zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
MiroAveo
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 04, 2015 21:26

zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od MiroAveo »

Nazdar. Mám aveo r.v. 2007, objem 1.2l, 53kw a stala sa mi taká sranda.. idem si do roboty a prejdem celé parkovisko v pohode, a na východe z parkoviska ("najlepšie" miesto na opravovanie), som zabrzdil a keď som sa chcel pohnúť sa mi zasekla ľavá zadná bubnová brzda a ani za svet pohnúť s kolesom. Kedže som sa ponáhľal a auto stálo v ceste ostatným na parkovisku, nemal som na výber a musel som ho odpratať. Keď som skúšal dať dole ručnú tak som zistil, že tá je dole tak, že ani zatiahnúť nejde ale nemyslím si že to bude ručnou brzdou. Tak som tomu vyťal samozrejme koleso ani za svet otočiť,(druhé si išlo jak hodinky) tak som ho ťahal po ceste asi 5 metrov do zadu a asi 2 metre dopredu na najbližšie volné miesto(ani po tomto sa nepohlo ani milimeter). Po tomto zážitku to asi moj organizmus nezvládol a bol som PN, takže môj sused sa do toho pustil že to ide pozrieť, ale nepodarilo sa mu ani dať dole bubon. Poprosím si od vás nejaké rady či neviete jak ho dať dole, alebo prípadne ak je to zaseknuté tak, že sa to dole bez poškodenia vedlajšieho nedá dať dole, by som poprosil ak má niekto z vás foto ako vyzerá vnútro brzdy, s bubnom dole. Aby som vedel kde mám rezať kotúčovou brúskov bubon pri najhoršiom. ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od Richard »

podle mě odpadlo lepené obložení a nějak se v bubnu někam narvalo a celý se to pak šprajclo..... bude to chtít sundat buben přiměřeným (i větším) násilím a pokusit se nezničit brzdový štít , jiná možnost není, a možná snad ještě flexou rozříznout celý buben na dvě půlky, váleček bývá nahoře, tak řezat tak trochu mimo a dávat pozor na náboj s ložisky a štít ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od frezzi »

presne to isté sa stalo na našom ,a asi 4 hodiny nám trvalo kým sme bubon "vysekali" von.......no nakoniec povolil bastard jeden......nasledovala výmena obloženia, ..čo sa týka toho reyania no to neviem neviem -P aby si nezarezal do doležitej časti a nakoniec všetko a nielen bubon....
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od Richard »

no on ten buben bývá z litiny, tak možná by stačilo naříznout a pak majzlíkem rozbít - rozlomit, litina je, křehká... každopádně bych možnost řezání volil až všechny méně destruktivní metody selžou......

To s tím odpadlým lepeným obložením je docela častá závada a nejen u Avea..... za mých mladých časů se obložení nýtovalo měděnými nýty, přípravek na nýtování obložení mám dosud včetně zásoby nýtů ;-) i když už dlouho nemám bubnové brzdy ;-)

A jen tak mimochodem kdysi se nýtovalo i obložení spojky ;-) takže se kupovalo akorát obložení jak brzd tak spojky ......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
MiroAveo
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 04, 2015 21:26

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od MiroAveo »

Aj som si myslel že to bude tým. No skúsim tomu kladivom pomoct ale ak to nepojde tak rezanie je jedina moznost
MiroAveo
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 04, 2015 21:26

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od MiroAveo »

No tak známy ma potiahol na honde accord 1.8 vtec a povolilo to, tak som došiel do najbližšieho servisu a tam to už išlo lahko pár krát kladivom a bubon išiel rukami dole a hneď z neho vypadlo to obloženie. Teraz len aká značka tých nových pakní bude naj, určite tam nedám nejaký starline, či nemáte radu ktoré budú najlepšia možnosť
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od frezzi »

ja som daval ATE co patrí k top značkam brzd :) .. :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od Petr S. »

Richard píše:no on ten buben bývá z litiny, tak možná by stačilo naříznout a pak majzlíkem rozbít - rozlomit, litina je, křehká... každopádně bych možnost řezání volil až všechny méně destruktivní metody selžou......

To s tím odpadlým lepeným obložením je docela častá závada a nejen u Avea..... za mých mladých časů se obložení nýtovalo měděnými nýty, přípravek na nýtování obložení mám dosud včetně zásoby nýtů ;-) i když už dlouho nemám bubnové brzdy ;-)

A jen tak mimochodem kdysi se nýtovalo i obložení spojky ;-) takže se kupovalo akorát obložení jak brzd tak spojky ......
Ale máš. :lol: :lol: :lol: :lol: Co ruční u Nubiry,nebo ty tam nemáš buben schovanej v kotouči???
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od Richard »

Jasně Petře, přiznávám bez mučení že tam ten debilní "opláckej bubnokotouč" vzadu mám, ale zatím jsem za tu dobu co sem chodím, neslyšel, že by někomu to obložení u ručky upadlo, ale několikrát jsem čet, že normální pakny vzadu kvůli blbýmu lepidliu odpadávají a nejen u Daewa ale obecně napříč všema značkama ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zaseknutá zadná (bubnová) brzda

Příspěvek od Petr S. »

Richard píše:Jasně Petře, přiznávám bez mučení že tam ten debilní "opláckej bubnokotouč" vzadu mám, ale zatím jsem za tu dobu co sem chodím, neslyšel, že by někomu to obložení u ručky upadlo, ale několikrát jsem čet, že normální pakny vzadu kvůli blbýmu lepidliu odpadávají a nejen u Daewa ale obecně napříč všema značkama ;)
To není Opel systém,ale Ford patentus debilus. :lol: :lol: :lol: :lol: Jo,taky jsem to nečetl,ale zase třeba kokty maj bubny a že by padalo obložení to nevím.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“