klepání od levého předního kola

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Ondrey26
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 29, 2018 16:31
Bydliště: Ostrava

klepání od levého předního kola

Příspěvek od Ondrey26 »

Ahoj všem majitelům našeho fajného Avea ! Nejsem mechanik ani žádný odborník a proto bych chtěl vyhledat radu zde :) Při jízdě po nějaké starší silnici která je každý kousek zalepená,hrbolatá se mi ozývá kovové klepaní od levé strany předního kola je jedno v jaké rychlosti, ale při jízdě po silnici která je vcelku nová a rovná nic neklepe ani při rychlejší jízdě ostřejší zatáčkou ani ve vlásence. Při rozjezdu ať prudkém či pomalém taky nic a u brždění to samé. Vypozoroval jsem že když jedu přes nějaký retardér tak to taky žádný zvuk nedělá, mohl by mi někdo říct co je špatné? mám podezření na nějaký čep či co. Najeto mám něco málo přes 71 000 a je to sedan RV: konec roku 2008.

Díky všem co poradí, Ondřej. :PP:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: klepání od levého předního kola

Příspěvek od Eugo »

Moze to byt cap a moze to byt tycka stabilizatora.Zistis to manualne.Skus pohybat kolesom ci tam nieje vola pripadne ho dvihni a tak vyskusaj.Tycku zistis ked snou pohybes ci ma volu.Moja skusenost je ze to budu aj capi a aj tycky a ani ulozenie tlmica nebude uz 100 percentne.Uz som to menil a tycky 2x.Aj zadne ulozenie napravy (silembloky) som menil.Tie som mal odtrhnute a to boli rany...
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Ondrey26
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 29, 2018 16:31
Bydliště: Ostrava

Re: klepání od levého předního kola

Příspěvek od Ondrey26 »

No týden z5 jsem byl měnit spojku a mechanik mi říkal že je vše v pořádku o tlumících říkal že by měli být ok všechny tak vyzkouším zvednout a mrknout se na ty vůle. Jinak díky za tip ;)
Ondrey26
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 29, 2018 16:31
Bydliště: Ostrava

Re: klepání od levého předního kola

Příspěvek od Ondrey26 »

Tak jediné co má vůli je poloosa jinak vše drží jako příbité. Nevíte náhodou kolik vyjde oprava? Aby mě někde nenatáhli?
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“