Vymena tlmicov

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Vymena tlmicov

Příspěvek od xwing »

Prepacte laicku otazku.
Pri vymene tlmicov (zadne aj predne) je treba robit geometriu ?
Aby to na mna v servise ako laika nezahrali, ze treba aj geometriu.
Dakujem
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena tlmicov

Příspěvek od LordMMX »

ano treba. pri demontáži totiž manipuluješ aj s čapmi riadenia a spodnými čapmi.

na zadnej náprave sa robí geometria len v prípade že je viacprvková. (aveo ma zrejme pevnú, nie viacprvkovú)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena tlmicov

Příspěvek od xwing »

OK, dakujem za odpoved.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena tlmicov - hlada sa mechanik

Příspěvek od xwing »

Ahojte.
Moj dlhorocny mechanik, co mi servisoval auto, zial zo zdravotntych dovodov uz nevykonava servisne prace :(
Oslovil som teda niekolko autorizovanych servisov, ale kazdy sa na mna vykaslal, ze oni nebudu montovat tlmice, ktore som si sam zohnal.
Tak som ich teda poslal do pixle, ze ja u nich tiez nemam zaujem kupovat predrazene nahradne diely.
Najde sa nejaka dobra dusa (mechanik) :D, ktory by vedel namontovat tlmice + geometria na Aveo 2008 v Bratislave ?
Dakujem :PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Vymena tlmicov

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den :D
Já jen ,že už jsem se dlouho neozval.
Tak nejdříve "geometrie" ta je potřeba když ne každý rok tak jednou za dva určitě a zvlášť před zimou !!!
Ne jenom,že se sjíždějí pneumatiky ale při špatné geometrii i auto "tancuje" a může to být i karambol !!!
No a náhradní díly:
Mám známého který má servis a taky až na vyjímky nemění náhradní za donesené a to ze dvou důvodů které i člověk musí pochopit.
Za prvé je pochopitelné ,že je to i otázka cenny ,že má určitou přirážku na ceně no a za druhé on když uděla výměnu
tak za ni ručí !!! a v případě nehody by jsi mohl říct,že si měl součástku prověřit ?!?
Tak ,že tak.
Jinak už mám přezuto a i tu geometrii jsem si nechal udělat !!! Víte znám i dřív,když se dělala geometrie tyčema a i když nebyla udělaná
tak jak auto třeba tancovalo,když byly teploty trochu pod nulou a auto najelo na most ,kde to bylo umrzlé !!!
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!
Vl.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena tlmicov - hlada sa mechanik

Příspěvek od LordMMX »

xwing píše: pon říj 24, 2022 16:07 Ahojte.
Moj dlhorocny mechanik, co mi servisoval auto, zial zo zdravotntych dovodov uz nevykonava servisne prace :(
Oslovil som teda niekolko autorizovanych servisov, ale kazdy sa na mna vykaslal, ze oni nebudu montovat tlmice, ktore som si sam zohnal.
Tak som ich teda poslal do pixle, ze ja u nich tiez nemam zaujem kupovat predrazene nahradne diely.
Najde sa nejaka dobra dusa (mechanik) :D, ktory by vedel namontovat tlmice + geometria na Aveo 2008 v Bratislave ?
Dakujem :PP:
skús napísať JRD McLaren tu na klube či by bol ochotný to urobiť.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Kola a pneu“