Nafukanie kolies

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Nafukanie kolies

Příspěvek od johns »

saamm píše:Johns - Musím dat zapravdu Honzovi a to z důvodu vlastní zkušenosti. Ani na benzinkách nemůžeš věřit že je to OK. Nemají povinnost kalibrovat. Jedině pneuservis a to některé na to ser--.Možná značkové tam by se tomu dalo věřit. Půjči si od známých ze svého okolí manometry alespoň šest kusů a změř s nima jednu pneumatiku a hned budeš vědět jaká je přesnost. To budeš teda koukat, jak je to přesné.
Ale noo... o com pises? ja tu neriesim +- 2-3 desatiny, ani som netvrdil ze tlakomery na benzinkach su zarucene ok, ale este som sa nestretol s tym ze by mi akykolvek tlakomer na meranie pneu ukazal 3.2 namiesto 2.2! Nebodaj tebe sa to stalo tiez!? Ten test viacerych tlakomerov vyskusam, neviem kolko ich pozhanam ale skusim :)
Naposledy upravil(a) johns dne úte čer 17, 2014 10:20, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Reklama
 

hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Nafukanie kolies

Příspěvek od hoza »

Tak to jsem teda zvědavý jak dopadneš -i
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Nafukanie kolies

Příspěvek od Boeing737 »

195/65/R15 Continental letné všetky na 2,4
195/65/R15 GoodYear zimné všetky na 2,2

Podľa výrobcu môžem ísť pri 3 osobách až na 3,0 ale ideál je od 2,2 do 2,4 kvôli komfortu, spotrebe a auto na ceste sedí, resp. neodskakuje pri na každej nerovnosti.

Inak čo pumpa,to iné hodnoty,ale +/- 0,1. Väčší rozdiel som nezistil. Môj merač ukazuje to isté,čo zmeriam napr.na Slovnaftke. S OMV nesúhlasí,občas trafí Shell-ku,kedy ako :mrgreen:
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Kola a pneu“