Stránka 1 z 1

Divný zvuk motora+ ako pozrieť olej

Napsal: sob led 18, 2020 17:43
od domingezzz
Ahojte moje Aveo t300 2012 1.4 16v
Keď mám zaradenú akúkoľvek rýchlosť strašne to hučí v interiéri ako keď ste niekedy išli staršími autobusmi tak presne takí zvuk to je keď pridávam plin ale keď viradim rýchlosť tak nie.a za druhé pozeral som videá na YT ako pozrieť na displeji stav oleja ale neviem sa k tomu nejako dopracovať vedeli by ste poradiť ďakujem vopred

Re: Divný zvuk motora+ ako pozrieť olej

Napsal: stř led 22, 2020 19:52
od Hobol
Podle toho co píšeš,toho o autě moc nevíš.Mám kalose, aveo je následník, takže to bude podobný.stav oleje na displeji asi nenajdeš, to spíš najdeš na lopatě jojstik. olej v motoru se kontroluje měrkou pod kapotou a olej v převodovce se kontroluje zátkou na převodovce. Postup najdeš v návodu k obsluze.Asi bude lepší, když to dáš za poplatek nějakému automechanikovi.

Re: Divný zvuk motora+ ako pozrieť olej

Napsal: pát led 24, 2020 17:15
od Prometheus
domingezzz To si pletes, na lcd by se melo zobrazovat pouze kdy je treba olej vymenit, mne se teda nezobrazuje ani sem neprisel na to jak resetovat servisni interval na vymenu oleje. Mozna eu verze avea toto nemaji. :?
S hucenim, to muze byt cokoliv, radeji bych to nechal proverit v servisu.

Re: Divný zvuk motora+ ako pozrieť olej

Napsal: pát led 31, 2020 20:03
od vagascan
Skor mi to znie, ako keby si ho podtacal. Mozno deravy vyfuk ?

Re: Divný zvuk motora+ ako pozrieť olej

Napsal: pát led 31, 2020 22:23
od Topol-1
Pěkný den -i
Jestli mohu tak já mám Kalose 1,4 taky 16 ventil má těch 136000. No a když jsem ho kupoval tak měl122000. I když jsem si zjistil přes internet
historii tak jsem měnil pomalu všechno a i převodový olej i když píší, že je napořád. Myslím, že to byly necelé dva litry Nemá to výpustný šroub ale takový dekl naspodu převodovky nechci si vymýšlet ale asi osum šroubů .Určitě autu neublížíš když ten olej vyměníš. Promiň ale připomnělo mi to šerý dávnověk/1975/, když jsem měl Škodu 1201 a hučela převodovka a tenkrát mi známý poradil abych do převodovky přisypal trochu jemných bukových pilin. Pomohlo to ale to byla jen perlička samozřejmě do dnešních aut to už asi nejde. Jak říkám když vyměníš tak olej do těch pěti stovek se vejdeš.
Třeba tady ale rozhodně ti i poradí v servisu jestli nemáš kde to vyměnit.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
https://www.olejacek.cz/oleje-castrol/p ... e-castrol/