auto cuká prosím o radu!

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Scorpion.11 »

Co takhle si doplnit pro upřesnění bydliště i kubatůru auta -i
Nech si fakt raděj od někoho udělat diagnostiku a budeš hned chytřejší -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Reklama
 

Jarre
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 05, 2010 01:06
Bydliště: Belá nad Cirochou, SR

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Jarre »

Pozdravujem Vás, mám ten istý problém - motor za jazdy, väčšinou pri ubratí plynu cuká a stráca na výkone. Robí mi to už 2 roky, odkedy som ho kúpil, predošlý majteľ si toho vraj nevšimol. Bol som v servise na diagnostiku - nič, všetko bolo o.k. až teraz pred dvoma týždňami som bol na STK a po pripojení na diagnostický prístroj BOSCH na meranie spalín vyskočila nebezpečná závada - "prepínač voľnobehu" a mechnik mi aj vytlačil názov komponentu na škrtiacej klapke, ktorý je vadný. Išiel som do servisu, no tam mi to nemohli objednať, nakoľko je to originálny diel a tak som zašiel do predajne so servisom Chevrolet, kde mi oznámili, že u modelov Aveo 1.2 sa nedá vymeniť len vadný diel za nejakých 46 €, ale celý komponent škrtiacej klapky za 308 € ! . Iná možnosť opravy nie je podľa nich možná, nakoľko to "čidlo voľnobehu" je tam zaliate, či čo. Tak som objednal a u nás v servise mi to vymenia, vraj lacnejšie, v Chevrolete to malo byť za nejakých 20 € + diagnostiku za 16 €. Motor by mal po tejto výmene údajne prestať cukať. Nedávno sa mi stalo, že po naštartovaní mi svojvoľne otáčky skákali hore-dolu. Na druhý deň nič a odvtedy len raz mi klesli pri zastavení. Tak teda skúsim to dať vymeniť a uvidíme. Skúsenosť po výmene, resp. výsledok napíšem. Mám Chevrolet Aveo sedan, 1.2, 53kW, r.v. 2006. Ináč som s ním veľmi spokojný. Majte sa !
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Boeing737 »

Ja mám auto rok a tiež počujem pri naštartovaní nejaký "cvak" alebo "cuk" na voľnobehu a to cca. každú druhú sekundu.
Chod motora je tiež nejaký kolísavý. Všimol som si to nedávno,lebo s autom jazdí manželka a viete ako to je....žena zistí problém,až keď auto zastaví úplne :mrgreen:
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Boeing737 »

Mám viac voľna a tak som to cukanie začal riešiť. Volal som do servisu,mám prísť na diagnostiku,ale pravdepodobne to bude nejaké tesnenie,ktoré vraj odchádza a v rámci záruky sa to mení.
V každom prípade idem do servisu na diagnostiku a potom dám vedieť. Možno to bude jeden problém pre každého a tí,čo auto majú v záruke tak rýchlo do servisu a tí čo nie,tak napíšem čo to bolo a dajte si to pozrieť.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Jarre
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 05, 2010 01:06
Bydliště: Belá nad Cirochou, SR

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Jarre »

Zdravím, sľúbil som opísať skúsenosť po výmene škrtiacej klapky: Klapku mi v servise vymenili, ale nastaviť som musel ísť do servisu Chevrolet, lebo len tam majú originál softvér a auto išlo ako hodinky, ale len dočasu. Asi pred polrokom párkrát počas jazdy "cuklo", a na voľnobeh otáčky vyskočili a potom nič. Pre istotu som zašiel do servisu, ale tam nenašli nič. Minulý piatok som chcel naštartovať a - otáčky spadli a motor "zdochýňal". Zašiel som zase do servisu, urobili diagnostiku a zistili, že zase je zlá škrtiaca klapka. Nakoľko bola menená pred rokom a pol, dohodol som sa, že ju pošlú na reklamáciu, ale problém je v tom, že auto potrebujem na dopravu do práce, a oni mi povedali, že vybavenie reklamácie môže trvať aj 30 dní, objednal som ďalšiu novú klapku, za nejakých 250 € a teraz vo štvrtok mi ju majú namontovať. Riadiacu jednotku prepli na núdzový režim, takže motor ide parádne, bez obmedzení, ale s tým, že sa môže kedykoľvek prepnúť, a otáčky spadnú zase. Naviac, keď som odchádzal zo servisu, všimol som si, že svieti kontrolka ABS, tak som sa ich spýtal, že prečo, tak vraj je chyba v snímači na prednom pravom kolese, takže ho treba vymeniť za nejakých 40 €, pritom doteraz som nemal žiadny problém s ABS. Mám taký zlý dojem, že ma začínajú v servise "poťahovať". Ja som laik, a takýmto veciam sa nerozumiem, nevie niekto skúsenejší niečo k tomu napísať ? Ďakujem.
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od TIBI77 »

Jarre píše:Zdravím, sľúbil som opísať skúsenosť po výmene škrtiacej klapky: Klapku mi v servise vymenili, ale nastaviť som musel ísť do servisu Chevrolet, lebo len tam majú originál softvér a auto išlo ako hodinky, ale len dočasu. Asi pred polrokom párkrát počas jazdy "cuklo", a na voľnobeh otáčky vyskočili a potom nič. Pre istotu som zašiel do servisu, ale tam nenašli nič. Minulý piatok som chcel naštartovať a - otáčky spadli a motor "zdochýňal". Zašiel som zase do servisu, urobili diagnostiku a zistili, že zase je zlá škrtiaca klapka. Nakoľko bola menená pred rokom a pol, dohodol som sa, že ju pošlú na reklamáciu, ale problém je v tom, že auto potrebujem na dopravu do práce, a oni mi povedali, že vybavenie reklamácie môže trvať aj 30 dní, objednal som ďalšiu novú klapku, za nejakých 250 € a teraz vo štvrtok mi ju majú namontovať. Riadiacu jednotku prepli na núdzový režim, takže motor ide parádne, bez obmedzení, ale s tým, že sa môže kedykoľvek prepnúť, a otáčky spadnú zase. Naviac, keď som odchádzal zo servisu, všimol som si, že svieti kontrolka ABS, tak som sa ich spýtal, že prečo, tak vraj je chyba v snímači na prednom pravom kolese, takže ho treba vymeniť za nejakých 40 €, pritom doteraz som nemal žiadny problém s ABS. Mám taký zlý dojem, že ma začínajú v servise "poťahovať". Ja som laik, a takýmto veciam sa nerozumiem, nevie niekto skúsenejší niečo k tomu napísať ? Ďakujem.
Hajzli!Uz mam skusenost stym!Ked ide o reklamaciu tak budu natahovat cloveka mesiac!Ale ked to zaplatite,tak to vam dodaju na druhy den! :evil:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Scorpion.11 »

Teď to bude ze servisy čím dál horší a budou se chtít všech záruk zbavit a jen nechat platit za hotové. :?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Boeing737 »

Ja som na túto tému zabudol a tak doplním.
V servise nič nenašli,ale od tej doby sa auto asi opravilo samo,lebo to cukanie zmyzlo.
Možno pri výmene oleja niečo nezatiahli a hanbili sa to priznať.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Jarre
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 05, 2010 01:06
Bydliště: Belá nad Cirochou, SR

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Jarre »

Zdravím ! No, škrtiacu klapku mi vymenili a nastavili na počkanie, tú "pokazenú" poslali na reklamáciu, neviem kde, ale po mesiaci mi oznámili, že reklamácia nebola uznaná, lebo som jazdil na benzín z Ukrajiny. Neviem čo si mám o tom myslieť, ale v príručke o používaní auta sa nikde nepísalo, že sa nemôže tankovať v zahraničí, tak mi to pripadá divne. Na Ukrajine tankujú oveľa drahšie autá, a neviem o tom, že by niekto mal problém kvôli benzínu, najmä, ak je ten benzín dodávaný na Ukrajinu z našej rafinérie MOL (Slovnaft) ! Jeden z mojich známych, majiteľ autoservisu sa pri tomto zistení pousmial, a povedal mi, že táto škrtiaca klapka, údajne s benzínom nemá nič spoločné. Rozhodol som sa, že klapku aj s vyjadrením servisu pošlem buď do Kórei, alebo priamo do GM. Stratiť nemám čo, možno poštovné, ale za pokus to stojí. Samozrejme mi vymenili aj snímač ABS za nejakých 70 € a výmena klapky ma vyšla na niečo okolo 300 €. Ale motor už ide ako hodinky. Po ďalšej "tortúre" s klapkou napíšem. Majte sa !
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od frezzi »

nám Aveo cuká ccq od januára tohto roku, skusil som všetko možné vymeniť no bez výsledku, asi tyždeň pred začaťtm letných prázdnin sa auto spamätalo, cez leto som s ním nabehal cca cez 1500 KM bez najmenšieho cuknutia, no teraz keď von častejšie začalo pršať a dni už sú chladné cukanie sa znovu vrátilo.... na diagnostike mi vyhadzuje stálu a tu istú chybu nádne chybné spaľovanie, a zisitl som že je to na treťom valci a že mi jednoducho vynecháva vstrekovanie na ňom.......mal som merane tlaky , vymenené káble , nové sviečky, nový olej , vymenený palivový filter, vyčistenú škrtiacu klapku, skontrolované vstreky, no bez výsledku...... typek v servise povedal že to može byť RJ ktorá jednoducho ten treťí valec vynechá s tým že bud jej vadí vlhkosť alebo v nej niečo odišlo alebo je niekde vada v kabeláži....... a aby som opísal to cukanie auto jednoducho stráca výkon, a otáčky kolísajú jak sa im zachce a je jedno či je motor studený alebo zohriaty....a z času na čas sa mi rozsvieti CHECK bez ohľadu či auto ide alebo neide ako má..... toď moja skúsenosť....
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Vypravca »

Niektore servisy perlia a predbiehaju sa v blbych odpovediach.
Naposledy upravil(a) Vypravca dne stř říj 01, 2014 04:41, celkem upraveno 1 x.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Vypravca »

Jarre píše:Zdravím ! No, škrtiacu klapku mi vymenili ale po mesiaci mi oznámili, že reklamácia nebola uznaná, lebo som jazdil na benzín z Ukrajiny.
Som sa riadne zasial, ze ukrajinsky benzin.
To potom podla nich na Ukrajine nesmu jazdit ziadne Avea?
A ja ked som tankoval bulharsky a rumunsky benzin, tak by to zvalili na Rumunov alebo Bulharov?
Takze koniec autoturistiky? Ked si kupil auto na Slovensku, tak musis podla nich tankovat len slovensky benzin?
Inak by ma zaujimalo, ako to ten servis zistil, ze je to ukrajinsky benzin.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Scorpion.11 »

Servis, aby neměl žádnou zodpovědnost to vše hází za hlavu a na hlavu majitelů aut a dělejte co umíte, nebo spíše plaťte ostošest :lol: Jinak tu reklamaci bych rád věděl jest-li vůbec někde na reklamaci byla, protože to tvrzení je... :mrgreen: :mrgreen:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od frezzi »

tak nejak súhlas, keby som mal vymeniť už všetko čo povedali tak minimálne by som do neho dal 300 E a aj tak by to moju chybu nevyriešilo... -P dneska sa už málo kde nájde seriozný servisák...a to je -P -P -P :cry:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: auto cuká prosím o radu!

Příspěvek od Richard »

No já si vždy myslel, že škrtící klapka je na počátku sacího potrubí pak je zhruba 20-30 cm "trubka" a jejím konci je vstřik paliva a pak už jen ventil a spalovací prostor....... tedy palivo se na škrtící klapku z principu nemůže vůbec dostat, dokonce i EGR je zaústěn až za klapku či spíš pod .....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“