ztrácí výkon

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
mlhosak
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 05, 2015 12:28

ztrácí výkon

Příspěvek od mlhosak »

Dobrý den, prosím o radu jsem už úplně bezradnej. Mám od švagra aveo 1.4 r.v 2006 a auto za studena ztrácí výkon a občas přestane jet a chcípne. Po ujetí así 5 km se auto zahřeje a jede normálně. Auto mám asi 5 měsícu a z toho už bylo u dvou opravářů kteří si s tím nevěděly rady auto u nich bylo dohromady cca 2měsíce. Potom jsem auto dovezl do autorizovaného servisu v poděbradech tam vyměnily nějaký ventil a seřídily auto a prý že je to v pořádku cena byla 7000Kč. Po dvou dnech auto dělalo úplně stejný problém :( tak jsem odvezl zpátky. Zjistily že je špatný katalizátor úplně rosypaný což mě i ukázaly a za nový chtějí 30 000 Kč??????????????????? to nepobírám přičemž jsem na internetu našel kolem 6000Kč. A prý že je tam ještě nejspíš špatnej nějakej vstřik cena 3 500 Kč. Tak opravdu nevim co mam dělat
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: ztrácí výkon

Příspěvek od Richard »

Ahoj,
jestli jsou problémy za studena, nebude to asi Lambda sonda, viděl bych to na málo paliva, nízký tlak na vstřikovačích (má být asi 3 -3,5 baru)- tedy čerpadlo, filtr, nebo nějaký blbý vstřik (i víc) prostě když má dát víc paliva tak se do motoru nedostane......
Samo může být v háji i čidlo teploty motoru , nebo čidlo teploty nasávaného vzduchu, obě můžou nakecat ř.j. že je teplo a není potřeba dát víc paliva.....

Katalyzátor můžeš dát nějakej universální ten je tak od 3000,- nebo pro zkušební účely dát místo něj jen trubku, nebo původní kat "vysypat" pokud je zničenej......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
stevo147
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 13, 2016 11:13

chevrolet aveo , pomoc

Příspěvek od stevo147 »

dobry den. Chcel by som sa vas opytat. Mam chevrolet aveo 2006 1.2 benzin 53kw....ma 124 000 tisic najazdenych. Teray som menil erg ventil , sondu a aj snimac kluky a otacok...plus vsetky filtre , olej a sviecky. V zadnej casti pri jazde mi nieco vrzga neviem co, a furtom mi hadze otacky ked vyhodim rychlost alebo nastartujem auto tak padnu az na 0 a naspat, to iste robi pri podrazdovani, niekedy sami stane este ze nastartujem a bezi bezi a pomalicky zdochina musim pridat plyn bo zdochne , neviete poradit co je to? pls ja uz nato auto nemam nervy :(
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: chevrolet aveo , pomoc

Příspěvek od frezzi »

tak po prvé, komu takých tém tu už je stačí využiť kolonku hľadať, po druhé prečo si to hodil do témy do ktorej sa to vobec nehodí ? ......a čo sa tej chyby týka tak vynecháva ti motor preto ti kolíšu otáčky....no príčin može zase viacej.
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: chevrolet aveo , pomoc

Příspěvek od slidil »

Zkus vyčistit škrtící klapku.

Více tady:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... ici+klapka
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“