Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
buplo
Příspěvky: 25
Registrován: čtv čer 27, 2013 12:57

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od buplo »

Ahojte, neviete kde je v okolí Martina (sever Slovenska) nejaká firma, ktorá montuje LPG na Aveo 1.2 16V.
Rád by som to namontoval.
Chevrolet Aveo sedan 1.2 16V 63kW LT+, 2013, tmavomodrá
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od lomngi »

táto téma tu už je Skus použiť tlačítko hľadať.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Jacknikol
Příspěvky: 126
Registrován: čtv led 19, 2012 12:46
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od Jacknikol »

Ahoj , já nevím jak u vás , ale když já jsem si dával LPG ,veškeré papíry jsem dostal i nálepky byli ,než jsem vyjel na silnici........ akorát jen na DI nahlásit ,zapsat VTP a vymměnit malý TP .. tot vše :)
Aveo 9 / 2011
1,2 LT+/63 kw
Barva: Modrošedá Lake

Aveo sedan 2006-2011
Ford Siera
Skoda 120
Opel Manta 2.0
Dacia
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od p.lorant »

Jacknikol píše:Ahoj , já nevím jak u vás , ale když já jsem si dával LPG ,veškeré papíry jsem dostal i nálepky byli ,než jsem vyjel na silnici........ akorát jen na DI nahlásit ,zapsat VTP a vymměnit malý TP .. tot vše :)
záleží na tom či máš hromadnú prestavbu alebo individuálnu ... hromadná to jest VW Skoda seat a tieto značky čo majú LPG v europe schválené a individuálne ked sa Ty rozhodneš zahraničné auto japonca alebo korejca dať na plyn .. musíš všetky papiere vybavovať sám .. Bohu žiaľ :(
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od ChevyEpica »

Nesmysl, pokud si přestavbu necháš udělat jakékoliv auto které jde technicky předělat v servise tak jsou všechny přestavby hromadné a tudíž vše je bez problému, neschválené věci ti do auta nenamontujou, ruči za celou zástavbu. Osobně sem dával (nechal dát) plyn do "exotů" Kia. Nissan a nyní Chevrolet a nic takového co píšeš sem postupovat nemusel, tak zbytečne tady nestraš lidi a neodrazuj od přestavby, je to hloupost co píšeš
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od lomngi »

Možno v Česku sú iné zákony. Ale u nas sú 2drhy prestávb na lpg. hromadná- sú vozidlá ktoré majú schválenú prestavbu. A tam všetko dostaneš . Individualná- Tam papiere vybavuješ sám. Tak že nikto tú nikoho neodvádza od prestavby na lpg. a p.lorant nepíše hlúpostí. V Čechách možno je to ináč ale tu u nás je to tak a nič s tým nenarobíš. Urážať a robiť múdreho dokáže každý.http://www.igas.sk/index.php?option=con ... Itemid=136
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od ChevyEpica »

Pokud servis LPG namontuje tak je to vždy hromadná přestavba a to je 99,999% aut co jezdi po silnici. Ano pokud někdo bude chtit přestavět nějakou starou velkou ameriku kterých je v evropě 5 kusu tak je jasny že na tohle hromadná nebude platit ale na ty naše auta je přestavba bez problému
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od lomngi »

nikto tú nenapísal že sú tým problémy. Jediný problém je v tom že dlhšie to trvá dať do techničaku prestavbu lpg ako u schválených typov. Nič iné v tom není . Len viac papierovačiek a peniaze pre úradníkov ktorý sú aj tak platený z našich daní.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Jacknikol
Příspěvky: 126
Registrován: čtv led 19, 2012 12:46
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od Jacknikol »

Takže zbytečná biokracie ... jen platit ,platit a platit ... :?
Aveo 9 / 2011
1,2 LT+/63 kw
Barva: Modrošedá Lake

Aveo sedan 2006-2011
Ford Siera
Skoda 120
Opel Manta 2.0
Dacia
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od p.lorant »

Nechápem, kde som písal niečo čo by odrádzal ľudí od prestavby ... sa mi zdá, že som tam jasne uviedol, že každému odporúčam, že som nadmerne spokojný ... a papierovačky čo treba okolo toho vybavovať je zanedbateľná záležitosť na začiatku ... a jak už Lomngi napísal u nás je hromadne, kde sú auta ako audi , škoda, vw, seat atd., ktoré majú schválené už od výrobcu prestavbu ...ostatné auta ktoré v tomto zozname nie sú, sa musia prerobiť individuálne ako je ten náš prípad .. Čo už..na Slovensku je to tak .. nič s tým nespravíme... a nechápem Tvoju reakciu.. Forum je o tom aby sme si vymenili skúsenosti, čo sme zažili, vylepšili, namontovali a nie o tom, aby sme sa tu hádali. Možno v ČR to máte inak, no ok ja to berem na vedomie a nebudem mudrovať, že isto nie.
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od p.lorant »

A len pre info.. už som dostal nálepky aj papiere, s ktorými idem na špeciálnu EK, čo stojí cca 20Eur(na SR) pak so žiadosťou a s protokolom na obvodný úrad cca60Eur(na SR) a až potom na Dopr. Inšpektorát si zapísať do TP B95+LPG cca6Eur za kolok (na SR) jaj a máte na tie papierovačky a prihlásenie jeden celý rok pri individuálnej prestavbe NA SR. :PP:
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
Davidko
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 12, 2014 11:57

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od Davidko »

p.lorant píše:
ta3s píše:..a LPG nalepka nič ? :mrgreen:
či to neoficialna prerabka ?
ešte mi nedali nálepku .. vybavujem si ešte papiere na obv. úrade a na ODI .. až potom dostanem nálepku .. už mám rozhodnutie od Obv. úradu to este musím do servisu poslať a tak vyhotovia potrebné doklady a dajú nálepky aj na nádrž
Nálepku ti mali dať hneď po montáži. Tak je to v zákone 725/2004. Nechápem prečo si to riešil ako jednotlivú prestavbu. Veď Aveo je schválené s BRC. Mohol si to urobiť ako retrofit s BRC. Mal by si to za rovnaké peniaze a s o niekoľko tried lepším zariadením. Pozri link, ako sa to robí. https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
buplo
Příspěvky: 25
Registrován: čtv čer 27, 2013 12:57

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od buplo »

Ahojte,
táto otázka ma už nejaký čas šteklí. :-)
Ako v podpise vidíte mám new Aveo 1.2 16V a tak som sa rozhodol hľadať nejakú autorizovanú firmu, ktorá by mi prestavbu na LPG urobila . Ale zatiaľ mi všetky slovenské, ktoré som oslovil povedali, že také new Avea ešte nerobili. A niektoré z nich mi ešte aj odvážne povedali, že to by nebol problém, že to nie je žiadna veda, že sa na to pozrú, veď je to len "oplácky" motor ?!? Ale ja neviem :-ô čo si o tom mám myslieť.
Moja otázka znie:
Moje Aveo má 10-mesiacov. Neviete, nepoznáte na Slovensku nejaký servis (firmu), ktorý už splyňoval new Aveo a samozrejme kvalitne ?????
ďakujem
Chevrolet Aveo sedan 1.2 16V 63kW LT+, 2013, tmavomodrá
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od lomngi »

skús firmuv Hlohovci neviem Presne názov ale ludí ktorý tam dali robiť plyn poznám a zatial samá chvála. Na nete to nájdeš .
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
buplo
Příspěvky: 25
Registrován: čtv čer 27, 2013 12:57

Re: Aveo na LPG 1.2 16V a 1.4 16V

Příspěvek od buplo »

ďakujem za ochotu,
Ako som spomínal, na Slovensku som už kontaktoval viac firiem na splynovanie áut.
V spomínanom Hlohovci sú dve. Jedna z rôznych recenzií, fór je taká, že do nej, ako všetci
na nete píšu radšej ani neísť. Druhá, asi tá ktorú máš na mysli, má preferencie sľubné, ale pozri čo mi odpísali, keď som im poslal všetky údaje o Aveu, ktoré požadovali:
"Takéto nové AVEO sme zatiaľ nemontovali. Ale podľa mojich informácií by to mal byť oplácky motor, takže tam by nemali byť nijaké komplikácie."
No a ako som napísal včera (viď vyššie), neviem čo si mám o tom myslieť. Veď keď niekto s nejakým autom (zariadením) ešte nerobil aká je istota, že to bude 100% robota ?!?!?
Chevrolet Aveo sedan 1.2 16V 63kW LT+, 2013, tmavomodrá
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“