Automaticke zapínání světel ...

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od Jarik »

Tak som vyhodil komplet celé svetlá von. Motorček je napájaný z parkovačky+další kábel, teda 3káble. Hlavné svetlo je napájané zvlášt a smerovka zvlášt. Niekde vo svetle mi preráža kostra alebo je to zle vnútri ukostrené, lebo pri prepnutí na dialkové motorček jemne zabzučí, no dnu sa nedostanem, lebo svetlo je zlepené a neni tam ani prístup, ani otvor. Zabzučí aj pri prepnutí aj ked pripájam konektor na druhom svetle, je to celé akési korejské :) . Očistil som kontakty a trochu stlačil aby bol lepší kontakt, už svetlo nesklápa no aj tak pri prepnutí zabzučí, uvidím čo to bude robyt a ked nie pojdem na sevis, tááák :lol:
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Reklama
 

Uživatelský avatar
-palck-
Příspěvky: 127
Registrován: pát led 16, 2009 13:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od -palck- »

Jarik nazdar, vyzera to ozaj na zlu kostru, teda ze prud nejde na kostru, ale sa vracia cez motorcek nazad. Zla kostra na konektore G101 a G102 Tu je schema: http://www.chevy-rezzo.narod.ru/graphic ... b19b21.png tu je umiestnenie konektorov: http://www.chevy-rezzo.narod.ru/graphic ... b12004.png a este obrazok tam som zakruzkoval o ktore konektory (zrejme to bude ocko priskrutkovane o kasnu)
Přílohy
Clipboard01.jpg
(112.63 KiB) Staženo 489 x
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 03, 2010 12:59
Bydliště: Pardubice

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od Baryk »

Flai píše:Jakym zpusobem funguje automatické zapínání-vypínání světel u Aveo 5dr 2008 ???
Jestli se da nějakym zpusobem deaktivovat,jelikož tento system mi připada nešetrny a katastrofální... Zpozoroval sem že to startuje přes parkovačky a okamžitě na to se zapínají tlumena světla.
Taky se neda nikde stat se zapnutym motorem bez světel :? , navic se vypíná podsvícení "palubovky" takže večer stejně musim přepnout "manualně" znamená vypnout a zapnout -P
Nevim proč tam neni tak jak to mivají některé auta ,poloha na spinai: auto-off-parkovačky-tlumená .
Přemyšleli jste někdo nad tím...
Automatické zapínání denního svícení je zapojeno takto. Z čidla kontroly tlaku oleje jde drát na vstup elektronického spínače, který spíná relé a přes kontakty relé jsou sepnuty světla denního svícení. Po nastartování motoru na čidlo kontrolky tlaku oleje působí tlak, který se vytvoří v olejovém okruhu mazání, čidlo odpojí kontakt od kostry vozidla (-), zhasne kontrolka oleje v palubní desce a rozsvítí se denní světla. Chceš-li automatické spínání světel vyřadit z činnosti musíš tento drát odpojit.
Když chceš stát se zapnutým motorem, tak aby nesvítila tlumená světla, stačí přepnout páčku pod volanten do polohy parkovačky.
AVEO sedan 1,2 16V / 72856 km
Spotřeba: 4,7 až 5,9 l/km
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od Boeing737 »

:lol:

https://www.youtube.com/watch?v=lOAh1v1wD-o

Na starom vytiahnite tento konektor a hotovo.
Je pod palubovkou.
Přílohy
2015-02-14 14.54.32.png
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Edgar
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 21, 2014 17:29

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od Edgar »

Ahojte, dá sa to automatické zapínanie svetiel nejak dorobiť? Videl som jedno video že Kalos/Aveo T200 má na to modul pod volantom, resp. pod tým plastom kde je aj otváranie kapoty. Na mojom T250 som zatiaľ nepozeral či tam je aspoň nejaká príprava. Samozrejme ide mi o to aby v polohe prepínača vypnutých svetiel svietili po naštartovaní iba stretávacie (bez akýchkoľvek iných) a všetko ostatné bez zmeny čiže po prepnutí na obrysovky by svietili iba obrysovky a po prepnutí na stretávacie by svietili obrysovky + stretávacie. Viem že v podstate by mi stačilo nechávať prepínač na polohe stretávacích svetiel a aj to by fungovalo automaticky, ale to mi úplne nevyhovuje lebo po vypnutí motora ostávajú svietiť obrysovky a vypne sa to až po otvorení vodičových dverí.

Ako poslednú možnosť by som to dorobil aj kompletne "od nuly" ale pre istotu sa pýtam či sa to nedá jednoduchšie.
Aveo T250 sedan, 1.2 53kW
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od Boeing737 »

Dá sa to bez problémov. Ľudia si kupovali také moduly,keď začalo povinné svietenie,aby nezabudli svietiť. Pozri ce y google
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od Slam »

Ano, já si to nechal dělat chvíli před tím, než to začalo být povinné, bylo to na počkání a dodnes jsem s tím naprosto spokojen (brácha si to nechal dělat tamtéž na Opela Astru) - světla naskočí asi vteřinu po nastartování a když se mi to nelíbí, tak mám v pojistkách (za deklem vlevo dole u nohy) vypínač, abych mohl, jak tu někdo píše, mít nastartovaný motor a nesvítit.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Edgar
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 21, 2014 17:29

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od Edgar »

Ďakujem za odpovede. Viem, že také moduly "univerzálne" sú. Taký by som si aj vyrobil, ako som to už do niektorých áut robil. Ale pýtam sa, či sa nedá zapojiť aj originálny, resp. či tam nie sú vývody zo snímača tlaku oleja, vstup napájania, vstup od parkovačiek a výstup na zopnutie stretávacích svetiel, keby tam toto bolo tak modul by som si vyrobil, to nie je problém. V podstate sa pýtam, či sa to nedá dorobiť tak primitívne ako napr. palubný počítač, ale to by som už chcel asi veľa.
Aveo T250 sedan, 1.2 53kW
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Automaticke zapínání světel ...

Příspěvek od Boeing737 »

Zbytočne to komplikuješ ;)
- ale ak to veľmi tak chceš,tak tu na fóre pohľadaj diagram a podľa plánu nájdeš čo potrebuješ. Výsledok ten istý, len zbytočne veľa roboty. Ale to je len môj názor ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“