Osetreni spodni casti zadich dveri a prahu

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Osetreni spodni casti zadich dveri a prahu

Příspěvek od Akri »

Nevím jak vy přátelé, ale já jsem docela s hrůzou zjistil, že přední zástěrky na sedany jsou totálně nedostatečné a všechny odlétající kamínky krásně bubnují do spodní části zadních dveří, myslím tu která je vytažená ven směrem k lemu zadního blatníku, to je jedna část a ta druhá je zadní část prahu, časem se pokusím demonstrovat na obrázku, ale jistě jste si všimli, že tam je vzdy auto nejvíc od silnice spinavě, všechno tam lítá. Jak vypadá vaše tato část karoserie?
Já už řeším nápravu, mám zakoupenou průhlednou folii proti kamínkům od 3M, protože mi při mých 1800 kilometrech najetých přijde docela nenormální, že tam ty lupky od kamínků už mám........

------------------------------
-------------------------------------------
-------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------


Tak tady to je, ona zazracna folie od 3M, cena byla asi 605kc bez dph.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Akri dne úte úno 13, 2007 21:47, celkem upraveno 5 x.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

presssne... citas mi myslienky, este by si mi mohol poradit aka to je folia... vidim, ze v tom mas jasno, tak sem s nou... diky
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Mám ji v práci, vezmu ji domů a opíšu sem ty udáje, jinak to pak vyfotím i jak to budu aplikovat, je to samolepka, ale je dobré si to obkreslit a vystřihnout jednu stranu a pak podle te jedne zrcadlově udělat i druhou, povrch očistit a odmastit C6000, nebo technický benzin, nechat odvětrat a nahřát teplovzdušnou pistolí tu část auta a lepit, pak to zase zahřát aby dobře přilnula a drží poměrně dobře ;) a je hlavně fakt odolná :idea:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

ahaaaa... skoro som zabudol, ze si od fochu, tak sa ta hned spytam - na lavej strane mam auto zafrkane niecim... neviem cim a nejde to dolu ani vodou ani saponatom, chcem vyskusat nieco silnejsie, len nechcem poskodit lak (metaliza) s cim to mozem skusit - aceton (c6000), tech. benzin, lieh...? pripadne mi prosim porad aj nieco ine... a ta folia ma zaujima, ak das blizsie info budem rad.
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

peter NR píše:ahaaaa... skoro som zabudol, ze si od fochu, tak sa ta hned spytam - na lavej strane mam auto zafrkane niecim... neviem cim a nejde to dolu ani vodou ani saponatom, chcem vyskusat nieco silnejsie, len nechcem poskodit lak (metaliza) s cim to mozem skusit - aceton (c6000), tech. benzin, lieh...? pripadne mi prosim porad aj nieco ine... a ta folia ma zaujima, ak das blizsie info budem rad.
Nejdřív to zkus technickým benzinem, když to nepůjde, vem si kus hadru a dej na to nitro ředidlo C6000 a radši trochu leštěnky ať to není taková pecka tomu málu laku co nám na to dali :roll: Moc to nedři :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

diky skusim a dam vediet ako to dopadlo... dufam, ze sa potom nebudem musiet objednat k vam... :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

peter NR píše:diky skusim a dam vediet ako to dopadlo... dufam, ze sa potom nebudem musiet objednat k vam... :lol:
To by mělo pomoct, my máme stále plno :lol: radil jsem dost často :lol: Ne to byl for ;)
Tu folii vezmu zítra domů a pořešíme co a jak dál, byl bych rád, kdyby i ostatní se ozvali, jak to vypadá u nich a po kolika kilometrech, aby bylo jasno :idea:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tá fólia je vážne dobrá len neviem kde ju zohnať lebo aj ja mám oklepané hrany na zadných lemoch a zatial som to riešil nástrekom bieleho BODY ale radej by som tu fóliu :D :lol: :D
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ta folie neni na vnitrni lemy, ale na venkovni, vnitrni se osetruji treba tim tvym Bodym, nebo podobnyma nastrikama... ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

taaakze : velke DAKUJEM Akrimu za radu, pomohlo... vycistene, prelestene, ako nove.... ;)

inak k tym lemom, ja mam zhruba 6 a pol tis.km a tie lemy su uz obodkovane, 3M foliu dam urcite (dam si poradit od Akri-ho), len rozmyslam, ci nedat aj predne zasterky.... strasne sa mi to nepaci, ale olupany lak sa mi nepaci tiez... :roll:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

peter NR píše:taaakze : velke DAKUJEM Akrimu za radu, pomohlo... vycistene, prelestene, ako nove.... ;)

inak k tym lemom, ja mam zhruba 6 a pol tis.km a tie lemy su uz obodkovane, 3M foliu dam urcite (dam si poradit od Akri-ho), len rozmyslam, ci nedat aj predne zasterky.... strasne sa mi to nepaci, ale olupany lak sa mi nepaci tiez... :roll:
Ty brdo, to musis mit, to ¨lita az nahoru na zadni blatnik :shock:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Ta fóie je šikovný nápad, takže se toho taky zúčastním, ale vzhledem k mým podmínkám pudu muset vydržet až bude teplo, takže zatím bude chudáček autíčko trpět. Teď jen prosím, aby jste co nej´dříve napsali co nejvíc o té fólii.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

srneček píše:Ta fóie je šikovný nápad, takže se toho taky zúčastním, ale vzhledem k mým podmínkám pudu muset vydržet až bude teplo, takže zatím bude chudáček autíčko trpět. Teď jen prosím, aby jste co nej´dříve napsali co nejvíc o té fólii.
Vsak je vse napsane vcetne fota v mem prvnim prispevku, doplnil jsem ho :D Doufam, ze mi nikdy neskocis do auta srnecku :shock: :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Pokud ho nějak pěkně upravíš budeš se chtít předvést a dáš mi klíče do ruky tak uvidíš jak rychle dokážu do tvýho auta skočit, ale bez klíčů to nění pro mě, přeci jen okna jsou celkem tvrdý. :D :D
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No takto vyzerá moja úprava s BODY sprayem :lol: :lol: :lol: a pomáhá to :D
Přílohy
DSC00068.jpg
DSC00068.jpg (75.29 KiB) Zobrazeno 7494 x
Naposledy upravil(a) -peha- dne úte bře 09, 2010 15:03, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“