Vypadnutý el. okruh parkovačiek

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Vypadnutý el. okruh parkovačiek

Příspěvek od hemendex »

Dlho som tu nebol, ale to neznamená, že auto fungovalo, len si vždy s tým niekto poradil, teraz sme ale v koncoch:
Stalo sa už niekomu, že mu vypadol celý elektrický okruh parkovacích svetiel, a to teda tak, že akokoľvek prepnem prepínač svetiel, idú vpredu len stretávacie a diaľkové a vzadu len brzdové (smerovky fungujú)? Čiže vôbec nesvietia zadné svetlá (klasické) a predné parkovačky a prístrojovka je v tom základnom neosvetlenom móde. Prežil by som to, ale blbo sa chodí v zime bez zadných svetiel. Dám to do servisu, ale už teraz nad tým všetci krútia hlavou, tak reku, či niekto nemal podobný problém...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Vypadnutý el. okruh parkovačiek

Příspěvek od Scorpion.11 »

Osobní první věc je zkoušečkou vzít všechny pojistky :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadnutý el. okruh parkovačiek

Příspěvek od hemendex »

Poistky sme samozrejme skontrolovali, nikde ale nevieme zohnat elektricku schemu Avea, ak by mal niekto link, poslite prosim...
Zatial som to dal do servisu, tiez nad tym krutili hlavou, nevedeli rozobrat pristrojovu skrinku, takze mi potiahli kablik priamo z predneho kufra do prepinaca svetiel a ako-tak to funguje... Zial, nejde mi denne svietenie a hlavne automaticke vypnutie svetiel po otvoreni dveri... Takze ak zabudnem vypnut svetla z polohy II., vymlatim si na parkovisku bateriu :)
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Vypadnutý el. okruh parkovačiek

Příspěvek od Scorpion.11 »

Hm...to jsou mechanici :lol: Nechápu proč chtějí přístrojovku, když těch vad máš více a hlavně je to v elektrice.
Jinak pojistky jste zkoušeli vizuálně a nebo měřákem propípali?
Jinak, kdyby ses podíval tak třeba zde je jeden servisní manual https://uloz.to/file/F8PzTLnx/servisni- ... anuals-rar

Pak třeba schéma zde

Nebo chvilka hledání na netu a třeba servisní manuály Chevrolet všech vozů zde
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadnutý el. okruh parkovačiek

Příspěvek od hemendex »

Vdaka za linky, preposlem ich servisakom... takto... vzdy ked volam do servisu, tak sa zhrozia, ze PREBOHA CHEVROLET, ja teda neviem, ci je to az take poruchove auto, ale za 12 rokov som nemal jediny problem s motorom (klop, klop, klop), ak neratam zanesene ventily... a menili mi len diely opotrebovane casom - silent bloky, napravnicu, tlmice, brzdy, abs... akoze hrdzavie to riadne a fakt ten podvozok je strasny (kratke srouby a nikde sa neda dostat), ale ved hrdzavie kazde auto...
Kazdopadne k danemu problemu skusali celu poistkovu skrinu a povodne mali pocit, ze mi odisiel ten prepinac svetiel, ale ked sa to prepojilo v elektrike tym drotom tak ako na fotke, tak to fungovalo v pohode, len teda svetla nesli vypnut a po kazdom ukonceni jazdy som musel otvorit kufor a vybrat ten drot... a teraz mi to v servisue prepojili nejak popod blatnik tak, ze v polohe 0: svietia predne stretavacky a zadne svetla vypnute, v polohe 1: parkovacky + zadne svetla a v polohe 2: predne stretavacie svetla + zadne svetla. Je to cekom ok, len jediny problem, ze mi nefunguje automaticke zhasnutie svetiel... lebo to prepojili mimo pristrojovky, tak mi bolo povedane... ale ze ked si najdu cas, pozru sa na to, len mam zohnat elektricke schemy, za ktore este raz dakujem.
Priznavam, ze s do autorizovaneho servisu to davat nechcem, lebo mam s nimi velmi velmi zle skusenosti. Cize mozno moja chyba, ale fakt uz nechcem do toho vrazat obrovske prachy, ked bohvie ci v marci prejdem STK:.. Aha, a este je podozrenie, ze mi elektricke kable prehryzli potkany, raz mi uz takto znicili hadicky ostrekovaca vody... ale ako to zisti...
chevrolet-elektrika.jpg
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Vypadnutý el. okruh parkovačiek

Příspěvek od Scorpion.11 »

Do autorizovaného servisu též nejezdím, byl jsem tam jen dvakrát a na třetí servisní prohlídku už jsem dělal u automechanika , kterému věřím a nikdy jsem neměl problém, že by se hrozil, když dojedu :D Ono Chevrolety jsou jako Opel, takže bych spíše se podíval po jiném automechanikovy nežli takhle amatérsky propojovat světla -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“