Aveo táhne doprava

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od Rudolf Š. »

nenenenene určitě ne :D :D :mrgreen: :mrgreen:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Reklama
 

tomas1985
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 11, 2012 12:27

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od tomas1985 »

Zdravim vas pani, dnes som bol na geometrii pretoze mi taha do prava, prednu napravu mi, da sa povedat nastavili, ale ze zadna je dako rozladena, prekracujem dane povolene hodnoty. Nejak som sa tu nedocital ci sa tu k tomu niekto vyjadril, ze co sa da robit v pripade, ze mam zlu geometriu zadku.
Uživatelský avatar
impik 1
Příspěvky: 168
Registrován: ned zář 24, 2006 18:55
Bydliště: litvínov

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od impik 1 »

Měl jsem Kalose a po výměně disků s pneu letních a zimních jsem měl stejný problém až do doby kdy jsem přehodil zadní za přední případně nechal převážit a bylo po problému.
nejdúležitější je ráno se probudit
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od lomngi »

tomas1985 píše:Zdravim vas pani, dnes som bol na geometrii pretoze mi taha do prava, prednu napravu mi, da sa povedat nastavili, ale ze zadna je dako rozladena, prekracujem dane povolene hodnoty. Nejak som sa tu nedocital ci sa tu k tomu niekto vyjadril, ze co sa da robit v pripade, ze mam zlu geometriu zadku.
Aj zadná náprava sa dá doladit. a nastaviť geometriu.
Ale najprv skontroluj zadné silenbloky nápravy či sú v poriadku. pripade ložiská náboja. uloženie pružin .
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od hemendex »

Tak, dlho som nevedel, preco mi Aveo tiahlo dolava, potom zase doprava... 3x mi robili geometriu, vymenili nejake puzdro prednych tlmicov a bohvieco este (autorizovany servis), az sa na to pozrel chlapik z dediny bez patricnej autorizacie a licencie a zistil to, co nezistil nikto v servise, ze mam posunutu zadnu napravu na silentblokoch o 3-4 cm!!! Zohnali sme nejake repliky, dnes mi to idu v jednom sevise opravovat - bohvie ci tam vobec dojdem. V autorizovanom mi ponukli jedine vymenu celej zadnej napravy (300 €), v neoficialnom sa zohnali dva silentbloky po 6 € + teda robota...
tak mi drzte palce, lebo bohvie ci budu pasovat.
a ozaj - chlapik bol uplne v soku - mam najazdenych 40.000 km, to je udajne rekord, lebo vacsinou vraj odchadzaju silentbloky po ovela vyssom pocte km.
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od frezzi »

posunutu zadnu nápravu ? :shock: to si s tým niekde buchol nápravou ? mne tiež tiahne doprava , ale to bude asi tým že otec asi v 40tke vymietol výkop -P -P
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od Rudolf Š. »

hemendex píše:Tak, dlho som nevedel, preco mi Aveo tiahlo dolava, potom zase doprava... 3x mi robili geometriu, vymenili nejake puzdro prednych tlmicov a bohvieco este (autorizovany servis), az sa na to pozrel chlapik z dediny bez patricnej autorizacie a licencie a zistil to, co nezistil nikto v servise, ze mam posunutu zadnu napravu na silentblokoch o 3-4 cm!!! Zohnali sme nejake repliky, dnes mi to idu v jednom sevise opravovat - bohvie ci tam vobec dojdem. V autorizovanom mi ponukli jedine vymenu celej zadnej napravy (300 €), v neoficialnom sa zohnali dva silentbloky po 6 € + teda robota...
tak mi drzte palce, lebo bohvie ci budu pasovat.
a ozaj - chlapik bol uplne v soku - mam najazdenych 40.000 km, to je udajne rekord, lebo vacsinou vraj odchadzaju silentbloky po ovela vyssom pocte km.
Héééle klídek rekordmane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :PP: mě se to stalo při 35tis :D :D :D mě se silentbloky utrhly z pouzdra a náprava se nejen posunula, ale při jízdě v zatáčkách sama cestovala do stran než se zastavila o nějaký doraz byl to vždycky strašnej randál. A když jsme ještě nevěděli co to je, tak jsme si mysleli že tlumiče dali jsme je vyměnit a chlápek co to dělal tak si toho taky nevšiml :(( :(( tak jsme jeli do dalšího servisu a tam si toho všimly -i jedno kolo bylo úplně utopený a druhý až u blatníku -P -P jo a servisáci mluvili že by tam mohli pasovat s Fabie, ale na konec nevím co tam daly :PP:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od hemendex »

Mne to riesili geometriou a tou vymenou puzdra prednych tlmicov, nikoho nenapadlo pozriet sa na zadnu napravu. Vcera mi to chvalabohu vymenili, s robotou i materialom som sa vosiel do 100 euro, neviem ci je to malo alebo vela, ale uz chvalabohu auto v zakrutach neplava, aj ked stale mam pocit, ze mi jemne taha doprava.
Ale v servise "autorizovany servis Suzuki" som dostal zaujimavu otazku - ake pohnutky vas viedli ku kupe chevroletu?" :)
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od xwing »

Mne auto tahalo tiez jemne do strany a nakoniec ma vyriesenie problemu stalo cca 250 Eur.
Kupil som novu sadu letnych pneumatik lebo tie povodne uz mali 5 rokov (od kupy auta)
A teraz to uz ide rovno ;)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Aveo táhne doprava

Příspěvek od frezzi »

takže tento problem vyrieším takto aj ja :mrgreen: :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“