Návod na výměnu těsnění pod hlavu

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
1king1
Příspěvky: 13
Registrován: čtv kvě 21, 2015 20:46

Návod na výměnu těsnění pod hlavu

Příspěvek od 1king1 »

Potřebuji se informovat, co je všechno potřeba koupit pro výměnu praskleho těsnění pod hlavou. Jestli i nějaké šrouby se mění a jiná těsnění. Popřípadě zda je nutné speciální nářadí nebo finální seřízení například časování hřídelí. Taky jak řešíte zablokování hřídelí aby se nepootocily nebo zda si jen děláte fixou rysky na řemen a ozubená kola. Jsou nějaké zaludnosti při demontáži ne které je třeba si dát pozor?

PS: zatím jsem měnil těsnění jen u Felicie 1.3 MPI


Díky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Návod na výměnu těsnění pod hlavu

Příspěvek od lomngi »

záleži ci máš 1,2 alebo 1,4 a ci 8 alebo 16v. a kolko km najazdené. preto je dobré uviesť podpise typ auta aby ludia skorsej vedeli poradiť.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
1king1
Příspěvky: 13
Registrován: čtv kvě 21, 2015 20:46

Re: Návod na výměnu těsnění pod hlavu

Příspěvek od 1king1 »

Jj, já zapomněl, sorry. Aveo 1.4 16V, R. V. 2008, najeto cca 135 tis. Km
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Návod na výměnu těsnění pod hlavu

Příspěvek od Richard »

Těsnění origo GM, určitě nové šrouby, hlavu nechat někde srovnat a zkontrolovat, stejně tak i slíznout sedla a zabrousit ventily.... já doporučuji např. toto: http://www.autopejsek.cz/ hlavu tam odvezeš a do druhýho dne ti ji dají dokupy. Já platil loni za hlavu na fabii 8V srovnání hlavy a zabroušení sedel a ventilů asi 1700,-
Určitě není dobře hlavu sundat a tak jak je vyměnit jen těsnění a plácnout ji tam zpět. Určitě bacha na čistotu a hlavně ať se ti nehnou vložky pístů !! neprotáčet motorem!!!!, nebo ať ti něco nespadne (matka, šroubek, bordel z těsnění) do bloku nebo do nějakého mazacího kanálku ! Je třeba i zkouknout přesahy válců !
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Návod na výměnu těsnění pod hlavu

Příspěvek od Ondrapb »

Přesně jak píše Richard, hlavu ti musí někde srovnat a těsnění pouze origo(tak kolem 1000,-), jiné nemá cenu...
Ono jak to profukuje kolem toho těsnění tak to tu hlavu vymačká, jen těsnění nepomůže.
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“