichni pokud jsi si to tu vše pročetl -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od lomngi »

okná sa daju zatvárať AJ PRI VYPNUTOM MOTORI PO VYTIAHNUTí KLúčA Z SPíNACEJ SKRýNKY. LEN NESMIEš OTVORIť DVERE, AKONáHLE OTVORíš DVERE TAK MUSíš ZAPNúť SPíNACIU SKRíNKU ABY SA DALI OKNá OVLáDAť.
JEDINý PROBLéM JE V TOM že to nerobí ako audi a BMV že pri zatvárani auta s centrálom dotiahne aj sklá. Mne osobne to nevadí... Zatial sklerozu nemám a zatvoriť okno nerobí problém.Niektrorý z nás do teraz mali manualné ovládanie okien a tiež sa nestažovali. Tak a kumu to nevyhovuje nech zainvestuje pár eur a dá sa to prerobiť. Možnosti sú rôzné.
ja sistém ktorý okná necha otvorene do 1tretiny a je prepojené senzorom. akonáhle zapneš centrál tak sa senzori aktivuju. a ked strčíš ruku do auta cez pootvorené okno tak ta to privre a spustí sa alerm. tento sposob sa využíva na vetranie auta v letných časoch. má to aj audi Bmv VW. a mnoho iných značiek .Samozrejme za príplatok.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 03, 2010 12:59
Bydliště: Pardubice

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od Baryk »

Mám Avejko necelý měsíc. Taky jsem uvažoval, že bych si dodělal automatiku na zatáhnutí oken při uzamčení vozidla. To mě napadlo, když jsem zjistil po příchodu k němu, že jsem nechal pootevřené okno u spolujezdce. Má úvaha, jak to udělat nejjednodušeji je tato. Předpokládám, že při zamčení všech dveří centrálem, při podržení klíčku v poloze zamykání jsou po dobu otočení klíčku napájeny všechny elektromagnety/motorky. Nevím co tam přesně je. Tak bych spojil drát od těchto elektromagnetů s drátem od kontaktu zavírání oken. Pak by po dobu držení zámku v poloze zamčeno byl napájen motorek oken a okna by se vytáhla. Byl-li by problém s polarizací, tak bych dal do propojovacího drátu diodu. To proto, aby se zase při otevření dveří po dobu zámku v poloze otevřeno, okna neotevírala.
AVEO sedan 1,2 16V / 72856 km
Spotřeba: 4,7 až 5,9 l/km
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od lomngi »

Baryk píše:Mám Avejko necelý měsíc. Taky jsem uvažoval, že bych si dodělal automatiku na zatáhnutí oken při uzamčení vozidla. To mě napadlo, když jsem zjistil po příchodu k němu, že jsem nechal pootevřené okno u spolujezdce. Má úvaha, jak to udělat nejjednodušeji je tato. Předpokládám, že při zamčení všech dveří centrálem, při podržení klíčku v poloze zamykání jsou po dobu otočení klíčku napájeny všechny elektromagnety/motorky. Nevím co tam přesně je. Tak bych spojil drát od těchto elektromagnetů s drátem od kontaktu zavírání oken. Pak by po dobu držení zámku v poloze zamčeno byl napájen motorek oken a okna by se vytáhla. Byl-li by problém s polarizací, tak bych dal do propojovacího drátu diodu. To proto, aby se zase při otevření dveří po dobu zámku v poloze otevřeno, okna neotevírala.
Riešenie podla tvojej úvahy to neni zlé. jediný problém vydím v tom že iba predné okná má KONFORT v elektrike. tak by to fungovalo možno iba na predné okná.
A ked náhodou necháš otvorené zadné okno tak moc ti to nepomôže
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od sacurovca »

Mosin :lol:
Naposledy upravil(a) sacurovca dne stř dub 21, 2010 14:48, celkem upraveno 2 x.
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od sacurovca »

No Mosin trošku som sa zmylil, lebo to bolo v inom príspevku, ale prečitaj si to po sebe--- Přátelé, posledních cca 7 let jsem odjezdil v Astře F, rok výr.97, tu jsem nedávno vyměnil za Aveo. Ta 13 let stará Astra ukazovala čas, datum a venkovní teplotu. Tenhle ubohej korejec, jak se zdá, se nezmůže ani na zobrazení času ve 24 hodinovém formátu, je to tak, nebo to jenom neumím nastavit? V uživatelské příručce jsem nic nenašel.
Zábýval se tímto problémem někdo z Vás, uživatelů těchto vozidel? Mně osobně to dost vadí a než na to skočím s páječkou, tak bych rád věděl zda to nejde řešit nějak elegantněji, bez násilí.--- Prepač ja som mal pocit, že keď máš takú mienku o korejcoch, že si spravil somarinu, že si si jedného kúpil... ;)
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 03, 2010 12:59
Bydliště: Pardubice

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od Baryk »

lomngi píše:
Baryk píše:Mám Avejko necelý měsíc. Taky jsem uvažoval, že bych si dodělal automatiku na zatáhnutí oken při uzamčení vozidla. To mě napadlo, když jsem zjistil po příchodu k němu, že jsem nechal pootevřené okno u spolujezdce. Má úvaha, jak to udělat nejjednodušeji je tato. Předpokládám, že při zamčení všech dveří centrálem, při podržení klíčku v poloze zamykání jsou po dobu otočení klíčku napájeny všechny elektromagnety/motorky. Nevím co tam přesně je. Tak bych spojil drát od těchto elektromagnetů s drátem od kontaktu zavírání oken. Pak by po dobu držení zámku v poloze zamčeno byl napájen motorek oken a okna by se vytáhla. Byl-li by problém s polarizací, tak bych dal do propojovacího drátu diodu. To proto, aby se zase při otevření dveří po dobu zámku v poloze otevřeno, okna neotevírala.
Riešenie podla tvojej úvahy to neni zlé. jediný problém vydím v tom že iba predné okná má KONFORT v elektrike. tak by to fungovalo možno iba na predné okná.
A ked náhodou necháš otvorené zadné okno tak moc ti to nepomôže
Samozřejmě, že popsaný spůsob propojení by se musel udělat u každých dveří, stačilo by však u spínačů ve dveřích řidiče. Předpokládal jsem, že to není potřeba tak dopodrobna napsat.
AVEO sedan 1,2 16V / 72856 km
Spotřeba: 4,7 až 5,9 l/km
Uživatelský avatar
Dusan19
Příspěvky: 338
Registrován: sob říj 03, 2009 02:58
Bydliště: hrinova

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od Dusan19 »

Mosin píše:Ahoj přátelé, mám Aveo ve výbavě komfort, sice nevím co je komfortního na holoautě, ale budiž. Když zapomenu při vystupování z auta zavřít okna, tak mám smůlu, musím znova strčit klíček do spínací skříňky, abych je zavřel, opravdu geniální. Zřejmě to nelze vyřešit jinak, než tzv. dojezdy. Už jste tento nedostatek někdo řešil, jak moc je to obtížné, zvládnu to svépomocí? Za případné odpovědi předem děkuji.
Modul pre doťahovanie 2 elektrických okien. Pripojiteľný ku všetkým autoalarmom.
http://www.alarmshop.sk/interface-pw2-p-140.html
skus toto
5x lada 2101, Aro 240, Aveo sedan, biela farba, 1,4 16v 69kw
Uživatelský avatar
ministry
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 05, 2010 20:12
Bydliště: Rimavska Sobota, Slovakia

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od ministry »

U mna sa okna daju dotiahnut aj ked vypnem zapalovanie a vytiahnem kluc. Asi takych 10 sekund to funguje. Potom cvakne Delay Relé na okná v motore a je klud.

Ale ja si to dotahovanie idem urobit sam. Mam tam totiz central s alarmom Radix 2T a vsimol som si v manuali ze je tam jeden vystup ze po zamknuti cez DO sa vysle na 30 sekund signal / +12V/ do jedneho vystupu. A to je presne signal napr. na dotiahnutie okien. Cize uz som si kupil dve relatka a idem to spravit. Este musim zistit ktore dvojice kablov prepojit aby sa okno vysuvalo nahor. ALe to premeram a bude. Rele dam do krabičky pod volant. Nafotim .
Chevrolet Aveo 1.2 8V
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 03, 2010 12:59
Bydliště: Pardubice

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od Baryk »

ministry píše:U mna sa okna daju dotiahnut aj ked vypnem zapalovanie a vytiahnem kluc. Asi takych 10 sekund to funguje. Potom cvakne Delay Relé na okná v motore a je klud.
Přesně tak to funguje i u mého.
AVEO sedan 1,2 16V / 72856 km
Spotřeba: 4,7 až 5,9 l/km
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od xwing »

ministry píše:U mna sa okna daju dotiahnut aj ked vypnem zapalovanie a vytiahnem kluc. Asi takych 10 sekund to funguje. Potom cvakne Delay Relé na okná v motore a je klud.
Teraz nerozumiem... Povedzme ze mas otvorene okna a ked vypnes motor a vytiahnes kluc zo zapalovania, tak hned sa ti zatovoria okna alebo mas 10 sekund na stlacenie gombika a okna zatiahnes ?
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
ministry
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 05, 2010 20:12
Bydliště: Rimavska Sobota, Slovakia

Re: Elektrické ovládání oken - AVEO

Příspěvek od ministry »

xwing píše:
ministry píše:U mna sa okna daju dotiahnut aj ked vypnem zapalovanie a vytiahnem kluc. Asi takych 10 sekund to funguje. Potom cvakne Delay Relé na okná v motore a je klud.
Teraz nerozumiem... Povedzme ze mas otvorene okna a ked vypnes motor a vytiahnes kluc zo zapalovania, tak hned sa ti zatovoria okna alebo mas 10 sekund na stlacenie gombika a okna zatiahnes ?
No u mna to funguje tak ze vypnem motor a este mozem dotiahnut okna. nemusim znovu zapnut kluc do zapalovania - do tej polohy. Asi 10 sek. to trva. mozno ani tolko nie. No ajtak si to idem zapojit tak, ze nebudem dotahovat nic, a ked zamknem auto dialkovym, tak sa dotiahnu okna.
Chevrolet Aveo 1.2 8V
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“